Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyerek idegrendszerevel van...

A gyerek idegrendszerevel van gond vagy én vagyok beteg ?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz :


Van egy 13 hónapos kisfiam akit teljesen egyedül nevelek . Az édesapja lelépett amikor 6 hónapos terhes voltam ,azóta ránk se néz , de igazából ezt nem szeretném firtatni . A szüleim az ország másik felében élnek , úgyhogy abszolút nem tudnak segíteni . Legutóbb karácsonykor találkoztunk . Édesanyám amúgy is idős ,és beteg úgyhogy nem igazán szeretném terhelni a picivel .


Szerettem volna a picit , anno még az apuka is úgyhogy nem véletlen csúszott be ... 29 éves vagyok , és úgy érzem kieltem magam ,nem vágyam a bulikra, ismerkedésre stb .. Összegében imádok itthon lenni , és előre le szeretném szögezni hogy imádom a kisfiamat ,bármikor ,gondolkodás nélkül az életemet adnám érte..


Szóval, nem tudom eldönteni hogy velem van - e a gond , idegbeteg vagyok , bipoláris zavaros , indulatos , agresszív ,vagy egy szar anya ,avagy talán a gyereknek van valami idegrendszeri problémája ?!


Egyszerűen kikeszit , megöli az utolsó idegszalamat is . Azt sem igazán tudom eldönteni hogy buta -e , el -e Van maradva és azért nem teszi azt amit kellene . A nővérem gyerekei például 16 hónaposan folyékonyan beszéltek . Az én kisfiam 7 szót tud ,azokat is csak ritkán mondja ...


Ha kérdezem hogy a zebra ,télapó ,meg kb meg 3 másik dolog azt tudja. Feltekeri a radiátort , ( imitalja) felhúzza a redőnyt, főz, puszit ad ,integet ,papazik,tapsol , a fejét , a ciximet és az orromat felismeri .. de egyszerűen olyan abszurd dolgokat csinál egész nap hogy nem tudom eldönteni hogy fogyatékos -e .... Megpróbálok pár példát felsorolni . Ha sétálunk ,direkt az ellenkező irányba megy , mindent eldob ami a kezébe kerül , és egész nap azon van hogy mindent földhöz vágjon , össze törjön stb. És ezt direkt csinálja !!! Ha valamit nem kap meg ,hiszti rohamot kap. Ma példaul addig ordított amíg meg nem kapta a kulcscsomomat , és azt arra használta hogy fél méteres távolságról bele dobja a levesbe . Az egész fal tele van brokkolival. Naponta kb 3x kell felmosnom az egész lakást ymert mindig mindent kiönt , felborit stb...


Elszeretnem mondani egy átlagos napunkat : fel 8 és 8 közott felkel , azzal indít hogy 15 percig ugrál a fejemen , karmolja a mellemet ,húzza a hajamat . ( Ezt amúgy egész nap csinálja ) utána én vagyok a pacija ,játszunk kicsit az ágyban , puszilgatom , simogatom ,hagyom ebredezhi. Ezután felkelunk , kipelenkazom, megetetem , játszok vele ... Rengeteg játéka van ,de sajnos abszolút nem hajlandó velük játszani . Semmi és tényleg semmi nem köti le a figyelmet 2 percnél tovább . Már mindent kipróbáltam. Egyedül soha nem játszik ! Tehát délelőtt ,egész végig fogja a lábamat miközben mosogatok ,főzök , és intézem a teendőket. Megpróbálom bevonni a dolgokba hogy ne unatkozzon de ez is rettenetesen fárasztó ha ez az egész minden nap így zajlik le ... Délután sétálunk , bevasatolok ,utána 2 felé alszik fel órát . Ezután ismét teljesen kikeszit ,egészen 19 óráig amikor fürdés idő van . Evés közben mindent eldob , csak a fazekakkal hajlandó játszani ,azokat össze úti , a játékokkal csak az én jelenletekben foglalkozik , egész nap jön- megy , egyetlen egy nyugodt pillanata nincs.


Ezután 19 órakor megfurdetem , vacsora , és sajnos 21:30 általában nem hajlandó elaludni . Hiába fektetem le ( mellettem alszik ,úgyhogy nekem is le kell feküdni és szoptatom is ) egyszerűen nem alszik el . Ugrál az ágyban , ugrál a fejemen , tépi a hajamat , énekel. ,meg minden ilyenek...


Az a gond ,hogy egész nap nagyon jól bírom , mosolygok ,játszok , puszilgatom ,etetem ,végzem a dolgom ,de sajnos néha egyszeruen elpattan egy húr . Sokszor rakiabalok , sőt nagyon abszurd és rettenetesen szégyellem magam de van hogy rautok a fenekére. Ezt kb 1 hónapja kezdtem el . Annyira rosszul érzem magam ,utána mindig sírok ha már nem látja és úgy érzem egy szar anya vagyok . Néha már az is megfordult a fejemben hogy örökbe kellene adnom hogy normális családban noljon fel .


