Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van akinél a nagyobbik gyerek...

Van akinél a nagyobbik gyerek is beleszólhatott a névválasztásba?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 24. 17:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Az 5 éves fiam választotta a testvére nevét, aki Olívia lett. lassan 4 hónapos.

Nyílván nekünk is tetszett a név, azért hagytuk. Az első “szerelméről” nevezte el🤣

2021. ápr. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Én választottam ki az öcsém nevét.Ha lesz második gyerkőc is én is meg fogom engedni,hogy a fiam bele szóljon.Az ő új családtagja is lesz nem csak a miénk,ha nem tetszik neki vagy épp tetszik egy név ugyan olyan fontos lesz a véleménye mint a páromé..:D
2021. ápr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
63%
Semmiképpen. Konkrét listánk volt a gyerekeink nevére.
2021. máj. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
55%

Én két ilyen sztorit is hallottam. Egyik a tv-ben volt, egy kislány összeírta a neveket, és akkor úgy mondták, hogy arra jutott, hogy Xy (most nem írom le) a legszebb név. És akkor szal gondolom, a szülőknek is tetszett, mert ezt adták.

A másik az egyik általános iskolai osztálytársaméknak volt; amikor ő született, a szülőknek nem volt ötlete; és akkor a nővére egyszercsak ment oda hozzájuk, és kérdezte, hogy mit szolnának az ZY (most ez sem írom le) névhez. És akkor tetszett nekik.

2021. máj. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
28%
Egyébként szóval itt írta valaki, hogy konkrét lista volt, tehát ott, ahol a szülők nem tanácstalanok, hogy mégis mi legyen a gyerek neve; akkor ott nem kell beleszólni, de ha meg "el vannak veszve", nincs ötletük, akkor érdemes lehet meghallgatni a nagytesók véleményét is; és akkor hátha lesz olyan, amit bemondanak, és mindenkinek tetszik. De tehát ez akkor lehet hasznos, ha nincs ötlet.
2021. máj. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
52%

Én ezt elég oktalanságnak tartom, már bocsánat. Mit tudnak a valószínűleg még gyermek nagyobb testvérek, hogy beleszólhassanak a testvérük egész életre szóló, meghatározó névválasztásába? De tényleg.

Rajzfilmből, meséből, a nagytesó barátjainak a nevéből kapjon nevet a kistestvér? Mint egy kutyus vagy cicus? Nekem ez komolytalannak tűnik, már bocsánat.

A kisebbnek sem volt beleszólása a nagyobb(ak) nevébe, akkor miért legyen a kisebb kiszolgáltatva a nagyobb éppen ügyeletes tetszésének?


A névadás lelket ad a gyereknek, hogy hová tartozik, a családneve az apjáé, a keresztneve, hogy milyen legyen az élete, kikhez mérje-igazítsa magát a közösségében, vagy nem?

2021. máj. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%

Utolso valaszolo!

Nem hinnem,hogy azért a szülők hagyjak, hogy akármi legyen a gyerek neve. Mert attol, hogy a gyerek azt mondja, neki legyen Minnie vagy Elmo a kisteso, valoszinu nem lesz. Szerintem normalis nevez valasztanak a gyerekek,ami a szuloknek is tetszik. A mi esetunkben kicsit mas, mert mi nem tudtunk ket nev kozul valasztani, ezért megkerdeztuk a gyereket melyik tetszik neki a jobban, szóval ő nevezte el, de kozben mi is.

2021. máj. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

16,attól hogy valaki gyerek szerinted még nem tud egy értelmes névvel elő állni?

Elég hülyének VAGY kicsinek kell ahhoz lenni,hogy Buksinak vagy Nils Holerssonnak akarja elnevezni valaki a kis öccsét/húgát és ilyenkor nyílván a szülők mosolyogva azt mondják,hogy nem épp ilyen nevet keresnek.De meghallgatták a tesót is,ennek van jelentősége ha te nem is veszed észre.

Rég rossz,ha már a nagyobbik testvért a név választásból is kihagyják.Egy család nem csak anyából és apából áll neki is egy életre adtok egy testvért,ha nem is adja valaki azt a nevet amit a gyerek felvetett nem lett kizárva egy "kizárt,van listám 20 éve eldöntöttem a neveket" kijelentéssel.


Nem is kötelező meghallgatni a nevet,a te dolgod hogy mit csinálsz a gyerekeddel és mit engedsz meg neki.

De ne nézz hülyének egy kisgyereket se főleg egy szimpla név választás témában.Ők is fel tudnak sorolni millió egyet amit hallottak már.az,hogy a szülőnek (neked..) tetszik-e vagy sem az már más kérdés.Párod,nagy szülők,te is vetsz fel olyan neveket amire más aki bele szólhat azt mondja majd,hogy kizárt ez nem lehet a kicsi neve.


Nevet választani nem egyszerű,mert legalább addig szól ameddig a gyerek úgy nem dönt,hogy megváltoztatja.Ha nem nyúl hozzá élete végéig.Mindenkit meg kell hallgatni,mert lehet hogy pont a nagy tesó fog a pityukánál meg a 'Dzsásztin'-nál jobb névvel elő állni..! :D

2021. máj. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
81%

11-es vagyok, ahol a nagyobbik választotta a kicsi nevét.

Nálunk az úgy történt, hogy a férjem az Emília nevet választotta én Alinát mondtam. Nem tudtunk dűlőre jutni és a fiam aki csak 5 éves, előállt az Olívia névvel. Mindhármunknak megtetszett és így lett nekünk egy kis Olíviánk😊

2021. máj. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Mi választottuk a bátyámmal mind a három kistesónk nevét. 10/11-13/14-14/15 év korkülönbségek vannak köztünk meg a kicsik között.


Én örülök,hogy mi dönthettünk. Ha jól emlékszem anyukám Annamáriát,Lajost,és Ignácot akart. Na ebből lett Lili,András,és Kornél.

2021. júl. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!