Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cipő! Kell a harántemelős...

Cipő! Kell a harántemelős betét vagy nem? Onnantól hordja a baba, hogy feláll, vagy ha már önállóan jár?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sőt többet árt, mint használ! Arra törekedj, hogy a sarkát tartsa a cipő, szandi, és ha már önállóan jár, hordja. A betét csak feleslegesen emeli a lábat, nem természetes folyamat lesz a harántboltív kialakulása. A mi csajunk olyan lúdlábas, mint a mesében, sajna, a lakásban nincs mód az egyenetlen talajon való talpedzésre mezítláb, legalább ti ne járjatok így!
2011. jan. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A cipő onnantól kell, hogy odakint, az utcán járni kezd. Bent ne adj rá, csak zoknit vagy maximum pupatalpú cipőt.
2011. jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Az utcai cipő mindenkép legyen betétes, a lakásban elég a harisnya, zokni vagy puhatalpú kiscipő.
2011. jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én édesapám ortopd műszerész, sokat foglalkozott gyerekcipőkkel. Az ő véleménye az, minél többet kell egyenetlen talajon járatni a gyereket. Pl. nyáron a füvön, strandon, kavicson... Ha cipő kell, nem kell harántemelő, csak döntőék, ami kifelé dönti kicsit a lábát. Mi nem betéte használunk, hanem olyat, ami eleve be van építve a cipőbe. A talpkiképzpse olyan, hogy alátámasztja jobban a lúdtalprészt, illetve belül olyan 2 mm-rel "magasabb", így dönt. Az Elit Dr. Leoját használjuk. Olyan 9ezer körül van.
2011. jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kisnita ***** válasza:

Nekem a gyerekorvos azt mondta nem kell a haránt emelős betét, ismerősömnek pedig ortopéd szakorvos mondta, hogy káros. Szóval én direkt nem olyat vettem. Az fiam azóta hord cipőt mióta jár, amikor csak mászott nem adtam rá csak zoknit/harisnyát. Itthonra jó időben csúszásgátlós zokni van rajta, télen benti cipő vagy szandi, ha kimegyünk csak akkor adok rá rendes cipőt vagy bakancsot. Tavaly puha talpú bundás csizmát (olyan "kocsicipő" szerű.) kapott karácsonyra, azt adtam rá ha ki mentünk levegőzni.

Ha elkezd járni akkor arra kell törekedni, hogy mezítláb legyen, csak akkor adj rá cipőt amikor már odakint járkál, addig felesleges. Mi is kaptunk 19-es, 20-as cipőket, de nem használtuk őket mert mire megtanult járni kinőtte, mászáshoz meg minek adjam rá.

2011. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem kell addig, amíg orvos nem javasolja.Nem kell a betegségből kiindulni.Addig amíg nincs probléma, minek? Ezzel csak előrevetíted a bajt, és többet ártasz, mint használsz.Fájdalom csillapítót se veszel be, ha nem fáj semmid.Gyógytornász vagyok, és anyuka, de ilyenről még nem hallottam.
2011. jan. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!