Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig normális, hogy egy...

Meddig normális, hogy egy családban a gyerek körül forog minden és áhítattal kötelező nézni minden mozdulatát?

Figyelt kérdés

Tavaly született kisbaba a testvéremnél. Első gyerek a családban és azóta konkrétan megszűnt minden más létezni a nagyszülők/szülők részére, tehát egy családi találkozó, ahol mind részt veszünk - mi is a férjemmel vagy Séd szülők, stb. - lényegében abból áll, hogy ott kell ülni a nappaliban a gyerek körül és csodálni, vele foglalkozni, róla beszélni.


Ne értsetek félre, én is szívesen babázok, csak azért durva, hogy ha a szülőkkel váltani akarunk pár szót kéthetente, akkor tudatosan oda kell menni 2-3 órával hamarabb, mert ha megérkezik az unoka vagy már ott van, akkor lényegében nem létezünk. Mármint, hogy nem lehet elmesélni a velünk történteket, ők se mesélnek, mert unokáznak, lassan mintha idegenek lennénk, ott vagyunk és semmi más téma nincs, csak a gyerek, pedig előtte szoros volt a kapcsolat.


Mondjuk tény, hogy a gyerek szülei nem is bírják elviselni, ha valaki másról beszél vagy más a téma... Múltkor azon akadtam ki magamban, hogy ott álltak neki altatni a gyereket a nappali közepén valamelyik csendes szoba helyett, és negyed órán át némán kellett ülni és nézni, hogy altatják a gyereket, a szüleim még ránk szóltak, hogy maradjunk csendben... Na ott nem sokkal később fogtuk magunkat és el is jöttünk.


Most nem tudom eldönteni, hogy ez normális dolog? A következő 15 évben minden családi találkozó kizárólag erről fog szólni?



2021. ápr. 5. 09:47
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
28%

Majd ha lesz másik unoka, akkor fognak tovább lépni. ;)

Nőjj fel, a nagyszülők már csak ilyenek.

2021. ápr. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
26%

Féltékey vagy egy kisbabára? 🤣

Ne félj, ha neked lenne,meg is sértődnél, ha nem ő lenne a középpontban.

Ahogy 1 is mondja, ideje felnőni.

2021. ápr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem normális dolog, nálunk 4 unoka van , 2 egyik tesómé, 1 másik tesómé, 1 a miénk mostmár, semelyikkel nem volt ilyen. Mostmeg már 2-7 évesek bármi van tartva ők mennek játszani, mi meg beszélgetünk, szólnak ha van valami "nyűgjük"..
2021. ápr. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Tehát a felnőttség azt jelenti, hogy szülő és gyermek között megszűnik a kapcsolat, ha érkeznek az unokák? Hogy öt mondatot nem lehet váltani? Akkor ti, akiknek vannak gyerekeitek, vagy ahol van gyerek a családban, nem is beszéltek már semmi másról a szülőkkel, csak a gyerekről?
2021. ápr. 5. 10:00
 5/33 anonim ***** válasza:
76%

Menj akkor, amikor nincsenek ott. Ha nem ott laknak, csak nincsenek ott 24/7.

Amúgy én azért megértelek, nálunk is ilyesmi a helyzet az anyósoméknál, sógornőmnek 2 gyereke van (tehát az sem mindig igaz, ha jön a második, továbblépnek), nekünk nincs, mi is ha ott vagyunk és ők is ott vannak, általában anyósomék is csak a gyerekekkel foglalkoznak. Nem olyan mértékben, mint te írod. Én próbálom megérteni az ő szemszögüket is, nilván az a gyerek "érdekesebb", ahol unoka van, szerintem ezzel nincs is gond, amííg valamilyen szinten nem esnek túlzásba. Engem pl. csak az zavar, hogy mi 80 km-t utazunk hozzájuk, a sógornőm kb. egy utcával odébb lakik, és ha elmegyünk mondjuk havonta 1x, akkor sem velünk beszélgetnek, hanem 95% a gyerekekkel játszanak. Kb. úgy, hogy otthagynak minket a szobában egyedül, ők meg elmennek játszani (igen, mi is mehetünk játszani, de én egyszerűen nem vagyok ilyen típus, nem tudok a gyerekekkel mit kezdeni, ez van).

2021. ápr. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező miért nem mész akkor, ha nincs ott az unoka? Csak akkor járhatsz a szüleidhez látogatóba, ha nagy családi esemény van?
2021. ápr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 Derjaderja ***** válasza:
78%

Hát, az én szüleim is ezt csinálják a gyerekeimmel. Tőlem sem kérdezik meg, hogy vagyok, nekem sok, amit az unokákkal művelnek. Mi a párommal igyekszünk más tèmákról beszélni a tesómékkal és érdeklődni az ő dolgaikról.

Amúgy meg is értem, mert idősek a szüleink, az apukám ki se jár a lakásból, a vírus miatt sok idő is kiesett, azt az 1-2 órát igyekszenek kihasználni, amikor lehet.

2021. ápr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
45%
Mi az a "Séd szülők"?
2021. ápr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez már kicsit túlzás. Nálunk nincs ilyen szerencsére. Egy rokonom van, aki ilyen, szerencsére nem közeli. Na ott volt olyan, hogy ha aludt a kisgyerek, akkor a családtagoknak nem szabadott se főzni, se fürdeni, ülésen kívül semmit se nagyon, mert anyuka nem engedte. Aztán szép lassan szelídültek a dolgok náluk is.
2021. ápr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
87%

Az a helyzez hogy nálunk pont az van, hogy nekünk vannak gyerekeink.

Tök nem szeretem, hogy bàr nem ekkora túlzással, de itt is ez megy.

Viszont nem tudsz nem a gyerekkel foglalkozni.

Folyamat figyelni kell rájuk( 3 év alatti mind2)


Nagon szeretnék normális felnőtt beszelgetésekben résztvenni. De közben esik, beüti, leönti,pisil, kakil, éhes, hangos, cuki, hiszti, bántja a másikat, vigasztalok.. stb

Eltelt 3 h hossza..


Emiatt szorgalmazom, bár nehézséget is okoz, hogy távolabbi sógorék, anyósék aludjanak itt.

Ebbwn az esetben altatás után csak velük foglalkozunk.

2021. ápr. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!