Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A családban azt mondják a...

A családban azt mondják a párom szülei hogy adjak tehéntejet a 3 hónapos kislányomnak de én mindenhol azt olvastam hogy nem szabad! A véleményetekre lennék kiváncsi hogy adhatok-e? Tápszeres a baba de nem kövér tőle?

Figyelt kérdés
2008. dec. 7. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad legalább 1 éves koráig tejet adni a babáknak! Tejterméket is majd csak fokozatosan 9 hónapos korától (sajt, túró...) Beszélj a védőnővel és az orvosoddal.
2008. dec. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem irod, hogy szoptatsz-e vagy sem. En tejimado vagyok, de egy 3 honapos babanak meg nem adnek tehentejet. Mar csak azert sem, mert az pasztorozott kell, hogy legyen, tehat tul sok hasznos dolog az o szamara nem lesz a tejben. Manapsag mar annyira jo tapszereket lehet kapni, hogy azokban mar minden benne van, ami a babanak kell. Nem hinnem, hogy kover lenne tole. Tudni kell az aranyokat es kesz.
2008. dec. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Szia. Elvileg nem szabad 1 éves korig a babának tehén tejet adni.Én sem fogok,azt hiszem.A tápszer kell a mentális fejlödésnél is-ma hallottam egy egészs.ügyi növértől.
2008. dec. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne màsokra halgass!

Nekem màr olyat is ajànlottak,hogy ne vegyek babakàdat,jo az a lavor,amibe a ruhàkat szoktam tenni mielött teregetek,meg hogy delikàtozzam majd a krumplit ,és ugy adjam a 4 honaposnak,de még sok hasonlo"jo " tanàcsokat kapok.

De nem tartom be.

Nem szabad tehéntejet adni,föleg nem egy 3 honaposnak.

Mindig az orvost kérdezd elöbb,minthogy ilyen buta tanàcsokat megfogadsz!

Sok sikert!

2008. dec. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A védőnő is és az orvos is azt mondja hogy nem szabad de a párom szülei abból indulnak ki hogy a párom is kapott ennyi idösen már és semmi baja nem lett tőle!A húgomnak tej allergiája volt mert anyukám sok tejet ivott mikor őt várta!
2008. dec. 7. 17:17
 6/10 anonim ***** válasza:

Nagyon pici meg hogy adjal neki tehentejet. En a helyedben 4 honaposan elkezdenem mar etetni rendesen, krumpli, sargarepa, oszibarack, alma, cekla...stb.

A tapszert pedig csokkentsd, en annyira nem ertek a tapszerhez, mert szoptattam, de 4 honaposan mar kezdtem neki adni rendesen etelt, foztem neki a fent leirtakat. Mire 1 eves lett, evett mindent, soha nem feltem, hogy barmitol is baja lesz, vagy megfullad.

Vehetsz majd neki mar bebi eteleket is, de ha draganak talalod, akkor kezdd majd el etetni, ne felj tole!

A tehentejet pedig idd meg inkabb te, a babadnak ne adjal belole meg!

2008. dec. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ahogy elottem is irtak, egyéves kor alatt nem ajánlott a tehéntej, ha a szukebb családban elofordul tejallergia, óvatosan kell bevezetni a tejet, tejtermékeket. A mai tápszerek nem olyanok már, mit 20 éve, jobban figyelnek az osszetételukre. Az én fiam is tápszeres volt, egyáltalán nem duci, eleven baba, 1-másfél éves koráig tápszert fog kapni. Elég nehéz megvívni a harcot az idosebb generácioval, mert hisz nekik mást mondtak, más felfogás volt mindenrol. Én azt szoktam mondani, hogy a vakbélgyulladás is végzetes volt, amíg nem tudták operálni. Akkoriban sajna az volt elterjedt. Akkor ne tegyék ma sem? Lehet rossz példa, de talán szemlélteto. Probáld megmagyarázni, hogy te így szeretnéd, ezt tanácsolja az orvos meg a védono is.
2008. dec. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem szabad tehentejet adni ilyen kicsi gyereknek elvileg 1 eves korig nem szabad!! a parod szulei, hadd mondjak csak ne hallgassal rajuk mert NEM SZABAD!!
2008. dec. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne adj neki tehéntejet. Az én csöppségem három hónapos volt, amikor kiderült, hogy tejallergiás, viszketett szegénykém. Ekkor a doki megtiltotta nekem, hogy én egyek-igyak tejtermékeket, merthogy szoptattam, és a kisbabám már erre is érzékeny volt. Amíg szoptattam, és betartottam az orvosi utasítást a kisbabámnak semmi baja nem volt. Úgyhogy mégiscsak lehet, hogy van valami abban, hogy ilyen fiatal babáknak nem szabad tehéntejet/állati eredetű tejet adni. Ne hallgass a párod szüleire. Az idősebb korosztályban benne van az, hogy mi így csináltuk és látod mégis élünk, meg makkegészségesek vagyunk mégis stb. Csakhogy azóta fejlődött az orvostudomány, és lehet, hogy azért csak vannak olyan problémáik, amelyek az első egy évben alkalmazott etetési és egyéb ténykedések negatív eredménye, csak ezt így utólag már nem lehet bizonyítani.
2008. dec. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nekem sem állt szándékomban adni csak a szülők tudjátok milyenek!!Azt hittem csak én nem akarok adni neki azért kérdeztem meg!Ja és a másik unokájuk most 6hónapos de már 2és fél hónapos kora óta kap tehéntejet meg zöldségeket,kekszet meg stb...!majd meglátjuk kinek lesz egészségesebb a gyereke 10év múlva!mert sztem visszafog ez ütni!!
2008. dec. 9. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!