Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól vittétek magatokkal...

Mikortól vittétek magatokkal a babát programokra?

Figyelt kérdés
Indul a nyár és vele a környékünkön indulnak a programok is. Mondanom sem kell, hogy már nagyon vágyunk az efajta szórakozásra a férjemmel. Ezek augusztusban lesznek, akkor már majdnem 9 hóst lesz a fiunk. Érdekelni fogja már őt a gyermeknap, bábozás, gyermekdalok stb? A hangos koncertre nem vinnénk, nagyszülőkkel lenne arra a pár órára. Illetve ezen kívül nyaralni/strandolni is vinnénk majd, illetve jó varátokhoz mennénk szintén augusztusban egy hétvégére(300 km). Barátnőm "savaz", hogy bátrak vagyunk meg így-úgy, nem neki való még, traumát okozhat a nagy tömeg, zaj 😮 Viszont ő a másik véglet, kisfia 4 éves és strandot sem látott, a kis medencébeb is csak az anyjával marad meg.. Eddig sem szigetelődtünk el, családdal találkozunk már 2 hónapja lazábban, sétálni járunk, barátokat is fogadtunk, természetesen mindenki volt teszten előtte vagy már beoltott. Szerintetek is felelőtlenen vagyok, hogy vinném?
2021. jún. 7. 09:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Hát 😂 Tavaly januárban született, nem sok lehetőségünk volt programokra vinni. Viszont strandra már júliustól jártunk.
2021. jún. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi simán elvittük minden féle programra mindkét gyermekünket, szinte születésüktől fogva. Nyilván nem nagykoncertre, ahol dübörög a zene, de gyermekprogramokra stb. simán. 1 éves fiunkkal Sziciliába mentünk le autóval, mondjuk észak Olaszországból, mert ott élünk, és többször megálltunk aludni, de teljesen sima utunk volt. Mondjuk itt a gyerekek nagyon hozzá vannak szokva. Rengeteg program van nekik, és pár hónapos koruktól viszik őket mindenhova. Most jön a 3. babánk, most azért én is óvatos leszek, de csak a covid miatt. Zárt térbe például nem fogom vinni, de kinti programokra simán.
2021. jún. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

2 hetes volt a fiunk, étterembe voltunknvele családi szülinapozáson.

3 hós volt, nyaralni mentünk 3 napra ( viszonyítás képppen a Velencei tó partjáról Miskolcra).

Kb 4hós lehetett, falunapra is kivittük, éjfél fele értünk haza. Magamra kötöttem, úgy aludta végig, nem zavarta a zaj (szinpadtól jó tavol voltunk mondjuk).


Iszonyú jófej gyerek, most 2 éves. Eddig nem volt olyan, ahonnan kihagytuk, vagy nem mentünk el miatta.


(Se egy banki ügyintézés, se egy szabadidős program, semmi)

2021. jún. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Dehogy. Mi is a bezártság miatt voltunk itthon, amúgy mentünk volna hamarabb. Ezért itt ölés jár, de én siman megszoptattam egy étterem kerthelyiségeben szoptatós kendő alatt, és hát mivel belealudt, megkajáltam ugy, hogy közben a szájaban volt a mellbimbóm 😶 extrémen hangzik, de nem volt gáz élőben. Így nem volt üvöltés meg nyűglődés. Anyukám azóta is mondogatja, hogy milyen jó volt, hogy a kicsi is velünk ebédelt.
2021. jún. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos, közeli helyekre autóval szoktunk kirándulni gyerekestől, kutyástól. Ezek még csak pár óra, de augusztusban pár napos nyaralásra is megyünk vele. Remélem jól sül el. Bababarát hotel lesz, és nyilván ha nyűgös megyünk vele fel, ahogy itthon is haza/be megyek megyünk vele ha már sok neki valami.
2021. jún. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, Te vagy a gyerek anyja, Te ismered őt a legjobban a világon. Ha Te úgy ítéled meg, hogy lehet menni a gyerekkel, akkor menj.

Gondolj bele: ahol többedik gyerek születik, ott sem áll meg az élet. A nagyobb gyerekekkel ugyanúgy jönni-menni kell. A külföldön született babákkal már pár hetes korban mennek a szülők a konzulátusra intézni a hazai anyakönyvezést meg az útlevél kérelmet. Általában mindenki túléli. 😉

2021. jún. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Fél éves volt, amikor először mentünk ottalvós hosszú hétvégézős baráti összejövetelre (most februárban, minket a vírus sem tudott visszatartani már), de előtte is amikor volt olyan program, ahová mi mentünk volna, akkor vittük magunkkal. Nem hagytuk ki semmiből. Most meg már aztán főleg megyünk mindenfelé, végre szabad is, szóval most egy hétvégén sem ülünk meg már a hátsónkon, és hétközben is mindig kitalálok valami programot. 10 hónapos, de már régóta lekötik a gyerekdalok, bábozás, mondjuk a gyereknap annyira nem hatja még meg :D De azért el lehet vele lenni, nagyon jókat lehet vele már játszani. De ez babafüggő is, az én lányom nagyon nyitott, játszótéren mindenáron ott akar lenni a többi gyerek mellett, még ha nem is tud velük együtt játszani, baráti körben is folyton a többi gyerek körül sündörög, szóval neki ezek a programok nagyon fekszenek, ahol sokan vagyunk. Barátnőm lánya viszont ilyen idős korában ha meglátott valaki idegent, egyből sírni kezdett és nem is oldódott fel még sokáig, szóval neki valószínűleg tényleg problémás lett volna a soksok program. Te ismered a gyereked, te tudod, hogy mik férnek bele nektek és mik nem.
2021. jún. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

4 hósan balcsin nyaraltunk este mentün programozni, úgy aludt mint akit agyon csaptak😂 mi egymást nem hallottuk úgy bömbőlt a zene😁

De 9 hósan szerintem tojik a bábozásra nem neki kell a program hanem nektek

2021. jún. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

2 hetes kora óta visszük magunkkal, nagyon kirándulós család vagyunk.

Nem egészen 3 hónapos, voltunk vele Pécsen, Budapesten, Fadd-Domborin, Kaposváron, Mohácson, Kalocsán, Siófokon kétszer, Orfűn :) Lassan a Dunántúl ki van végezve. Sőt, 1,5 hónaposan körbesétáltuk vele a Desedát, ami 6 órás túra volt, 14km. Majdnem minden hétvégén megyünk valahova. Most is azon megy a morfondírozás, hogy hova induljunk, ahol még nem voltunk.


Szoptatni bárhol tudok, kocsival félreállunk, természetben meg bárhol el tudok vonulni. Ő meg jókat alszik a levegőn.

2021. jún. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó vagyok: háromszor voltunk étteremben is vele, egy koncerten is túl vagyunk (hátsó sor, fülvédő, hordozókendőben). Hétfőn meg kezdjük a babaúszást.


Nem értem azt, aki bezárkózik gyerekkel.

2021. jún. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!