Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kóstoltathatok már? Rosszat...

Kóstoltathatok már? Rosszat teszek, ha a magam feje után megyek?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hónapos és 1 hetes, csak anyatejes baba. Havonta hizik 1 kilót, úgyhogy van elég tejem. Ennek ellenére már megismertetném új izekkel, persze az anyatej marad a fő tápláléka. A gyerekorvos és a védőnő 6 hónapig nem javasolja...
2008. dec. 5. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát itt neked mindenki csak azt fogja írni,sztem hogy várj hat hónapig.Esetleg ha annyira türelmetlen vagy leveket lassanként hetente váltakoztatva próbáld ki, mert elég lassú ez a folyamat,de valóban ráérsz.A tejed a legjobb neki most.
2008. dec. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

szia,,


Én is megkóstoltattam a kislányommal 4 hónaposan a répát is az almát is...semmi baja nem lett tőle.

Persze csak kóstolás szinten nem jól lakásig.


Most 15 hónapos és még mindig szopizik, persze már csak kiegészítésnek, meg nyugtatónak kell a cici.


Jó babázását kívánok.

2008. dec. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Mindenképpen várd ki a 6 hónapot! Ez az anyatejes és a tápszeres babákra is igaz!

Csak nézz körül a neten, lépten-nyomon azt próbálják sulykolni, hogy mennyi káros hatása van a korai hozzátáplálásnak.

A baba bélrendszere 6 hónapos korig nyitott (az anyatejesnek és a tápszeresnek is), és az összes veszélyes anyag gond nélkül egyenesen a véráramba kerül.

A bélbolyhok pedig elpusztulnak, később emésztési problémák, allergiák léphetnek fel.

Az ebből adódó problémák nem a hozzátáplálás elkezdésekor jelentkeznek, előfordul, hogy csak évek múlva.

Úgyhogy arra senkinek nem kellene hivatkozni, hogy "mert semmi baja tőle". Mert jó eséllyel lesz tőle baja. Pár év múlva.

2008. dec. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem helyes, ha annak ellenére hogy van bőven tejed, már most, gondolom pusztán kiváncsiságból elkezded a hozzátáplálást. Miért terhelnéd feleslegesen a kicsid emésztőrendszerét? Nem értelek.
2008. dec. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A babának a tejcsi a legideálisabb. Ám ha mindenképp adni akarsz neki mást, akkor is várj még egy hónypot.
2008. dec. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is kivártam a doki által ajánlott 5,5 hónapot, de nem is akartam előbb kezdeni.

Én sem vagyok híve, hogy előbb tömik a babákat mindennel, hiszem, hogy később megjön a böjtje...

2008. dec. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindannyiótoknak köszönöm, hogy irtatok, érdekelt, hogy mások hogy csinálják. De ne értsetek félre: nem hozzátáplálni és megtömni akarom a gyermekemet, hanem kóstoltatni. Igaz, pusztán kiváncsiságból. Viszont ha még nem tud megfelelőenemészteni, akkor ráérek ezzel.

Boldog Ünnepeket!

2008. dec. 6. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!