Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Biciklis gyerekülést nem...

Biciklis gyerekülést nem tudok használni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem tudom csak én vagyok e ilyen helyzetben, de van egy kisfiam, aki 20 kiló, elég husis baba, 2 és fél éves. Közlekedés könnyítése végett szerettem volna egy biciklis gyerekülést venni hogy könnyebb legyen a közlekedés. Viszont ahogy nézem, a legtöbb ülés 22 kgig használható. Aki hasonló helyzetben volt hogy oldotta meg ezt a problémát? Ha 25 kiló lesz a baba hogy tudom kerékpáron szállítani?

Néztem nagyobb sulyhatarú üléseket de az sajnos méreg drága is és nem sűrűn van labtartoja, amire nekünk még szükségünk lenne. 😔



2021. ápr. 7. 07:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
2,5 évesen 20 kg, az nagyon sok.. inkább arra törekedj, hogy csökkenjen a súlya. Akkor nem lesz gond a vásárlásnál.
2021. ápr. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Vegyél gyerekszállító utánfutót, bár az se valami olcsóság....
2021. ápr. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kedves első, a súlya születésétől kezdve nagy, egy évesen már 13 kiló volt, és nincs túl etetve. Természetesen orvosnál jártunk, vizsgálatokon voltunk, semmi kórosat nem találtak. Arányos az alkata azt mondták, persze nem vékony, hanem erősebb alkat, de magassagban is ennyi idősen az 1 métert már eléri. Járunk rendszeresen mozogni, orvosilag előirt étrendet kap pont a súlya miatt, de minden téren sokkal nagyobb mint kellene. Hidd el én is örülnék ha sok téren nem lenne nehezebb helyzetem a gyermek súlyát magasságát illetően. Én is átlátom a helyzetem, mert a középső lányom 4 és fél éves és ő 18 kiló jelenleg. Tisztában vagyok vele mi lenne a normális méret.
2021. ápr. 7. 07:54
 4/22 anonim ***** válasza:
84%

Létezik junior biciklis gyerekülés is, ez pl. 20-35 kilóit jó.


[link]

2021. ápr. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
2,5 éves baba?? Menj már, mindjárt ovis. 🤦‍♀️
2021. ápr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%

Hát ne legyen 25 kiló. Menj addig, ámíg ki nem derül mi a baja. 100 centihez se normális 20 kiló. Terheli a szívét, ízületeit, sehogy se egészséges.

Egyébként 25 kilót nem is könnyű már gyerekülésben szállítani. Nagyon megváltoztatja a bicikli súlypontját.

Plusz nem tudod hova felszerelni, mert a legtöbb csomagtartó eleve max. 25 kilót bír, így az ülés súlyhatára se lehet több.

A pálcás felfüggesztés se bír többet.

2021. ápr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kedves 4es,ezt a fajta ülést is néztem, csak sajnos ez viszont méretileg nagy lenne még. 5-ös, a baba kifejezés nem szó szerint értendő..természetesen óvodás lesz igen, nem gondoltam hogy a baba kifejezés valakinek ekkora gondot okozzon.

Kedves utolsó, az hogy hány kiló lesz később nem tudom, 3 gyermekem van, a legnagyobb lányom is ugyanilyen méretekkel rendelkezett ennyi idősen, jelenleg 8 éves és 35 kiló 138 centi,de 5 éves kora óta ez a súlya.

A középső lányom érdekes módon, 4 és fél évesen 18 kiló és 116 centi. Azon kívül hogy a kisfiam éheztetném mást már nem tudnák tenni a súlya csökkenése ellen, természetesen ilyen sose jutna eszembe. Amennyi vizsgálaton lehetett mar voltunk, labor, uh, csontkor vizsgálat, allergia, gasztro. Minden téren teljesen rendben találták a fiam, de a háziorvos elrendelt egy gyerek diétát hogy a súlya stagnaljon amit szigorúan tartunk sportolunk rendszeresen nap mint nap. 2 éves kora óta ez a súlya a kisfiamnak. Ettől többet már tenni nem tudok. De mivel a nagylány ugyanilyen felépitesű pici kora óta, a doki szerint genetika. Lehet furcsának tűnik de ilyen súly mellett a gyerek egyáltalán nem néz ki kövérnek, és az orvos is azt mondta arányosan nagy gyerek nem pedig kövér, nem zsíros..

Természetesen nem fogom kockáztatni az életünket hogy olyan ülést vegyek amiből bajunk lehet, ezért is írtam ki a kérdést. A gyerek lefogyasztása így nem opció, hogy tudjak 22kg súlyhatáros ülést venni, mert fél éve lejjebb nem ment a súlya csak nyúlt pár centit a diéta és a folyamatos mozgás mellett.

2021. ápr. 7. 12:35
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám alkatinak, ha az orvos által előírt diétával stagnál...

Egyébként 20 kilósan belerakhatod a 22-es ülésbe, nem fog leszakadni. Olyan sokáig egyébként se jók ezek. Lányom 110 centivel nőtte ki az ülést. Akkor már nyakában volt a lába, hiába volt súlyhatáron belül.

2021. ápr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Természetesen nem évekig terveztem használni, inkább most a nyárra, jelenleg futobiciklit használ a kisfiam, de sok esetben szükségem lenne rá hogy én is tudjam szállítani mert nem mindig tudok gyalog közlekedni. A tesók természetesen már saját bicajjal jönnek velem de ha a kicsi is jön velünk akkor ő csak a futobicajt tudja használni. A babakocsit meg a mozgás miatt hanyagolom már jó ideje. Észrevettem én is hogy stagnál a súlya, de ha a gyermek etrendjebol a cukor és a fehér liszt ki van iktatva, nem eszik iszik semmi cukrosat, ritkán diabetikus terméket, és ez mellett rendszeresen mozog kisgyerek létére én úgy gondolnám a súlyának már lefelé meg kellett volna indulnia. Ezért vagyok tehetetlen, mert az orvosok szerint nincs gond, és a kórházi orvos szerint ahol legutóbb voltunk új vizsgálat nem indokolt,igy nem tudok mit tenni. Aggódtam nagyon a nagyobb lányomnál is hogy 5 évesen már 35 kilonal járt, féltem is mi lesz ezután, de most 8 éves korára se több súlyban, csak nyúlt. Viszont a másik lányom kis vékonyka, pedig eszik rendesen és ő meg ráadásul édes szájú is nagyon. Ezért mondta az orvos hogy genetika, 2 gyermekem hizasra hajlamosabb, jóval nagyobb mint a korabeli gyermekek, a középső gyermekem pedig alig alig hízik, pedig nem fényevő. Születési súlyuk is úgy alakult hogy a nagylány és a fiú 4 kiló fölött volt, a középső épp 3 kiló volt.

2021. ápr. 7. 13:33
 10/22 anonim ***** válasza:
43%
Egy 2 éves gyerek étrendjében még eleve nem kellene hozzáadott cukornak lennie, bőven elég a természetes ch, minél feldolgozatlanabb formában.. Így ha volt mit elvenni, annyira nem verném a mellem. A genetika az esetek 99 %-ban rossz étrend. Egy fényevőt pedig még rossz étrenddel is nehéz elhízlalni, de ez se genetika.
2021. ápr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!