Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bexsero oltás sorozat megszakí...

Bexsero oltás sorozat megszakítható?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak beadattuk az első oltást, viszont olyan iszonyúan reagált rá, illetve több védőnő szerint sem annyira létfontosságú mint azt az orvosok előadják, így nem folytatnánk, ha nem muszáj. Rám is mindent rámtukmálnak (minden téren), kicsit túlbuzgók. Természetesen szeretném biztonságban tudni a gyermekemet, de ez az oltás csak 2014 óta adható itthon, előtte is felnőttek a gyerekek.

Pont mivel ennyire túlbuzgók körülöttem nem náluk kérdezek rá első körben. Sajnos nincs már lehetőségem az adott védőnőktől kérdezni, a körzeti pedig nem igazán segítőkész. Meg vagyok áldva...

Aki tud segíteni, annak nagyon köszönöm!



2021. máj. 31. 10:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Bármilyen oltássor megszakítható, csak éppen értelme sincs, mert a booster nélkül elégtelen védettséget vált ki az első oltás.

De te is hülye vagy, hogy védőnőre hallgatsz inkább orvosok helyett.

2021. máj. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Hogyan reagált rá?

Nyilván megszakítható egyébként, hiszen nem kötelező oltás, csak úgy nem volt értelme az elsőnek sem.

Valóban viszonylag ritka, hogy elkapja a gyerek a menningococcus B-t, de ha elkapja, akkor viszont nagyon csúnya vége lehet nagy eséllyel, sok esetben halálos. Én a magam részéről inkább az orvosra hallgatnék, nem a védőnőkre.

2021. máj. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk nemrég volt egy eset. Belázasodott egy 1,5 éves gyerek, másfél óra múlva meghalt a mentőben...
2021. máj. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Mit jelent, hogy iszonyúan reagált rá?

Kisfiam az elsőt jól bírta,2nál kórházban kötöttünk ki,de a 3.at szintén jól bírta. Nem lappangott benne véletlenül valami?

2021. máj. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én ismerettségi körömben okozott halált a meningococcus. Annyira nem ritka
2021. máj. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Biztos nem szakítanám meg. Inkább legyen szarul pár napug, mintsem rosszabb kimenetel, ha elkapja..
2021. máj. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg leht szakitank termeszetesen

Azt azert had irjam le h nalunk a bolcsiben halt meg mar gyerek mert elkapta es nem volt beoltva... inkabb reagaljon ra rosszul de legalabb nem hal meg

2021. máj. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Mit jelent az iszonyúan reagált rá? Adtál neki Panadol szirupot? A Bexsero betegtájékoztatójában úgy ajánlják,hogy rögtön az injekció után és még két alkalommal aznap kapjon paracetamol szirupot.

Tudom sokan nem szeretnek előre gyógyszert adni, de ha rosszul reagált, akkor ez lehet megoldaná a gondot. Ahol mi élünk, itt 8,16 hetesen és egy évesen kapják (ingyen), az első két alkalommal beadtuk a 3-3 adag paracetamolt. Kis hőemelkedés (tényleg semmi 37,2) rossz kedv,kialudta másnapra. Az egy éves oltás után csak egyet adtunk neki,mikor olyan 6oraval az oltás után elkezdett rossz kedve lenni. Akkor is 37-ig ment fel, aludt egész éjjel, aztán reggel még picit nyűgös volt, aludt 3 órát és túl is volt rajta. Szóval csak ajánlani tudom hogy adjatok paracetamolt, én nem szakitanam meg a sorozatot

2021. jún. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem ezt valamelyik oltásellenes kamuzta ide. Mostanában nagyon agresszívak, mióta van kártya.
2021. jún. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%

Nah latom itt is van "oltasb.zi".


Nekunk a gyerekorvos mondta, hogy nem eroltetne, mert meg nagyon uj.


Egyebkent mi annyira oltasellenesek vagyunk, hogy eddig ket nem kotelezot is kaptak az egyik a rota ami szinten nem olcso mulatsag.


Mindenki maga dontse el mit adat be a gyereknek es ne masok, mivel a felelosseget nem a gyakoris fotelhuszarok vallaljak majd.

2021. jún. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!