Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba érkezésekor autóvásárlás?

Baba érkezésekor autóvásárlás?

Figyelt kérdés
Bp belvárosában lakunk, jelenleg nincs autónk, mert nincs rá szükségünk. Babával viszont én elkerülhetetlennek látom az autóvásárlást, párom viszont ezt nem így érzi. Nagyszülők 2-3 órás vonatútra laknak, itt helyben nincs segítségünk. Autóbérlésen gondolkozunk még ezzel párhuzamosan. Ki hogy oldja meg saját autó nélkül a kisbabás logisztikát?
2021. jún. 23. 09:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Vennék egy használtat. Mi 1.5ért vettünk, mondjuk azóta egy 300at kellett rá költeni, meg ugye a kötelezők, de nem bántuk meg.
2021. jún. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
A 2. kerületben lakunk. Nincs autónk, és mostanában nem is tervezzük. Sokkal könnyebben eljutunk a-ból b-be tömegközlekedéssel. A nagyszülők vidèken, oda meg vonattal járunk. A gyerekek jelenleg 2 és 6 évesek. Mióta ők vannak, nem is volt autónk.
2021. jún. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Igaz nem budapesten lakunk. Mi elképzelhetetlennek látjuk autó nélkül.

Van férjemnek is, és nekem is a gyerekek miatt.

Nem ujak, a ferjemé 20éves, 500ezer ft volt, az enyém 15éves 700ezerért.

Napi szinten használatban vannak.

Az enyém most szervizelés alatt van, 1 hete, katasztrófák azóta a napjaink.

2021. jún. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%

Az én szüleim is 2-3 óra vonatútra laknak. Vonatozunk. Beleszokik, nem gáz egyáltalán. 1 óra vonattal a nyaraló, rendszeresen megyünk. Tesómék 1 óra 45 perc vonatútra vannak tőlünk, mi többet megyünk hozzájuk, mint ők hozzánk, mert az ő babájuk nem bírja az autót, a mienk bezzeg vígan vonatozik. Már buszoztunk is másfél órát, semmi gond nem volt. 8 hónapos. Megyeszékhely belvárosában lakunk, semmi értelme az autónak. bevásárlást vagy a férjem intézi biciklivel, vagy mi a babával egy séta keretében, banyatankkal. A baba hordozóban van.

A szüleimnek van autója, vettünk bele egy gyerekülést, néha velük megyünk, de azt nem annyira szereti, a vonatban nincs beszíjazva.

Nem tudom, meddig lesz ez így, de most nagyon jó. Mi vagyunk a legmobilisabbak a családban :D

2021. jún. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Nekünk van autónk, de csak egy és sokszor a férjem azzal megy dolgozni (amúgy mi is BP belvárosában lakunk, és igen, még így is megéri autózni). Olyankor ha menni akarok valahova, akár csak egy Margit szigetre, nem kicsit érzem magam korlátozva. A gyerek nyűgös, a tömött buszon nem annyira buli vele bajlódni, plusz viszem a millió cuccot, mint valami málhás szamár, mire egyáltalán odaérünk a célhoz, már mindketten kifáradtunk és még el se kezdtük a friss levegőn levést. Persze egyébként a közösségi autók, mint a greengo meg a sharenow meg ezek elég jók, és szoktam is őket használni- legalábbis eddig, de már kinőtte az autós hordozót a kisasszony, és már rendes autós ülésünk van, ami nem arra van kitalálva, hogy azzal együtt kapkodjam ki-be a gyereket, szóval ha kölcsönautóval mennék bárhová is most már, akkor kéne egy extra autósülés, amit cipelhetek magammal a bérelt autóhoz, ami persze ki tudja, hol van, nyakamban a gyerekkel, mert ha esetleg egyedül vagyok itthon vele (mint általában), akkor nyilván nem fogom addig itthon hagyni, amíg én beszerelem a kocsit gyerekbiztosra.


Szóval nem, nekem ez nem lenne pálya, hogy teljesen autó nélkül legyünk. Ha van tervezve valami program a gyerekkel, akkor egyeztetek a férjemmel, hogy ő szopjon kocsi nélkül, mert azért neki mégis csak könnyebb. De én se tudom elképzelni, hogyan lehetne autó nélkül babával lenni, főleg ha messze vannak a rokonok is.

2021. jún. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
Amíg kicsi nem viszed olyan messze és a belvárosban mindent meg tudsz venni, ha nagyobb akkor már nagyobb igény lesz a kocsira. Nekünk van autónk, tesoméknak nem volt, most vettek, hogy jött a második gyerek, nem volt gond nekik autó nélkül, lementek vásárolni, játszótér 100 méterre.
2021. jún. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

Nem Budapest, hanem "vidék" (megyeszékhely, belváros): nincs autónk, van viszont 2 gyerekünk. 5 és 2 évesek. Eddig nem hiányzott.

Jó babakocsi viszont kellett, mostanában pedig biciklizünk. Kirándulni busz, vonat, repülő. Nagyszülők 1 órára városon belül, szintén autó nélkül.

Ha S.O.S kellett orvoshoz menni, akkor taxi vagy komoly esetben mentő (volt rá példa).

2021. jún. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Ha megvan rá a pénzetek, és kiderül, hogy szükséges lenne, akkor 1 hónapon belül biztosan megtaláljátok és megvehetitek a kívánt típusú, felépítésű, méretű autót. Az addigi átmeneti helyzetben meg lehet városon belül taxizni, városon kívül autót bérelni.

Ha pl. gond a parkolás a környéketeken (és erre van esély Bp. belvárosában), akkor lehet, hogy ahol végre le tudsz parkolni, onnan két megállónyit viheted a babát és az összes csomagodat, mire hazaérsz. És mivel nem tudod, mennyi idő alatt találsz parkolóhelyet, még sokkal bizonytalanabb lesz az utazási időd, mintha a megállóban várnál a villamosra.

2021. jún. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi is Bp. belvárosban lakunk, két gyerek 7 és 11 évesek és még mindig nincs autónk, de életben vagyunk. Más család meg a sarki közértbe is autóval megy és a 10 perces út után egy óráig keresi a parkolót. Szerintem kirándulásra nagyon jó dolog az autó, nagy szabadság tényleg, de a városban való közlekedésre felesleges pénzkidobás és marha környezetszennyező. Szóval vegyetek, ha szerettek járatlan helyekre kirándulni vagy van egy hétvégi telketek a semmi közepén, de ha csak havi egyszer elmentek a nagyiékhoz, arra nagyon jó a vonat (totyogóval majd még jobb is, hogy fel lehet állni, na meg nyáron Balcsi felé mindig pár órával gyorsabb). És Pesten belül még az is olcsóbb, ha vészhelyzetben fogsz egy taxit (ügyeletre, repülőtérre, állomásra), mert az autóval mindig van valami plusz fizetnivaló.
2021. jún. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ám mindenkit lepontozni, akinek nincs autója, mégis jól elvan. Miért fáj, hogy van ilyen is? Több helyed marad az utakon.
2021. jún. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!