Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gerincferdüléssel milyen mei...

Gerincferdüléssel milyen mei tai-t / csatos hordozót választanátok? Az lenne jó, ha a medencém tarthatná a baba súlyát, nem a derekat (gerincet) terhelné!

Figyelt kérdés
Legjobb lenne olyan hordozó, amit minél kisebb korától használhatok!

2011. nov. 25. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meitaim van, így csak erről van személyes véleményem. Oda kötöm, ahova jól esik, nekem konkrétan a hasam közepére esik jól megkötni. Barátnőm kicsit lejjebb, inkább csípőre köti - neki ott kényelmes. Gerincferdüléshez nem tudok hozzászólni :(

Fel kellene próbálnod egyet, mielőtt bármit is megveszel, ha ilyen problémád van!

2011. nov. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem is mei-tai van. nagyon nagyon fáj a hátam, és a derekamnál befelé hajlik, nemtom hogy hívják, mindegy.... szóval a mei-tai szuper imádom(tam) már nem kell. csak ajánlani tudom, egész kicsi kortól lehet használni, csak akkor még alul hajtani kell egyet vissza. (nekem kellett) ami még 0 hónapostól jó, az a kendő, de én nem szerettem.
2011. nov. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A kendőhasználatnál fájt a hátad? A mei-tai-t tényleg csak 3 hónapos kortól ajánlják? És látatlanba venni tényleg nem ajánlott? (Ilyen különbség van mei-tai és mei-tai között?)
2011. nov. 29. 12:11
 4/7 anonim ***** válasza:

1.

Nekem gremese meitaim van, ez szuper, nagyon ajánlom. 3 hóstól ajánlják, előtte kendőt. Nekem kendőm nem volt.

2011. nov. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp próbáld ki élőben! De ami fontos, ha gerincferdülésed van: legyen nagyon széles a vállpántja, mert akkor oszlik el a legjobban a súly. Ebből a szempontból szerintem a kendő a legjobb, mert azt lehet a legjobban teríteni. De vannak nagyon széles pántú mei-tai-ok is. De mindenképp nézd meg élőben. A mei tai-t is lehet pár hetes kortól használni, csak a baba lábait békapózba kell rakni:

http://www.youtube.com/watch?v=VS7vXT7H-0c

2011. nov. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, végül mit választottál? :)
2012. febr. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat! Visszatértem, úgyhogy megírom, mi lett végül: pici korában rugalmas kendő (haszna, hogy nem nehéz jól megkötni, de csak 3 hónapos koráig volt jó, gyorsan kinőtte, és túl korántól oldalra görbült benne a szegény gerince, úgyhogy már nem volt bizalmam benne), aztán Bondolinót kezdtünk használni, az hasonló a mei taihoz, de apukáknak talán vonzóbb, meg bővíthető vízszintesen és függőlegesen is. Mondjuk ezt is derékra kell kötni, úgyhogy gerinc szempontból nem jobb, bár inkább a vállam fáj benne... Vettem még egy karikás kendőt is, mert tulajdonképpen a csípőn hordozás a legkényelmesebb nekem, talán mert így a derekam kimarad a buliból.

Csatost onnantól javasolnak, hogy a baba már önállóan ül (ez hamarosan bekövetkezik:)), azt hiszem, Encsi-félét fogok választani.

Meg meg akarok tanulni kendőzni, a kistesót, ha majd lesz, már oda szeretném kötni előre (bár a Bondó is jó), meg a most-babát hátra -- még nem tudom, milyen kötés lesz jó, ha valamelyik beválik, megírom, hátha másnak jól jön a válasz.

Köszi mindenkinek a tanácsot!

2012. okt. 23. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!