Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós babám feláll, de önállóa...

8 hós babám feláll, de önállóan nem tud felülni. Várjak vagy vigyem tornára?

Figyelt kérdés

Neurológus látta, ő azt mondja, hogy nem aggódna ez miatt most még. Védőnő mikor mondtam neki, hogy feláll, de ülni még nem ül fel akkor kb rögtön gyógytornáért kiáltott. Hozzáteszem, személyesen december óta nem látta a babámat, mert telefonos konzultáció van csak a vírus miatt.

Unokatesóm babája sem ül még fel, igaz ő nem is áll még. Neki azt mondták ha 10 hónapos koráig nem ül fel akkor menjenek orvoshoz. Ö külföldön él, lehet ott másképp állnak ehhez.

Amúgy mászik meg minden olyat csinál amit csinálnia kell ennyi idősen, csak nem ül.


2021. febr. 24. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Mit mond a gyerekorvos, mit mond a védőnő?
2021. febr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, látom hogy írtál róla... Én csak a fő kérdést olvastam az előbb. :-D
2021. febr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Sok baba előbb áll, mint ül. Nálunk 3 hét különbség volt. Nem kell aggódni.
2021. febr. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk majdnem 3 hónap volt a között hogy felállt és hogy ült. Ülni majd 9-10 hónaposan kell. Nem tudom pontosan mi a felső határ.

A lényeg az, hogy nincs ezzel semmi gond. Valószínűleg járni is hamar

2021. febr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Nekem a védőnő azt mondta mikor 11 hónapos volt a kisfiam, hogy nem gond, várjunk. 1 évesen sem ült, elvittük orvoshoz, azt mondta mászik, áll, legyek türelmes. 2 hét múlva már gyönyörűen ült és nem csak kiül, hanem fel is húzza magát. Kapaszkodva lépeget, még magától nem megy.
2021. febr. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Neki azt mondták ha 10 hónapos koráig nem ül fel akkor menjenek orvoshoz. Ö külföldön él, lehet ott másképp állnak ehhez."


Németországban nagyon másképp állnak hozzá, ezt megerősíthetem. 10 hónaposan csak forognia kell tudni a babának, és ülő helyzetben megtartania magát. Nem magától felülnie... az még a CDC mérföldköveknél is csak 12 hónapnál szerepel.

Magyarországon a Dévényes "maffia" miatt ijesztgetik az anyákat. Az egy dolog, ha egy babának komoly tónuszavarai meg aszimmetriái vannak, de teljesen normális gyerekeket is tömegével küldenek néha egészen röhejes okokra hivatkozva. Nagyon kiterjedt a hálózat, és szemérmetlenül pörgetik a bizniszt. Arról nem is beszélve, hogy mivel persze nő és fejlődik a gyerek, az összes kuncsaft "csodás" eredményeket lát a pénzéért, és boldogan reklámozza tovább.

De most komolyan, elég körülnézni hogy mennyien járnak rá. Szerinted régen az emberek 20%-a féloldalas, görbe, mozgáskorlátozott volt Dévény nélkül?

2021. febr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Majdnem beletrafáltál, Ausztria a szóban forgó ország.

Hát igen, pontosan ez az! Mindenhol csak azt lehet hallani, hogy tornára viszik a gyerekeket, holott 100 évvel ezelőtt hol volt még ez? Mégis mindenki felnőtt...

2021. febr. 26. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!