Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megtörténhetne az, hogy ha a...

Megtörténhetne az, hogy ha a kórházban elcserélnék a babádat egy másikra, akkor nem vennétek észre h nem hasonlít rátok és ő nem a ti babátok?

Figyelt kérdés
Nem azon van a hangsúly h megtörténhet e az elcserélés!De sztem annyira hasonlítanak a kisbabák apjukra-anyjukra,h én nem tudom elképzelni h hogy nem lehet észrevenni h más babája.A múltkor láttam egy ilyen filmet,igaz történet volt,és elgondolkodtam ezen.
2010. aug. 18. 12:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Bár én láttam, hogy Ő bújt ki , és onnantól nem lehetett volna elcserélni, de mondjuk aki nem látja rögtön, szerintem simán el lehetne. Persze, egy vörös, vagy .... ezt nem írom le gyerekre cserélnék, biztos nem hinném el. De én szerintem simán elhittem volna, hogy egy másik bébi az enyém. Szerintem a lányunk egyikünkre sem hasonlít. Max. az én gyerekkori képeimen látok hasonlóságot.


Szóval szerintem én ha nem látom egyből, hozhattak volna egy msikat is, elhittem volna.

2010. aug. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én onnantól, hogy először láttam a babámat, senki máséval nem tudnám összekeverni, pedig apósomra hasonlított, nem ránk. A szobatársaim babája is jellegzetesen más volt, össze nem keverhető egymással. Amióta anya vagyok, még nem láttam két egyforma csecsemőt.


Az összecserélések elkerülésére onnantól, hogy a baba megszületett, azonnal karszalagot tesznek rá a nevével és az anyja nevével, a születés idejáves stb. Nálunk (Miskolc) ezt a karszalagot el is tették, amikor hazaengedtek, az adminisztráció észeként, hogy ha később gond lenne, akkor hivatkozhassanak rá, hogy EZT A BABÁT adták át nekem, nem másikat.

2010. aug. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak annyira jellegzetes feje volt, hogy tutira észrevettem volna, ha másét kapom. :)
2010. aug. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én is láttam a filmet, tegnap délután ment :)))

4 hetes a fiam, és amikor először menni kellett értük szülés után másnap a fürdetés után (igaz, előtte nálunk voltak a babák) mosolyogtam hogy sok anyuka lopva megnézi a karszalagot mint ahogy én is tettem :)))) Hülyén hangzik, mert persze tudtam hogy ő az, de valahogy automatikus szemvillanás volt hogy ránéztem a kis karszalagjára, tuti ami tuti :))))

2010. aug. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Kulfoldon elek es itt pont a tegnap volt a tv-be egy csalad aki dns vizsgaltot kert mert a lanyuk egyaltalan nem hasonlitott rajuk es az anyuka azt hitte elcsereltek a babat a korhazaba. Ketten voltak tesok es a nagyobbik lany tenleg hasonlitott a szuleire de a kisebbik haaaat tiszta ellentetuk volt. Kek szem, sotet barna haj, kerol barnas bor. Anyja szoke, apja vilagos barna, mindkettojuknek barna volt a szemuk es hofeherek.... A DNS vizsgalat kimutatta, hogy ok a gyerek biologiai szulei es a testvere az edes testvere. A pasi aki megcsinalta a DNS mintat meg o is elcsodalkozott mert nem erre szamitott, gondolta, hogy az anyuka felrelepett es nem akarja bevallani vagy tenleg elcsereltek a gyereket. :) Persze nagy volt az orom es vegre kiderult, hogy nem kell tovabb aggodniuk. Vannak olyan babak akik nagyszulok sot dedik genjeit is orokolhetik. Tenleg nagyon erdekes volt, szegeny kislany sirt oromebe, elmondta, hogy a suliba is vegig azzal bosszantottak, hogy o biztosan orokbe lett fogadva csak a szulei nem akarjak megmondani. Vegre szegenykem nyugalomra lelt. :)
2010. aug. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Néha elgondolkodom a miénk-e a gyerek, mert igazán senkire nem hasonlít a lànyom, talán az én dédimre:) de csak acmiénk mert miután megcsászároztak, párom ment a szülésznővel és ott előtte tették fel a karszalagot, öltöztették fel, foghatta babusgatta!

Talán akkor cserélhetik össze ha olyan a kórház ahol paravánokkal van elválasztva a szülő nő, rohangálnak egyik szülő ágyról a másikig, nem rakják fel rögtön a karszalagot, leviszik a csecsemősökhöz a babákat leraknak kettőt hármat, na és akkor melyik ki babája?!

Mondjuk ha mégsem az én gyerekem lenne lányom már semmi pénzért nem cserélném vissza!

Volt egyszer a hírekben is, hogy elcseréltek két fiút, és igen mikor vissza kerültek az igazi szülőkhöz, akkor lehetett látni hogy tényjeg el voltak cserélve!

2010. aug. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez ma már nem fordulhat elő. Gyakorlatilag a szemed láttára, azonnal a fürdetés után ráteszik a karszalagot, még az öltöztetés előtt. Utána meglátja apa, nagyi és minden rokon, tehát már nem nagyon lehetne elcserélni (karszalag cserével sem). Szerintem. :)
2010. aug. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én biztosan felismertem volna, ha más babáját kapom, már csak azért is, mert egyik babának sem volt annyi haja, mint az én lányomnak :)

Nálunk van ilyen a családban, kicsit távolabbi rokonok, a nagyobbik gyerek nagyon hasonlít a szüleire, az öccse viszont senkire sem a családban. De nem hiszem, hoyg elcserélték volna...

2010. aug. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Tuttira megismertem a gyerekeimet,mindkettő vörös hajú!(mégha ezt néhányan rossznak is tarjták)

De ez alapján anyámék se hoztak volna haza,mert nekem is vörös a hajam,és anyumnak sötétbarna,apumé pedig fekete!:-))

2010. aug. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem egyből a mellkasomra rakták ahogy kibújt! tudom, hogy másnak biztos csak olyan lett volna ,mint 1000 másik, de én onnantól kezdve egymillió közül is kiválaszottam volna. amúgy nálunk anyukámra hasonlít (meg tesómra) :)) Én inkább apukámra hasonlítok.
2010. aug. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!