Ahogy említettem megkap mindent ,és nem csak materiális dolgokat ,hanem rengeteg szeretetet , törődést is és napközben is foglalkozok vele. De néha annyira elfáradok yes nem tudom mi üt belém ,de van hogy racsapok a fenekére . Ez annyira szörnyű M nem is igazán értem hogy van szívem megütni a saját gyerekemet , főleg egy egy evest. 😭


Ma tényleg nagyon rossz volt ,reggeltől estig, és nem vantottam ,nem kiabaltam rá . De este amikor már hulla faradt voltam ,épp mosogattam ,ő közben kiszóra a zsemle morzsat és szetkent egy banánt a földön. Ezek nem nagy dolgok ,de sajnos akkor ez volt az utolsó csepp a pohárban ,és 3x rautottem a fenekére . Azután hagytam pár percet megnyugodni, elmagyaráztam neki hogy nem szabad ezt csinálni ,de valószínűleg ugEem érti miért kapott. Ezután annyira fájt amit tettem hogy nem győztem puszilgatni..


Félek hogy valami maradandó lelki sérülése lesz ha rendszeresen raverek a fenekére ....


Teljesen kivagyok idegileg ,sokszor esténként sírok is és úgy érzem nincs kedvem felkelni ,mert nem akarom minden nap ezt végig csinálni ... Nem vagyok depresszios ,imádom az életet , meglátom mindenben a szépet és a picit is nagyon szeretem. Egyszerűen talán csak túlterhelt vagyok. Ez nem egy egyemberes feladat....


Amúgy a környezetem szerint is fortelmesen rossz a kisfiam ,és idézem : " egy pillanatra sem képes leállni "


És ez sajnos tényleg így van.


Köszönöm azoknak akik vegigolvastak. Mit gondoltok ? Velem van a baj ? Hogyan változtathatnek a helyzeten ? Nem szeretnék ilyen rossz anya lenni!



2021. márc. 2. 22:08
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Valakit be fog szerezni .. sajnos barátaim sincsenek ,és teljesen egyedül vagyok. Annyi az egész szorakozasom hogy napi fél órát beszelek a nővéremmel ,meg ha elalszik a gyerek , kicsit tekefonozok. Régebben egy nagyon csinos , ápolt nő voltam .. most meg....... Hát, valami förtelmes. Ez is bánt , és fáj lelkileg hogy hogy nézek ki. Az oké hogy nem vagyok büdös ,mert este ha elalszik lezuhanyzok ,de ezen kívül kb minden bajom van . 😅 Semmi időm nincs magamra. A délutáni alvást is inkább felmosasra használom , de ma eldöntöttem hogy holnap délután inkább leepilalom a lábam és kiszedem a szemoldokom... Megpróbálok egy kis időt magamra fordítani ,mert félek hogy teljesen megbolondulok ... De lehet hogy már késő ! 😅
2021. márc. 2. 22:46
 12/20 anonim ***** válasza:
94%
#9 buta vagy 9-es! Azért mert egy két napra hozzáértő gondozókra bízza ahol gyerek társaság is van, az nem le passzolás, sőt nem is Taigetoszra küldi.
2021. márc. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

#9


Érdekes rálátásod van a dolgokra . Amúgy nyilván nem kontrolalom egész nap ,van hogy 15 percig csapkodja az edényeket a földhöz ,én meg örülök hogy addig is " nyugodtan " végzem a dolgom .... A figyelmemet sem csak a rosszasaggal vívja ki , mert amúgy tényleg nagyon sokat foglalkozok vele ...



Az hogy a szexhiany sem tesz jót nekünk nőknek ,ezt alá írom ! 😂😂😂


Csak hát nem olyan egyszerű valakit találni ,meg szexre sem . Meg azért minden jöttmentet nem szeretnék össze szedni . Nem szeretném azt sem hogy a gyerek ezt lássa . ( Mármint nyilván nem magát a szexet ) én inkább a hosszútávú kapcsolat híve vagyok , azt meg nem lehet erőltetni ....


Úgyhogy azt hiszem így jártam . 😅

Mivel ilyen szuper anonim az oldal, elmesélem hogy nemrég megismertem valakit ,aki valószínűleg semmi komolyat nem szeretett volna , de nekem is jól jött volna .... 😂

De nem tudtam megtenni ,mivel sem a lábam sem a ... Nem volt leborotválva . 😂


Lehet hogy igazad van ,sőt bizonyára van benne valami ,de azért legtöbbször a nap végén örülök hogy élek és a szexre nem is igazán gondolok.

