Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik nevet választanátok...

Melyik nevet választanátok egy kisfiúnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párommal nagyon nem vagyunk egy hullámhosszon neveket illetően.

Ami rajta van a listánkon:

Botond (Boti), Boldizsár (Boldi), Zsolt(Zsolti, Zsola), Gergő, Tivadar (Teó,Tivi), Csongor (Csongi), Bendegúz, Áron, Mirkó, Ádám,Dénes.


Direkt nem írom, melyik tetszik nekem és neki:D ( A vezetéknév a 2020-as adatok alapján az első gyakoriságú hazánkban)


Köszönöm szépen ha leírjátok a véleményeteket. :)



2021. márc. 27. 12:32
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
87%

OFF: Mi konkrétan úgy választottunk nevet a babának, hogy végigolvastuk az utóneveket A-Z-ig és először kizártuk azokat, ami szóba se jöhet. Ezután felírtuk azokat, amelyik tetszett az egyiküknek, és a másiknak belefért legalább az "elmegy" kategóriába. Nem győzködtük egymást, ha a másik kapásból rávágta, hogy nem, akkor fel se írtuk. Utána a még mindig hosszú listáról próbálgattuk a vezetéknévvel kimondani, hogy nem ad-e ki vmi más szót (volt ilyen is), mennyire gördülékeny, hogy hangzik együtt, milyen lenne becézve stb. A maradék 3-4 közül pedig végül jelentés alapján választottunk. Csak nálunk a női nevekkel volt gond. De próbáljátok meg ti is így, ha nehezen megy a döntés.

Továbbá nálunk nem volt, de van akinél az is szempont hogy mennyire ritka vagy éppen gyakori, magyaros vagy nemzetközi legyen, milyen közel lenne a névnapja a születésnapjához vagy más ünnephez. Pl. a felsoroltakból az Ádám névnapja Szentestére esik.


ON:

A listáról, ami szerintem borzasztó: Bendegúz, Boldizsár, Mirkó.


Vállalható, de nekem nem tetszik: Botond, Csongor, Tivadar.


Tetszik: Áron, Ádám, Dénes, Gergő, Zsolt.


Azt hiszem, én az Áront választanám.

2021. márc. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Ádám,Dénes,Áron,Botond.
2021. márc. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagyon tetszik az Áron. De nem mindegy a vezetéknév. Fiúnk szül3tik a nyáron. Nagy a vezetéknév. Így tok kicseszés lenne neki. NagyÁron
2021. márc. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
45%
Csak az Áron és az Ádám!
2021. márc. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
40%
Nekem ezek tetszenek a felsoroltak közül: Gergő, Áron, Ádám
2021. márc. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az en fiam Botond és mi is Botinak hívjuk, ezért értelem szeruen nekem az tetszik a legjobban.

De tetszik meg: igazából újraolvastam és mindegyik 😁 de mondjuk ha ezekből kene elnevezni a második fiamat, akkor Áron lenne vagy Gergő (amúgy Koppány lenne ha lenne második fiunk).

2021. márc. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
76%
Dénes, Ádám, Áron, Gergő, Csongor, Tivadar (mondjuk a becézései nem tetszenek) közül valamelyiket.
2021. márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a Dénes a kedvenc férfinevem, és biztos, hogy a kisfiamnak is ezt a nevet akarom adni.
2021. márc. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
62%
Nekem a Boldizsár tetszik legjobban, és a Gergő, Csongor és Ádám tetszik még nagyon, a többi nekem nem annyira, de egyik se vallalhatatlan, talán a Mirkó furcsa, macskanév szerű nekem.
2021. márc. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
88%
Gergő
2021. márc. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!