Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vallásos iskolába járok, de...

Vallásos iskolába járok, de én kimondottan nem vagyok vallásos. Szerintetek az iskola beleszólhat abba, ha tetoválást csináltatok? (Szülő megengedi) 15/L

Figyelt kérdés

2017. ápr. 26. 20:58
 1/4 anonim válasza:

Az iskola azt előírhatja házirendként, hogy a tetoválás ne legyen látható helyen, mert nem tartozik az intézmény által elfogadott megjelenési etikához. Ez neked olyan, mint egy munkahely, és mint olyan, más munkahelyeken is vannak hasonló előírások. Ellenkező esetben a munkavállaló és a munkáltató, a te esetedben te, mint diák és az iskola között jogi ellentét is kialakulhat akkor, ha a házirendet megismerted, és magadra nézve kötelező érvényűen elfogadtad. Ez akkor történt meg mikor megkezdted a tanévet. Ha tehát a házirend ezt szabályozza, akkor annak megfelelően vannak szankciói is.

Megoldás: erről beszélj egy illetékes pedagógussal, hogy mi a szándékod, és hogy a szüleid támogatnak ebben. Természetesen mivel a szüleid a törvényes gondviselőid, ezért engedélyt csak ők adhatnak illetve csak ők tilthatják meg. Ennek folyományaként az iskola akkor nem tilthatja meg, ha a tetoválás (vagy piercing) nem látható területen van. Szóval arra tehetsz javaslatot, illetve garantálhatnád az illetékes feleknek, hogy a tetoválás nem fog előtűnni iskolaidőben, még testnevelés órán sem (tehát nem lesz felkaron, vádlin vagy tested bármely részén, ahol azt bárki észlelheti). Egyébként én is vallásos iskolába jártam, és hidd el nem akadály, csak eleget kell tenni a kompromisszumoknak :) vagy megvárhatod, míg végzel az iskolával, de gondolom ez a lehetőség addig nem opcionális, amíg van esély arra, hogy megoldódjon hamarabb. Sok sikert :)

2017. ápr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Toshiba2 válasza:
Én is vallásos iskolába járok és igen, bele fog kötni. Nálunk már abba belekötnek ha nem átmenetes a hajad. Szerintem jobban jársz ha akkor csináltatsz tetkót ha már végeztél az iskolával.
2017. ápr. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel, hogy nem egyszerű. A tetoválás nem ruha, vagy levehető ékszer, hanem bőrszín módosítás, ami így bőrszín. Az iskola a bőröd színét semmilyen módon nem szabályozhatja, illetve szankcionálhatja (ütközik az alapvető jogokkal, még úgy is, hogy nem genetikailag az a bőrszíned). Ugyan a házirendben tehet rá utalást, hogy ne látszódjon, de ha látszódik, akkor sem tehet ez ellen semmit sem. Persze más az iskola és más a tanári kar.

Általában ennek az szokott a következménye lenni, hogy lesz egy-két tanár, aki pikkelni fog rád és a szabályos kereteken belül ott szivat, ahol tud.

A másik vonzata, hogy 16 év alatt rendes, normális helyen nem vállalnak tetoválás elkészítés, még szülői beleegyezéssel sem. (Kivétel ez alól az orvosi tetoválás, amit plasztikai sebészeten végeznek - lásd bőrpigment betegségek.)

Egy évet tudsz várni te is, ha meg esetleg 8.-ban vagy, akkor meg úgyis iskolát ugrasz (ha csak nem 12 évfolyamosba jársz).

2017. ápr. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Armintattoos válasza:
Eleve normalis helyen nem vallalnak el 16 eves kor alatt, meg szuloi beleegyezessel sem :) szerintem varj meg ezzel egy kicsit, lehet kesobb megbannad! Udv: egy tetovalo
2017. máj. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!