Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek? Két üléses...

Mi a véleményetek? Két üléses autónk van, tehát a gyerekülést csak előre tudom betenni. Viszont ha hátrafele kötöm be, akkor nem látom a tükröt. Szóval elöl ül a gyerek, előre néz. Viszonylag ritkán utazunk autóval, de néha féltem a kicsimet.

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem könnyű megoldani, de én vennék egy rendes, ötüléses autót. Az a baba nemsoká kinövi a hordozót (a leírtak alapján úgy értem, még abban utazik), s akkor már végképp nem tudod hova bekötni.

Ideiglenes megoldásként a külső visszapillantó tükörre (mert ha jól értem, ez az amit nem látsz) vennék egy olyan póttükröt (a rendes felé lehet felszerelni), amit az oktatók is használnak (már amelyik). Autós boltban biztos tudnak segíteni.

2010. aug. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem hordozóban, hanem gyerekülésben ül, 15 hónapos.

Persze, én is vennék másik autót, de miből??

2010. aug. 25. 13:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Előre nem is szabad bekötni menetiránnyal megegyezőleg, csak háttal!!!
2010. aug. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Gyerekek - ülésben

Azokban a gépkocsikban, amelyek gyerekülés rögzítésére nem alkalmasak, 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, 3 évnél idősebb és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek is csak a hátsó ülésen utazhat.

A gyermekülés rögzítésére alkalmas gépkocsikban 3 év alatti gyerekek első és hátsó ülésen is kizárólag autósülésben utazhatnak (tehergépjárművekben is). Első ülésre csak akkor rögzíthetjük az autósülést - minden esetben a menetiránnyal ellentétes irányban-, ha az üléshez nincs felszerelt légzsák, vagy a légzsák működésbe lépését előzetesen megakadályozták (kikapcsolták).

Nem szállítható az első ülésen harmadik életévét betöltött, 150 cm-nél alacsonyabb testmagasságú gyerek, még gyerekülésben sem.

3 év feletti, de 135 cm alatti gyermeket kötelező a hátsó ülésen, gyerekülésben szállítani, kivéve, ha ez a gyári kialakítás miatt nem szerelhető be - például nincs a hátsó üléshez tartozó biztonsági öv.

135 és 150 cm közötti gyermek az első ülésen csak gyermekbiztonsági rendszerben szállítható, míg a hátsó üléseken akkor is, ha a biztonsági övvel megfelelően rögzíthető."

[link]

2010. aug. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hűha. Első vagyok. Ha jól tudom, gyerekülést előre menetiránnyal háttal sem szabad bekötni.

Csak ez az egy autótok van? A családban sincs másik, amit esetleg ideiglenesen kölcsönkérhetnétek néha-néha, ha már muszáj autóba ülnötök?

Ne haragudj a válaszokért, csak mi már maradtunk (pocakosan) majdnem ott az úton egy, a szembejövő sávban elalvó autós miatt, s én még apa után is megnézem, hogy jól meghúzta-e a gyerek biztonsági övét.

2010. aug. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%
smartod van, vagy milyen autód? mert pl annak az árából lehet venni 4-5 üléses autókat, csak körül kell nézni.
2010. aug. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Nekünk concord ülésünk van...és mindig is előre van bekötve a lányom!6 hós korától használunk gyerekülést,de azzal is előre van bekötve,és szabályos!!!!!

De nekem a hordozóval is elől ült (kikapcsoltuk a légzsákot)!3 pontos övvel van rögzítve a kocsi első illetve hátsó üléséhez is alkalmas és szabályos!És mi nagyon sokat megyünk!

2010. aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy ezt mondom, kedves utolsó, de azért, mert Te azt mondod erre, hogy szabályos, attól még egyáltalán nem az, és ha megállít a rendőr, csúnyán megbüntethet... Olvasd el az ide vonatkozó kresz szabályokat!!!
2010. aug. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem smart, hanem egy un. kisteherautó. Fiat Marea .

Csak két ülés, hátul nagy csomagtér.

Ennek az árából nem veszek másik autót:(


Köszi mindenkinek, kipróbálom a pót tükrös megoldást..

2010. aug. 25. 14:35
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Banyuci!Nem haragudtam meg!

A gyerekülés használati utasításában van benne,és már állított így meg rendőr,de nem büntetett meg!Én kimondottan ilyen ülést kerestem!

2010. aug. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!