Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a baj a BABA szappannal?

Mi a baj a BABA szappannal?

Figyelt kérdés
Elmondtam az egyik ismerősünknek, aki majdnem akkor szült mint én, hogy mi BABA szappannal fürdetjük a lányunkat. Erre fenn akadtak a szemei, és egy utolsó szemétládának állított be, elkezdett szidni, hogy ez mekkora felelőtlenség, stb. Nem vártam meg a végét, kizavartam mérgemből. Miért is baj ez? Azt már másoktól is hallottam, hogy gyógyszertári fürdetővel fürdetnek, meg úgy hozatják XY helyről a fürdetőket, mert hogy "az kell a babának". De sosem értettem hogy miért. Miért jobbak azok? Mi a baj a sima szappannal? Megkérdeztem anyukámat, ő nem is értette az egészet, visszakérdezett hogy "van a BABA-n kívül más fajta is?".

2021. máj. 9. 17:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Mert ma minden rossz, amit anyáink használtak. Hinni kell a reklámoknak.
2021. máj. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
99%

Én sem fürdetném babával a gyerekem, de én is száraz bőrű, ekcémára hajlamos vagyok. A baba termékek engem úgy kiszárítottak hogy bevérzett a bőröm.


Van olyan anyuka is aki semmit nem használ csak sima vizet.


Ha nektek nincs semmi bajotok tőle és a babának sem szárítja a bőrét akkor ok. De nem kimondottan egy kíméletes termék, ezért nem szokták ajánlani kisbabákhoz.

2021. máj. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Ha van valamire tulérzékenysége a babának akkor tényleg meg kell keresni a neki valot. Ha nincs akkor az ismerösöd agyában kell a baj forrását meglelned.
2021. máj. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nekem is száraz a bőröm, ki is szokott repedezni a kezem (mondjuk az valószínűleg a vegyszerektől van). Eddig még sosem vettem észre, hogy szárítaná a Baba (én is azt használok magamon évek óta). Lányomnak sincs semmi betegsége, se túlérzékenysége.
2021. máj. 9. 17:15
 5/15 anonim válasza:
96%

Itt tudod megnézni milyen összetevők vannak benne: [link]

Ez pl. egy olcsó szappan és nincs benne szemét: [link]

2021. máj. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Hát nekem is a kezemen kezdődött, és nagyon rossz volt. De most már minden drogériás termék szárítja a bőröm és csak drága patikás termékek hozták rendbe. Sajnos én nem tudok mással fürdeni, mert utána szárazság, hámlás, viszketés, bevérzés... nagyon rossz.


Nem tudom mennyire fogja örökölni a picur az én bőröm, de ha rám ütött akkor inkább nem kisérletezek vele.

2021. máj. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem atópiás a bőröm azt pl konkrétan lerohasztja rólam a baba. Mondjuk nem érdekel ha más ezzel fürdik de lehet ilyesmire gondolt az ismerősöd
2021. máj. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért véleményt normálisan is lehetne közölni, nem?
2021. máj. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
Szulfàt, parfüm. De a stìlus gàz.
2021. máj. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
30%

van a BABA-n kívül más fajta is


Persze, hihető, hogy anyukád 50 éve nem járt vásárolni.

2021. máj. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!