Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfehérje érzékeny baba...

Tejfehérje érzékeny baba szülinapi tortáját kreálnám, Szerencsi szerecsen étcsoki?

Figyelt kérdés
Szóval tortát akarok készíteni a szülinapjára kislányomnak, aki tejfehérje allergiás. Azt olvastam, hogy a Szerencsi Szerecsen étcsokiban nincs tej. Vettem egy táblával és rá van írva, hogy nyomokban tejet tartalmazhat. Akkor merjem ebből kreálni a sütit vagy ne??? köszi
2010. aug. 19. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Az, hogy nyomokban tartalmazhat azt jelenti, hogy olyan helyen keszult, ahol felhasznalnak tejfeleket is, tehat szennyezodhet vele a termek. Azt neked kell latnod, hogy mennyire nehezen viseli a kislany a tejes dolgokat. Van akinel egy pici nem okoz gondot, igy az ilyen termekeket fel tudja hasznalni. Van olyan gyerek is, akinel mar ennyi is haspuffadast okoz. Nekunk az orvos azt mondta, hogy ezeket a termekeket is keruljuk el. Szerintem jobb nem kiserletezni, inkabb keress olyat, amiben biztos, hogy nincs tej.


Boldog szulinapot a picinek.

2010. aug. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, keresek másik receptet, nem szeretnék kockáztatni, mert eddig soha nem kapott olyan terméket amiben akár nyomokban is szerepelhetne tej. Pont szeptemberben megyünk kontrollra, addig kibírja és ha jók lesznek az eredményei akkor kap tőlem egy ilyen tortikát:)

Köszönjük a jókívánságod is.

2010. aug. 19. 14:09
 3/3 anonim ***** válasza:
csokisat ne csinálj. abban van kakaó, ami szintén allergizálhat.
2010. aug. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!