Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggodnom kene autizmus miatt?

Aggodnom kene autizmus miatt?

Figyelt kérdés

Nem bennem szuletett meg a gondolat mas hozta fel h nem autista e kislanyom eloszor mondtam h na ne mar miert kell ilyet mondani de azota elgondolkoztam...

A kislanyom 23 honapos es egyetlen szot se mond hangutanzot se, ha nem engedel vmit elborul az agya se kep se hang nagyon agressziv lesz ut harap engem vagy barmit ami a kozeleben van targyakat is ideertve. Nem tul baratkozos tipus es ha rajtam apan v a maman kivul akarja vki olbevennk v szimplan hozzaerni sirni kezd. Szenzorosan eleg erzekeny es nem egy bujis gyerek nem lehet vele osszebujni egy percet se

Abszolut semmilyen szinten ne tud formabedobozni pedig rengeteget gyakoroltuk es egyszeruen sztem nem is erti hogy kell hasznalni ha nem sikerul elsore bedobni otthagyja az egeszet

Idegeneknek vagy olyan embernek akit nem lat minden nap nem valaszol(ertem ezalatt h a fejevel igent v nemet bolint) semmit kommunikacio masok fele de olyanokra is gondolok akiket mar ezerszer latott tudja ki de ugye csak igy feluletesen ismeri


Viszont tokeletes a beszedertese, mutogat, utasitasokat vegrehajt, utanoz olyan dolgokat mint porszivozas torolgetes, tudja minden testreszet, tartja a szemkonktaktust...


Szerintetek aggodnom kene


2021. febr. 26. 08:25
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Miért tetted fel megint ugyanazt a kérdést?? Itt van pár sorral lejjebb a másik.
2021. febr. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2021. febr. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Vao Sherlock....

Egyreszt 2 kulonbozo topikban tettem fel a kerdest, masreszt mivel a masiknal 2 valasz jott aminel kicsit tobbet vartam gondoltam kiteszem ide is

Nagyobb kerdes h neked ez miert faj?😃

2021. febr. 26. 08:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom beszédfogyatékos sni-s, most már beszél, 3 évesen kezdte. 2 évesen 5 szava volt, az is nagyon kevés, úgyhogy én elvinném valahová a helyedben. Helyi nevtan, vagy magán helyek is vannak. Ott megmondják mi a gond. Elvileg 2 évesen kellene 20-50 szó. Nekem fura, hogy egy hangutánzot se mond.
2021. febr. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Dackorszak és szepa 1x.



Minden gyermeknek vannak autisztikus tűnetei.


Az én lányom sem formabedobózott, utált rajzolni színezni.

Beszélni ugyan beszélt.

Nrki is hamar elgurult a türelme,saját magát bántotta.

4 évesen még mindig ketten kellettünk az apjával hogy betegyük a kocsiba ha haza insultunk a játszóról..


Ja és nem neveletlen, nincs megengedve minden, abszolút a következetes nevelés híve vagyok. Csak fejletlen az idegrendszere.. Most lesz 6 éves és még mindig nincs rendben.

2021. febr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most hiába írom, hogy az én gyerekem hasonló tünetekkel autista, úgysem mérvadó, mert minden gyerek más, mindnek vannak autista vonásai, amit később elhagy (még a lányomnak is voltak tipikus auti tünetei, amit idővel kinőtt).

Ha kételkedsz, akkor jelentkezz a védőnőnél és a pedagógiai szakszolgálatnál. Mondd el a tüneteket és kérd meg őket, hogy vizsgálják meg a gyereked. Lehet, hogy nem autista, de a beszédindítást úgyis javasolni fogják.

2021. febr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!