Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lágyéksérv? Kinőheti?

Lágyéksérv? Kinőheti?

Figyelt kérdés
Lányom 1 éves.Kb 2 hete injekciókat kapott,begyulladt a mandulája,nem vette be a szirupot.Rengeteget sírt,szinte fuldoklott,annyira félt a doktornőtől,és persze a szuritól.Szépen meggyógyult.Ma vittem 1 éves státuszra,és a doki egy parányi kis csomót tapintott a bal oldali lágyéknál,azt mondta lágyéksérv,de "visszanyomta".Lehet,a sok erőlködéstől,sírástól.Azt mondta figyeljem,bár én eddig semmit nem láttam,nem tapintottam ki,bár nem igazán szoktam nyomkodni.Semmit nem mondott,hogy meg kell-e majd műteni.Másfél éves korára el kell hogy múljon.Teljesen kivagyok:((Most vagyunk túl a sok szurin,fogzik ezerrel,nyűgös,most meg ez is:((Rendbejöhet vagy mindenképp meg kell műteni?Van tapasztalata valakinek ebben?Köszönöm.
2010. aug. 18. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! A fiamnak is lágyéksérve van, és nekem azt mondta a házidoki és a sebész is, hogy nem nőheti ki. Lányoknál nem tudom, hogy mi a helyzet, de a fiamat sajna jövő héten műtik. Én reménykedtem, hogy nem kell, mert egy csomó ideig nem jött ki neki, aztán elkezdett fogzani és a sírástól megint kijött nagyon csúnyán. Viszont figyelgesd és ha kijön, akkor nyomd vissza, nehogy kizáródjon. A doki megmutatta, hogyan kell visszanyomni? Annyit tudok még, hogy a lányoknál viszonylag ritkább a lágyéksérv, mint a fiúknál. Ja, és mi már 6 hónapja "küzdünk" a sérvvel, eleinte mindig kint volt. Úgy volt, hogy három hónaposan fogják műteni, de nem volt jó a véreredménye, így most 8 hónaposan kerül rá sor. Hát nem tudom ... Remélem a kislányod rendbe jön. Én megmutatnám egy gyereksebésznek, ők azért jobban képben vannak, mint a gyerekorvos.
2010. aug. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi.A gyerekorvos nem mutatta meg hogy kell visszanyomni.
2010. aug. 18. 18:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha gondolod írok a műtét után, hogy mi volt, illetve megkérdezem, hogy lányoknál ez hogy van.
2010. aug. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jó,köszönöm szépen.
2010. aug. 18. 21:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Túl vagyunk a műtéten, minden rendben volt. Megkérdeztem, azt mondták, hogy lányoknál a sérv sokkal ritkább, mint a fiúknál, de veszélyesebb, mert a petefészek (remélem jól értettem) záródhat ki. Azt is mondták, hogy simán rendbejöhet, ha eddig nem jött ki a sérv, valószínű, nem is fog, de sebész azért lássa, mert igazán ezt ő tudja megítélni. A műtéttől nagyon be voltam parázva, de mindennel együtt kb. egy óra volt, ebből maga a műtét max. fél óra. A vágás kb. 3 cm, szépen összevarrták, le van ragasztva, a ragasztót nekem kell cserélni, jövő héten szedik ki a varratokat. A fiamat nem viselte meg, műtét után egész délután aludt, este viszont nagyon jó étvággyal evett, másnap már felállt a kiságyban és körbejárta, nem látom rajta, hogy fájna neki, nagyon eleven. Ha tudok még segíteni írjál nyugodtan.
2010. szept. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtál,és örülök,hogy a kisfiaddal minden rendben volt.Tegnapelőtt elvittem a lányom egy sebész szakorvoshoz,és ő azt mondta:-Nincs sérve!!Kicsit duzzadtabb a szeméremteste,de ez alkati dolog is lehet.Jól megnyomkodta,a lányom egy hang nélkül tűrte,nem fájt semmije.A doki azt mondta,ha sérve lenne,már üvöltene.Szabad has,zárt sérvkapuk-ezt írta a papírra.A gyerekorvos elnézte,valószínű a kis "kövér"szeméremtestet nézte sérvnek!!??Pedig ő sem egy gyereket látott már.Na mindegy,idegeskedésnek azért jó volt.1 hónap múlva azért visszamegyünk/sebészhez/,azt mondta megnézi akkor még egyszer.Jó egészséget nektek!!
2010. szept. 8. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!