Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha az 5 hetes...

Mit tegyek, ha az 5 hetes babám szinte egész nap ordít, ha nincs kézben?

Figyelt kérdés

Az első 2 hétben tök jól elvolt magának, mi sem kapkodtuk fel, ha elnézelődött, mert nem szerettük volna, ha "kézbe szokik", aztán soha nem lehet letenni.


Ehhez képest most 5 hetesen ott tartunk, hogy ha nem vesszük fel keservesen ordít..... Nem éhes, tiszta a pelusa, nincs melege, nem fázik, a hasa sem fáj -néha kicsit igen, de olyankor az ölünkben is feszíti magát és sír -, szerintem csak velünk akar lenni. Főleg velem.


Ami tök jó, de azért az nem működik, hogy egész nap kézben van, én meg semmit nem tudok csinálni. Reggel ébredés után van el 1-2'órát ébren és ennyi, innentől kezdve szinte egész nap nyűglödik, ha nincs kézben, ráadásul nem is alszik, csak napi 2-3 órát.


Ma pl. 9 óta próbálom a fürdőszobát rendbe rakni és még nem jutottam a végére, ha nem főz a férjem, kaja sem lenne...


Mit lehetne tenni? Nem akarom ordítani hagyni, de már megtörtént, hogy besokalltam, letettem az ágyába és ott hagytam ordítani, csak persze vissza is mentem pár perc után, mert nem bírtam hallgatni...


Fejem van elég, pótolni is próbáltam, de nem kell neki. Ha kézben van, akkor nyugodt és vidám, de mihelyst leteszem, ordít...



2021. máj. 24. 13:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Az én lányom nem napi két órát, de két percet sem nézelődött el három hónapos koráig, akkor indult be a mozgásfejlődése, és onnantól kevésbé akart állandóan kézben lenni. Nem tudsz mit tenni, dajkálod, amíg igényli, és amikor az idegrendszere eléri a megfelelő fejlettséget, már nem lesz vele ilyen probléma. Ennyi.
2021. máj. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
kendővel próbáltad magadra kötni? sok anyukának ez segít. egyébként meg érthető, hogy ordít ha nincs mellette az anyja, akitől az élete függ, ráadásul öt héttel ezelőtt a testedben volt és hallotta a szívverésedet is. nem fog "kézbe szokni", ez egy csecsemő. max egészséges kötődése lesz, ha azt érzi, hogy odafigyelnek rá
2021. máj. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
4. Trimeszter, olvass utana.
2021. máj. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%
ja és még annyit, hogy a csecsemők jólléte nem annyitól függ, hogy éhes vagy tiszta-e a pelus. szüksége van ölelésre, ez ennyi. de együttérzek veled, valóban kimerítő. ezzel jár egy gyerek.
2021. máj. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk rád van esetleg szüksége?

Mit tegyél? Vedd fel!

2021. máj. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így voltunk. Kislányom 0-24cicin akart lenni. Ha nem volt cicin sírt. Aludni is kb csak azon. (Éjszaka aludt nélküle szerencsére, de napközben igényelte) kb 2,5-3hónapos volt mikor letudtam tenni az ágyra, és tudtam csinálni a dolgom, és közben beszéltem hozzá. Kitartás! Neki még te vagy a biztos pont, az eleje sajnos/nem sajnos ilyen. De ez is elmúlik, és visszasírod😅
2021. máj. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

Azért olvass utána par dolognak. Nem létezik olyan hogy kézbe szoktatas.

Annak a pici gyereknek rad van szüksége, a tested meleget akarja érezni, egyáltalán nem az a dolga hogy el nezelodjon magában az ágyban.

Probaltad magadra kötni ?

2021. máj. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem tud kézbeszokni.... komolyan mondom, gondolom a szüleitek mondták.


Az én eleinte ragasztógyerekem, akit szintén nem lehetett letenni, kb 6 hónapos kora óta felvenni nem tudom mert birkózza magát ki a kezemből. Néha kicsit hiányzik egy ölelés.

Eleinte csak rajtam aludt, most külön szobában, 9 órát egyhuzamban.


Amikor már szétfejeltem volna valakit, olyan fáradt voltam az első hetekben, inkább adtam második esélyt a kendőnek. Sírtam mikor végre tudtam magamnak készíteni egy kávét a baba sírása nélkül.


Olvass jobban utána a dolgoknak, a 4.trimeszternek, az első 3 hónap nehézségeinek, és kérlek mindent kételkedve fogadj a szüleidtől.

Nem kell extra víz, max kánikulában, nem kell teáztatni, nem feltétlen hasfájás miatt sír, így cseppek se kellenek, nem kell hozzátaplálni 3 hónaposan stb.

2021. máj. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
58%

oh Istenem, 8-as... ha legalább az anyák fele rendelkezne a te tudásod felével..

de azt látom a környezetemben hogy mindenki abszolút kodosen lát, és semminek nem néznek utána

2021. máj. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

Már leírtak, de leírom én is: nem lehet felszoktatni egy csecsemőt. Egy magatehetetlen lény, az orrát nem tudja megvakarni. Bepisil, bekakál, helyzetet sem tud változtatni. Nem tud szólni ha fázik,ha melege van,ha nyomja a pelus. Ösztönösen azt akarja,hogy védd fel és védd meg és gondoskodj róla, mert tudja,hogy csak a gondozói tudják életben tartani. Ezért sír. Végre el kéne felejteni azt,hogy elszeparáljuk az újszülött és dugóikon el és aludjon egyedül meg nézelődjön. Abnormális, nonszensz. Pár baba ilyen eszméletlen nyugodt csak, a legtöbben igenis felhívják magukra a figyelmet és cipeltetik magukat ,mert így vannak biztonságban. Elkezd mozogni, fejlődni, akkor ha szerencsés van, már nem rajtad fog lógni egész nap.

Ne várjunk már el többet egy csecsemőtől,mint amit nyújtani tud. Vagy akkor vegyünk inkább szobanövényt gyerek helyett.


Kössed magadra. Anyák milliói csinálják így a háztartást. Bár bátorkodom megjegyezni,hogy még gyermekágyas vagy,se takarítani se főzni nem neked kéne.. ( tudom, sokszor nehéz megoldani,nincs sajnos segítség)

Szövött kendőben batyuval mehet a hatádra, bármit meg fogsz tudni vele csinálni. 3 hónapos így éltünk, fiam jókat aludt rajtam.

2021. máj. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!