Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babanal havi 30 dkg...

7 hónapos babanal havi 30 dkg hízás megfelelő?

Figyelt kérdés
A védőnő szerint hozhatna többet is, életvidám, mosolygós kislány, rengeteget mozog. Ti babátok mennyit hízott?
2021. márc. 28. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Igen.
2021. márc. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Keveset. De nincs baja.
2021. márc. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
A lányom is ennyit hízott. A védőnő szerint rendben van. Igaz pár napig kevesebbet evett mert beteg volt, illetve jön a foga. Azt mondta, hogy a fogzás miatt lelassul a hízás üteme.
2021. márc. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Enyém is ennyiket hízott, egy éves korára nem triplázta meg a súlyát. Állandóan cseszeget a védőnő, dehát semmi baja a gyereknek, vidám, pörög, pisi/kaki van, beteg a másfél év alatt egyszer nem volt, mozgásfejlődése rendben, 11 hónapos kora óta egész nap rohangál. Meg előtte is egész nap járt keze-lába, és cserébe fényevő. Szóval csoda, hogy egyáltalán ennyit hízott, amennyit.
2021. márc. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ennyit se kell.
2021. márc. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam valahol, hogy a második fél évben (tehát 6 hótól 12 hónapos korig) az is teljesen rendben van, ha 1-2 kilót hízik összesen a gyerek. Mert beindul a mozgásfejlődés, meg a hozzátáplálás meg a fogzás meg úgy általában minden, ami rengeteg sok kalóriát éget. Ha a baba általános közérzete jó, a pelus tartalma sem hagy kívánni valót maga után és ha egyébként is ránézel a gyerekre és azt látod rajta, hogy egészséges, rendben van az összkép, akkor nincs baj.

Én amúgy nem méregetem, de kb ennyit hízik talán az én lányom is. A védőnővel mondjuk hónapok óta nem találkoztunk, szóval nem igazán volt lehetősége beszólni, de ha meg is tenné, csak mosolyognék, bólogatnék, aztán megkérdezném, hogy mégis mit gondol, mit csináljak, kössem el a nyakát és öntsem belé a tejbegrízt, mint amikor libát tömnek, vagy mégis hogy hizlaljam jobban? A gyerekek a saját ütemükben fejlődnek, ha valami elmaradás van, az látszik is rajta.

2021. márc. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugodtam!
2021. márc. 28. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!