2021. márc. 2. 22:56
 14/20 anonim ***** válasza:
62%
Nem kap túl sok édességet véletlenül? EGyszer olvastam, hogy ha a gyerek sok édeset kap ami az ő néhány kilójánál tényleg kevés cukor, akkor annyira felpörgeti őket, hogy nem leeht leállítani. EGy gyereknek szerintem bőven elég az a cukormennyiség ami a gyümölcsökben/ételekben van. Meg max heti 1-2x 1-1 db édesség..
2021. márc. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Heti kb 1x kap egy tejszeletet. Néha - néha ha nagyon kivagyok eszek egy kis pudingot ,abból is kap egy kanállal , de amúgy nem igazán kap édességet.
2021. márc. 2. 23:01
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
A másik meg az, tudom nagyon nehéz de neked következetesnek kell maradnod az elveidhez, pl olyan nem nagyon szabadna lenni hogy egyszer megengedsz neki valamit aztán meg nem, egyszer rászólsz utána meg hasonlóért nem, vagy hogy a fenekére ütsz utána meg bűntudatod van és vígasztalod sokáig. HA a gyerek nem látja rajtad hogy igenis tudod mit akarsz, illetve ha te se érzed magad elég következetesnek, akkor a gyerektől se várd el hogy szótfogad. A lényeg az ha te nem tudod kontrollálni magad érzelmileg és idegileg, és szétesel, akkor a gyerek se fogja tudni.. Ilyen esetekbe szokott lenni az apa is aki racionálisabb másképp tud a gyerekhez hozzá állni mint az anya. Sajnos sokszor előfordul csonka családba hogy az anya mellett kezelhetetlen lesz a gyerek, mert a gyerek tudat alatt tudja hogy az apa a szigor hogy ővele akármit nem lehet megtenni
2021. márc. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kerdezo, en egy ket gyerekes anyuka vagyok. Kerlek hidd el amiket irok, joszandekbol teszem.

Egy 13 honaposnak boven nem kell beszelni, megcsak szavakat sem...3 eves korra beszel egy fiu az is a normalitas keretein belul van. 100%hogy nem fogyatekos a fiad. Ezt mind a vedono vagy a gyermekorvos eszrevette volna. A dobalas teljesen termeszetes eletkori sajatossag, ezzel is tanulnak elengedni targyakat stb. Szoval ez normalis.


Legkozelebb ha meg akarod utni szaladj ki a szobabol. Komolyan mondom. Es varj par percet. Arra gondolj utana milyen rosszul szoktad erezni magad.

Kisfiad teljesen normalis, sot okos es ugyes a leirtak alapjan.


Akar heti par alkalommal is lehetne bolcsibe adni. A gyermek akkor van jol, ha az anya is jol van! Legy picit onzobb!

A kulsod meg majd helyreall, nyugi ha ennyire zavar, kesobb ugyis valtoztatni fogsz! Sok sikert kivanok!

Ja es ha jon a joido, minnel tobbet ki a szabadba, vezesse le az energiait!

2021. márc. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Elviheted amugy egy gyogypedagogushoz, csak higy megnezzek. Idegrendszeri eretlensegre nekunk tsmt bevalt.
2021. márc. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nincs a kisfiadnak, ő szerintem ilyen többemberes baba lehet, és úgy tűnik, te magad sem tudsz eléggé határozott és következetes lenni. Ezt most nem bántásként mondom, hanem mert vélhetően totál ki vagy merülve, így pedig elég nehéz határokat szabni egy olyan gyereknek, aki nonstop ostromolja az idegrendszered.


A legtöbb családban van apa, akire számítani lehet, nagyszülő, testvér, aki besegít, vagy maga a gyerek is olyan, hogy órákig megül a popóján. Ebből sajnos neked egyik sem adatott meg, pedig muszáj lenne pihenned, valószínűleg érzi rajtad ő is, hogy feszült vagy.

Szerintem heti kétszer két óra már sokat segítene rajtad. Olvashatnál, pihenhetnél, sétálhatnál a pici nélkül, és közben össze tudnád szedni magad. Muszáj lenne, hogy ezt mihamarabb elkezd, mert egy fáradt, kimerült anya nehezen tud következetes maradni, ez pedig az elkövetkező évek túlélésének a kulcsa lenne. Ha pl. nem szeretnéd, hogy a fejeden ugráljon, akkor ne engedd neki soha semmilyen körülmények között, különben összezavarod, hiteled veszted, és ha a csillagokat hozod le, sem fog szót fogadni neked. A következetesség, a határok kijelölése a legfontosabb már ebben a korban is, mert akkor fogja magát biztonságban érezni ebben a világban.


Szóval először pihenj, töltődj fel, aztán gondold végig, mi az a viselkedés, amit elvársz majd a fiadtól a különböző helyzetekben és be tudsz vele tartatni, és azt is, hogy te hogyan képzeled el azt a fajta gyereknevelést, amiben jó anyának érezheted magad. Úgy érzem, hogy most tanácstalan vagy, mikor teszel jót és rosszat, ezért kéne magadban letisztáznod a dolgokat, és aszerint haladnod tovább.

2021. márc. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező.

Nagyon nagyon megértelek, én is egyedül neveltem a lányom(már 6 éves) és ugyan ilyen volt mint a tiéd. Állandòan hisztizett, rádobálta a kaját a falra, ütött vert engem ha nem az volt amit ő akart. Este 2 òrán keresztül tépte a hajam mire elaludt. Borzasztò volt, azt hittem sokszor hogy megölöm magam, kivoltam készülve. De! hidd el nekem egyszer ez is véget ér:) És gyorsabban mint gondolnàd. Leírom őszintèn hogy amikor vegképp kiborultam lecsúszott pàr pohár bor és kicsit ellazultam tőle. Pròbáld ki!:D

2021. márc. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!