Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit varhatok, ha meg nem beszel?

Mit varhatok, ha meg nem beszel?

Figyelt kérdés

2 eves kislany

Egy mukkot se mond csak babanyelven hablatyol

Tenyleg egy vauvau se semmi hangutnzo

Jarunk tsmt re de semmi:(

Mire szamithatok igy?:(


2021. ápr. 13. 19:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%

Egy gyerekre idegbeteg ot versenyezteto anyaval.


Boven van ideje. Nem kene hajtani mint versenylovat a tobbiek utan. O is megerzi hogy stresszesen eroltetitek ezt neki.

2021. ápr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Baratnőm kisfia akkor kezdett beszèlni mikor oviba került. De akkor bepótolta a lemaradàst :)
2021. ápr. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Simán elkezdhet beszélni, de az is lehet hogy pl autista és soha nem fog beszélni. De hát ez van a gyerekvállalás már csak ilyen. Semmire nincs garancia.
2021. ápr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el egy felmérésre, de még ne most, olyan két és fél évesen inkább, amúgy ha érti a dolgokat, nincs semmi baj és ne erőltess semmit, olvass neki mesét, ennyi, mi jártunk minden szarra, semmit nem használt, 3 évesen kezdett beszélni.
2021. ápr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Az én lányom beteg lett 3 hetesen.

20 hónapos korától csak fejlesztésre hordtam.


Tsmt 2 éves korától 3 éves koráig. Zeneterápia, beszédindítás, gyógypedagógiai fejlesztés (felmerült az értelmi fogyatékosság és az autizmus is), mozgásterápia...


Mégis, tudod mit mondott a gyógypedagógus?


Hogy akkor fog beszélni, ha közösségbe kerül!


Igaza lett. 3 éves korától járt bölcsibe. 2 hét múlva megszólalt! (anya, lámpa)


Ő 3 éves koráig csak gagyogott (bababa, ilyesmiket...)

2021. ápr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

Ja, a lényeget elfelejtettem : semmi probléma nincs a lányom értelmével, nagyon okos!


Az autizmust még nem sikerült 100%-ban kizárni. De ha az is enyhén (mert van ilyen vélemény is, meg olyan is, hogy nem autista - - szakembertől függ...)

2021. ápr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A hallását megnézetném, aztán várnék az óvodáig.
2021. ápr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon sok kisgyerek 2,5 èves koràban kezd el beszèlni.

Szerintem mèg nincs okod aggòdni!

2021. ápr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Egyaltalan nem versenyeztetem, de azert aggaszt h a szakszolgalatnal (ahova a gyerekorvos kuldott minket mive tenyleg csak gagyog) azt a kodot kapta meg h beszedfogyatekos.


Amugy mindent ert es kivaloan kommunikal non verbalisan tehat nem gondolnom h autista tobb szempontbol se fel se merul ez soha senkinen a szakemberek reszerol.


Hallasvizsgalaton voltunk mar es teljesen rendben van bar ezt gondoltam hiszen ha a varosban megszolal a harang amit otthon is picit hallanni akkor mutatja az ujjaval h “bimmbamm” es hasonlok


En egyszeruen csak aggodok mert minden koratarsa beszel mar korulottunk es felek h mi lehet az oka h o meg ennyire nem. Nem baj ha mittudomen 3 evesen kezd csak beszelni nem gondolom ettol kevesebbnek mint a tobbi gyereket csak ne legyen semmi gond

2021. ápr. 13. 22:17
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 19 hónapos a kislányom, ő se mond még egy árva kukkot se. De tényleg! Se egy anya, apa, se egy hangutánzó szó, semmi! Én már tiszta ideg vagyok emiatt, de a család szerint bennem van a hiba, hogy erőltetném a gyereket. A másfél éves státuszon is érdekesen nézett a védőnő, mikor megkérdezte, hány szót tud a gyerek, én meg mondtam, hogy egyet se. Egyébként non-verbálisan megérteti magát, érti, amit mondok neki, reagál, figyel. Szóval mi is ugyanebben a helyzetben vagyunk. Mondókázunk, mesét olvasunk, várunk...
2021. ápr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!