Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ez 5-6 hónaposan?

Normális ez 5-6 hónaposan?

Figyelt kérdés
Mostanában elkezdte, hogy a bal lábával és/vagy a jobb kezével ütemesen dobol mikor a hátán fekszik. Hason pedig lendítgeti hátra a fejét. Sokszor úgy leizzad a feje, hogy tocsog a huzat. Fordul hasról hátra és a lábait megfogva hátáról az oldalára. 10,2 kg, de cicis baba. Nagy súllyal született és nagyon nehezen, sima szüléssel. Nagyon megnyomódott, kétszer volt rajta a nyakán a zsinór. Doki szerint ezek a dolgok nem kórosak. Tapasztaltatok hasonlókat?

2021. máj. 3. 18:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és sokszor dörzsöli, nyomja ökölbe szorított kézzel a szemeit. Na ez ijesztő, és játék közben néha olyan izgatott, hogy szinte remeg. Több babát elveszítettem és azt mondják emiatt parázok, de nekem olyan fura ...
2021. máj. 3. 18:50
 2/12 A kérdező kommentje:
Mármint terhesség alatt volt baj, nem megszületett babáknál.
2021. máj. 3. 18:51
 3/12 anonim ***** válasza:

A babák 'furák',minden miatt nem kell aggódni.Ez a kéz-láb dobálás még talán 2 éves korig meg is marad.afféle baba edzés.Így tanulja meg majd koordinálni a kis kezeit.Lehet hogy dörzsölni próbálja a szemét és azért nyomja.:D


De mint mondtam a babák furák,az enyém mindig a fülét vagy a haját húzta,pedig semmi baja nem volt.

Rengetegszer megkapta az arcát ahogy kapálózott,kis piros csík volt itt-ott.

Majd pillanatok alatt átmegy rajta minden rossz szokás és jönnek helyette újak.


Ha majd tanul mászni fog ingázni is na az lesz vicces!:D

Négykézláb állnak és előre-hátra ingadoznak,mikor bele jönnek egész gyorsan.majd ha megtanul felállni akkor meg lehet hogy neked is "pattogni" fog lábujjhegyen,fenekét ráz..mindenféle lesz ott. 😅😂

2021. máj. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtató választ.
2021. máj. 3. 19:33
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha izzadó akkor ne öltöztesd fel nagyon, az én fiamra a 19 fokos szobában csak egy lábas vékony rugi van alváskor, mert ha adokrá valamit leizzad, ezért 11 körül adom rá a hálózsákot, akkor már nem izzad.

Vannak izzadékony babák akár csak felnőttek, neki kemény edzés a mozgás.

2021. máj. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem sem igazán fázós a baba.21 fokban már vetkőzik.Ha nem öltöztettem le mindig leizzadt csecsemőként is.:/
2021. máj. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mi is beszereztünk egy szobahőmérőt. Most pl kikapcsoltuk a fűtést, de 20 fokban is leizzad egy vékony rugiban cicizéskor. Kevesebbet nem merek rá adni. De csak a fejéről folyik a víz.
2021. máj. 3. 23:01
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A cicizes miatt izzad :) folyamatosan mozog a szaja es ez nagy munka nalam is leizzadt mindig a haja kozben. Olyan 7 hosan mar nem.
2021. máj. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok: meg annyit akartam irni, mikor errol olvastam azt is irtak hogy ezert is szunditanak el konnyen cicin mert elfaradnak. Illetve elvileg jobban fog menni a beszed nekik mert a szajizmukat erositik szoval nem gond ha izzad a kis feje elonyukre valik allitolag.
2021. máj. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezeket a dolgokat erdemes lenne a gyermekorvossal megbeszelni, plusz a vedonovel. Illetve vedd fel videora, amikor a szemer dorzsoli esetleg. En lehet ha nem olyan jo a gyermekorvosotok elvinnem egyszer maganba is, nezzek meg, azzal nem veszithetsz.
2021. máj. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!