Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják azt hogy kisfiú...

Miért mondják azt hogy kisfiú gyermekkel nehezebb?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 21. 14:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Talán arra tudok gondolni, hogy a fiúk fejletlenebb idegrendszerrel születnek. Picit jobban kell őket óvni az elején, sírósabbak.
2021. ápr. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, lányommal ezerszer nehezebb.
2021. ápr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
6%
A fiúk jobban kötődnek az anyai gondoskodáshoz, és ezzel a pelenkázáshoz is.
2021. ápr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
8%
*folytatás ezért nehezebb a szobatisztaságra szoktatásuk
2021. ápr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Fiam van. Okos értelmes soha nem sírós. 1. már ne is haragudj de én hülyeségnek tartom amit írtál. Mind a 2 nemre igaz, de nem mindenkire!


Nekem azért nehéz mert nem vagyok annyira fiús szóval nekem tanulni kellett egy pár olyan dolgot amit egy lánnyal biztos nem kellett volna. De ez sem olyan hogy általánosítsak. Mivel egy lány is lehet nagyon nehéz eset. Van a fiammal egyidős kislány aki milliószor nehezebb kezelni(nagyon jóban vagyunk anyukával). Mindenen hisztizik és nyávog. Semmi nem jó neki. Pedig egy nagyon okos értelmes kislány. Ha jó passzban van akkor egy tündér.


De mondhatnám azt is hogy az unokatestvérek(11,5 és 2 évesek tesók) fiú és lány is mind nagyon nehéz eset volt kicsiként sőt mondhatnám hogy a két kicsi most is az. A nem semmit nem jelent.

2021. ápr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Nyilván a sztereotípiák miatt, amik marhaságok..


Fiú később fejlődik, később kezd beszélni, nehezebb szobatisztaságra szoktatni, mert fütyije van, nehezen céloz, illetve a fiúk mozgékonyabbak, hangosabbak, verekedősebbek, akaratosabbak.. Aki ilyeneket mond, azzal nem szabad foglalkozni, a gyerek személyisége nem a nemétől függ, és még a nevelés is csak minimálisan befolyásolja.

2021. ápr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Ezt én sem értettem soha. Lányom sokkal makacsabb, akaratosabb, temperamentumosabb, mint például barátnőm ugyanennyi idős kisfia. Sokszor mentünk együtt vásárolni, a kisfiú végig nyugodtan ült mindig a kocsiban, a lányom egyfolytában izgett-mozgott, mondta a magáét. Séta közben a kisfiú szépen sétál anyukája mellett, engedi megfogni a kezét. A lányom nem engedi, fut össze-vissza. Szóval ennyit erről a sztereotípiáról.
2021. ápr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

A nagy fiam 22 hósan szobatiszta volt a lányom 3.5 évesen sem teljesen, mind ketten nyugis babák voltak, de a lányom sokkal jobbban feszegette a határokat kamaszkorban is.

Most a kis fiam mind kettőn túl tesz feszegetésben😁

2021. ápr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
14%
A fiúk értelmesebbek, ez pedig azzal jár, hogy kíváncsibbak a világra.
2021. ápr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
Sztereotipiak miatt, semmi alapja nincs.
2021. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!