Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék még? Szombat óta...

Mit tehetnék még? Szombat óta igen erős szorulása van 5 hetes kislányomnak. A táp foghatja meg, de már váltottunk, és még így is! Próbálkoztam egy pár dologgal, de most is szenved!

Figyelt kérdés

Csak tápszerezünk 2 hete, sajnos.

Szombattól szerdáig nem volt se nappalunk, se éjszakánk, annyira üvöltött. Kedden megpróbáltam meghőmérőzni, jobb ötlet híján. Az segített picit, mert tudott kakilni, de borzasztó keményet.

Szerdán elmentünk a dokihoz, aki bélgörcsökre való kanalast írt, bár nem értem, h miért, mert egy picit hasfájós volt a drágám, de most nem a szelek miatt szenved! Ja, és tápszert váltatott velünk, de ez sem jobb.

Szerda du adtam neki kamillát, az segített, de sajnos nem lehet minden nap adni.

Tegnap elmentem a gyógyszertárba, adtak glicerines kúpot, amiből kapott egy felet. Az is segített, de azt sem lehet mindig használni, mert hozzá fog szokni.

Ma reggel 6-kor ettünk, a gyerek üvöltve-sírva nyom, potyog a könnye, nagyon küzd! Kibontottam a pelusból, h adjak neki egy fél kúpot (más ötletem nem volt), pont akkor sikerült neki egy picit kakilni, de nagyon-nagyon keményet, és amin kiakadtam, h pici véres nyálka volt a kakin!!!! Vérezne a segge???

Amúgy szoktunk inni Mecsek teát is.

S.O.S. Mit lehet még csinálni? Nagyon sajnálom, h szenvedni látom, és nem tudok segíteni!

Köszi szépen!


2008. dec. 5. 07:24
 1/5 anonim ***** válasza:

szia

véres nyálka a székletén szerintem azért volt mert túl keményet kakilt és felsértette picit a végbelét.sans mi is jártunk már igy.én ha látom hogy erölködik,a lábát picit a hasához nyomm (tudod mikor hasfájós akkor is ezt csinálják) s úgy segiek neki kinyomni.sokszor bevállt és sokat segitetem neki ezzel.

2008. dec. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia vidd vissza az orvoshoz, ha nem segít, vidd el egy másikhoz. A vérzés nem normális !!!De egy kórházba is elviheted, megmondod, hogy az orvos nem mond semmit, és hogy mi van, lehet hogy 1-2 napot bent kell lennetek, de ott megmondják hogy mi van.

Nem csinálod neki túl erősre a tápot? Mert az is lehet, hogy púposan rakod a kanalat, és laposan kellene, ott már erősebb lesz. Kevés folyadék is okozhat ilyet, próbáld meg többet itatni. Amikor látod hogy kakilnia kell, nyomkodd meg óvatosan egy kicsit a hasát, így megmozgatod a beleit, talán ez is segíthet.Ha a hasára fekteted, és erőteljesen maszírozod a hátát, az sem rossz.Nekem legalább is beválltak. A Mecsek teát én is adtam az első babámnak, de sok rosszat hallottam róla, és nem adtam többet. Koszos, meg stb.

Sima teát is adhatsz neki( én a Liptont adtam), igaz ez fekete tea, de csak épphogy színezd meg vele a vizet, és ne tegyél bele cukrot, esetleg egy nagyon keveset.


De a dokihoz mindenképp vidd el!


2 gyerekes anyuka.

2008. dec. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy nyálkásan vérzik a feneke és csak egy alkalom volt az nem jelent gondot. Valszeg a nagy erölködéstől elrepedhetett egy kicsit neki a végbelénél. Ezt csak onnan tudom, hogy nálunk is ugyanez volt!

Próbáltad már a szélcsövet? elvileg az is ingerli a kalkilásra. ha nem tud kakilni később sem akkor irány a doki!

2008. dec. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk a cukros kamillateát ajánlották és bevált.

1 deci vízbe 1 filter és 2 teáskanál cukor. Ez hashajtó hatású.

Persze, hosszú távon ez nem megoldás!

Érdemes ismét másik tápszerre váltani, vagy pedig keress másik gyerekorvost!

Nekünk a kúpot sem, a lázmérőzést sem ajánlották még 4 hónaposan sem! A mai napig nem csinálnám sem a lázmérőzést, sem a szélcsövezést.

9 hós anyuka

2008. dec. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nem sokat javult a helyzet, a kamilla valóban segít, de azt mondták a gyógyszertárban, h minden nap nem adható, mivel gyógyszernek minősül. Adtak kúpot, de arra is azt mondták, h egy felet adjak, de ne minden nap!

Az orvosoz visszamegyünk jövő héten, nem tudom, h mit lehetne még tenni, mert szegény picim állandóan üvölt, annyira küzd, mégsem megy neki igazán! :( Majd meglátjuk, mit talál ki a doki.

Köszi mkinek!

2008. dec. 6. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!