Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon el vagyok keseredve,...

Nagyon el vagyok keseredve, tényleg gond ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Második kislányom 3550 grammal született, most 6 hónapos, 7150 gramm. Anyatejes baba, de a védőnő nincs teljes mértékben megelegedve a súlyával. Első hónapban másfél kilót hizott, másodikban is több mint egy kilót, majd 65 dekat, és onnantól folyamatosan csökken. Most 6 hétre hízott 45 dekagrammot. 4 hónapos volt, amikor 2 hétig nem hízott semmit, emiatt 5 honaposan megkezdtuk a hozzataplalast tejpeppel, majd gyümölcsökkel. Egy ideig szépen is ment, azonban most már oda jutottunk, hogy szinte semmit sem fogad el. Nagy nehezen tudok beleimadkozni pár kanál ételt. Gyakran elofordul, hogy pár percet szopik, aztán elfordul, nem érdekli, játszik inkább. Emiatt elkezdtem azt, hogy lefejem, és cumisuvegbol is megkinalom, ezt van hogy elfogadja, van hogy nem, ugyanezt tápszerrel is. Kétségbe vagyok esve, hogy nem hizik eleget, közben pedig alig eszik. Egyébként pisis kakis pelust rendben érzem, kedve jó. Tegnap este történt, hogy nem is jelezte, hogy éhes, csináltam neki 120 ml tápszert, és megitta. Nem tudom, mit kellene máshogy csinálnom, egyszerűen csak hallgassak a babamra és hagyjam ezeket a dekakat? A hozzataplalast sem tudom, sokszor bezarja a száját, és nem kéri.


2021. márc. 4. 12:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Az orvos nem gyanakszik semmi emésztési / anyagcsere problémára? Védőnő nem tanacsolt semmit?

Szerintem jól csinálod hogy probalkozol több mindennel, hátha elfogad valamit. Ilyen tejpeppel probalkoztal? Nálunk az nagyon meghozta a gyerek étvágyát.

2021. márc. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Igen próbálkoztam, tegnap vettem egy banános izut, de az sem hozott sikert. Nem tudom már, mit adjak. Most főztem neki krumplit répát, picit darabosabban hagytam, de csak 2 dbot fogadott el, azt elmomikalta. Illetve most szopizott szerintem rendesen. A védőnő azt tanácsolta, hogy emeljük meg picit az adagokat, illetve ebédre is mehetnek a főzelékek, de én ezzel nem nagyon érek semmit. Néznek neki széklet, vizelet tenyésztést.
2021. márc. 4. 12:26
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

Szoptasd!

Ne fejj, szoptass!

Tökéletesen hízott, teljesen elcseszett tanácsot kaptál. Teljesen feleslegesen kezdted hozzátáplálni. Nyilván a jelek se voltak meg. És még most is tömni próbálod.

Minek? Ezzel pont az ellenkezőjét éred el.

"de csak 2 dbot fogadott el, azt elmomikalta."

De csak?

Több is mint elég.

Fordítva ülsz a lovon.

2021. márc. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Valami edesebbel nem akarsz próbálkozni? Lehet hogy banán vagy főtt alma meghozna a sikert? (Nekem csak főzve fogadta el kezdetben es jó sok fozolevel együtt adtam.)

De akkor azért nincs olyan nagy baj, ha most evett rendesen :) fogai nem nőnek épp?

2021. márc. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
3-as minek kell ilyen hangnemben lecseszni valakit aki tanácsot kér? Persze tudom te látatlanban tudod az egyetlen üdvözítő utat, de szerintem téged nem szoptattak eleget ha ilyen frusztráció van benned egy kérdéstol ...
2021. márc. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

5, teljesen normálisan írt és igaza is van.

6 hónapos korra duplázni "kell". Duplázott? Igen, pedig nagy súllyal születettnél nem is igazi elvárás.

Hónapról hónapra felül teljesített. A csökkenés pedig teljesen természetes.

Ha végig kiló felett hízna egy csecsemő, egyéves korára 3 éves súlyával rendelkezne.

Erre mit tanácsol a nagyokos védőnő? Tápláljon túl korán hozzá, mintha a jóval kisebb kalóriatartalmú gyümölcsök alkalmasak lennének ahhoz, hogy meglóduljon a súlya.

És még a szoptatásról is lebeszéli.

Ügyes.

2021. márc. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

1. A súlyával szerintem abszolut semmi baj, főleg hogy kislány. Ők lassabban gyarapodnak (de ez is babátol függ). Barátnőm kislánya 10 hónapos, és 7.5 kiló. Abszolut egészséges baba.

2. Nem eszik mert nem oda figyel. Minden jobban érdekli.

Az én fiam is ugyanezt csinálja. 5 hónapos. Ha nekifog szopizni, hol a falat nézi és tekereg, hol a zokniját cibálja. Én sem erőltetem rá mert hiába,elkapja a fejét. Inkább felóra múlva megint megkinálom. Amúgy fiam ezt úgy oldja meg hogy éjjel felkel 3szor enni.

3. Doktornő mondta hogy vannak olyan periódusok mikor nem hizik semmit. Nekünk is volt. Pont a múlt héten, sőt en úgy vettem észre hogy fogyott is 10 dekát. Ezen a héten bepótolta. Most kezdett el kúszni, szóval több kalóriát éget. Az is normális hogy kevesebbet hízik ezután. Mint mondtam, a gyermekek nem sablon szerint nőnek/fejlődnek.

A kis foga nem jön? Lehet az is zavarja. És azért nem eszik.

Én szerintem ha van elég pisis, kakis pellus, illetve nem látsz rajta más változást, hogy beteg, aluszékony vagy bágyadt lenne, vagy nem kezd el látványosan fogyni, akkor ne idegeskedj. Próbáld többször megkinálni egy kis étellel, és amennyiben lehet, amikor eszik akkor nyugis helyen legyetek, ahol nem sok minden veszi el a figyelmét.

2021. márc. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%

Szoptasd és kóstoltasd.


Szoptatott babáknál kóstoltatás van! NEM hozzátáplálás!!!


Semmi baja, nyugi!!

2021. márc. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Én sem értem, mi a gond... megduplázta a súlyát. Azt írod jó a hangulata, pelus rendben. Minek ijesztget a vedőnő?

Nyugi. Sztem eszik majd ha éhes, kínálgasd, de ne pánikolj. Sztem minden ok.

Nekem fogalmam sincs, melyik hónapban mennyit hízott a lányom... de ránézve látszott h nincs gond.

2021. márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
28%
7es vagyok, étel alatt én is a tejet értem(szopiztatast) . Illetve ahogy a többiek mondják, még csak kóstolja a dolgokat. Nekik még napi 2 evőkanálnyi zöldség vagy gyümölcs éppen elég,ha mindenképpen szeretnél hozzá táplálni. Jó egészséget!
2021. márc. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!