Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A suttogó könyv sorozatból...

A suttogó könyv sorozatból melyiket érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
A suttogó titkai 1. vagy a 2-est vagy a A suttogó mindent megold című könyvet? Nektek melyik van, melyik a legjobb?
2010. aug. 22. 22:34
 1/3 A kérdező kommentje:
Az Én babám 10 hónapos, eddig jó alvó volt de most problémáink vannak ezért gondoltam hogy elolvasom. Ez életkor szerint van hogy melyiket vegyem meg?
2010. aug. 22. 22:42
 2/3 anonim ***** válasza:

nekem megvan mind a 3, a ti problémátokra szerintem az első részben, illetve a "mindent megold" kötetben van, mert a 2. rész a kisgyermekkorról szól. MEgjegyzem vannak benne jó ötletek, de nem szóról szóra követhető, és nem minden babánál válik be. Nálunk a napirend, a könyv szerinti: evés, játék, alvás sorrend nem mindig tartható, mert folyamatosan változik az alvásigénye a lányunknak, így sokszor rögtön evés után alszik. De ez csak egy példa volt.

A Suttogó vesszőparipája a rugalmas napirend, azaz nem percre pontosan betartott, de a sorrendet követő napirend, az, hogy kezd úgy, ahogy folytatni szeretnéd, azaz úgy szoktasd a babádat a napi dolgokhoz, hogy az hónapok múlva is jó legyen az egész családnak, az esti rituálék, és ekkora babánál a "felvesz-letesz" módszer, ami azt jelenti, hogy fél éves vagy 4 hónapos kor után, ha sír az ágyában, akkor fel kell venni, meg kell nyugtatni a babát, és ahogy megnyugodott, vissza kell tenni az ágyba. Ezt lehet akár százszor is csinálni, majd - állítólag - ez a szám fokozatosan csökken, és majd megszűnik, mert megtanul egyedül elaludni, illetve visszaaludni. Nálunk az elalvással nagyon ritkán vannak bajok, akkor bizony ringatás van, vagy simizés, a visszaalvásnál sokszor a cumi vész el, vagy felébred egy pukira, de egy kis simi itt is elég.

2010. aug. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a 3.-at érdemes. az olyan összefoglaló.
2010. aug. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!