Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 honapos a kislanyom 5.napja...

123466 kérdése:

3 honapos a kislanyom 5.napja h nem kakilt. Lazmeroztem es akkor sem semmi. De nem vettem eszre mintha zavarna de viszont pukizik es az nagyon budi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2021. márc. 10. 20:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én babámnak a sok tornáztatás segít. De tényleg rengeteget tornáztatjuk ilyenkor kiartóan, mire összejön a kaki. Illetve nekünk még a glicerines kúpot javasolták, ha végleg nem sikerül.
2021. márc. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ja es azt elfelejtettem.oda irni h csak anyatejes ha az szamit valamit
2021. márc. 10. 20:17
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ez meg nem annyira extrém.
2021. márc. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%

A mi dokink azon a véleményen van, hogy max 4 napig szabad bennehagyni a babában a kakit.


Szóval a 4.-5. napon meg kell kakiltatni. Erre van Laevolac szirup, glicerin kúp, Laxaclean... Vannak megoldások.


A mi lányunkat kifejezetten zavarta a kaki, szóval mindig segítettünk neki, ha jelezte. (Laevolackal vagy glicerin kúppal).

2021. márc. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Anyatejes babának nem kell kakilni mindennap. Akár 10 nap is eltelhet ket kaki között. Ha nem fáj a hasa, akkor semmi gond ezzel. Nekem ezt mondta a gyerekorvos legalábbis.
2021. márc. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

5! Az én lányom is anyatejes volt. 2 évig szopott. Mégis iszonyatosan megszenvedett a kakiért pici korában.

Őt nagyon zavarta.

De mint írtam, a doki is azt mondta, hogy 4 nap a max.


Én is olvastam már ezt a 10 napot. Hát, nem tartom egészséges dolognak, az az igazság. Mégha néhány doki jónak tartja, akkor sem.

2021. márc. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

6: ez vicces, mivel te nem tartod jónak, ezért csak annak a dokinak hiszel, aki szintén nem tartja jónak, de annak nem aki jónak tartja... Ez iskolapéldája, hogy csak azokat a híreket hisszük el, amiket be tudunk integrálni a hitrendszerünkbe. Ne vedd magadra, így működik az ember.


Az meg tény, hogy kizárólagos anyatejes táplálásnál kimaradhat 7-10 nap is, mivel az anyatej másképp hasznosul. Ha láthatóan zavarja a babát, akkor persze tenni kell valamit, illetve ha ismétlődik, kideríteni, hogy nem a te étkezéseidhez van-e köze. De ha nem zavarja, akkor a lázmérőzés csak árt a záróizmoknak. Szóval akkor hagyni kell.

2021. márc. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Anyatejes babánál a napi 10 kaki és a 10 naponta kaki is normális (ha nem zavarja). Én lányom 8-12 naponta kakilt.
2021. márc. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nálunk nem kakilt, ettem szilvabefottet, meg gyümölcsöket, szépen átment az anyatejbe (évestől számítva 4-12 ora alatt atmegy), szépen kiszedte neki .:)

Illetve ha fájt a hasa, espumisant használtunk. Az is kiszedte, kb.3 adagban :)

2021. márc. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%

Érdekes, hogy random végzettségű anyukák lepontozták a válaszom, ami egy - - orvos -- szakmai véleménye.


Ő ezen a véleményen van, és én egyetértek vele.


Nehogy már normális legyen az, hogy 10 napig nem kakil az a gyerek.. Nem segítenek neki, nem tud megkönnyebbülni, az egész bélrendszere tele van..


A lányom 2 nap után, ha nem tudott wc-re menni, már enni se tud!

Ne mondják már, hogy az jó a babának..


Hozzáteszem, nagyon jó gyerekorvosunk van. Biztosan nem az ujjából szopta ki ezt a véleményt.

2021. márc. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!