Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gluténmentes piskóták,...

Milyen gluténmentes piskóták, pépek vannak? Nem az üveges bébiételekre gondolok!

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, amiben nincs tej, tojás....

Miket érdemes venni?

Kislányom 7 hós, én főzök neki, így olyanra gondoltam, amivel összekeverhetném a pl a gyümit, vagy nasinak valamit.

Kioktatást nem kérek, hogy miért nem adok glutént vagy miért adjak....én így döntöttem. Köszönöm


2010. aug. 26. 15:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kölln márkájú gluténmentes pelyhek


cora, tesco, spar -ezekben van kapható a bio vagy a világkonyha termékeinél.


esetleg még dm vagy rossmann müllerben is érdemes megnézni néha ott is látok de nem 100%.

2010. aug. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Piskótát nem hiszem, hogy találsz gluténmentest, pláne ami tej- és tojásmentes is. Lisztérzékenyeknek fenntartott boltokban körülnézhetsz, de hogy a ilyesmi kukoricából készült sütikben, piskóta félékben van tojás és tej, az tutkerály.
2010. aug. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Azt megkérdezhetem, hogy miért döntöttél így?


Mert azt már tudom, hogy többen is vagyunk itt az oldalon, akiknek van lisztérzékeny a családjában, és be KELLETT vezetni a glutént 4-7 hónapos kor között, és nem a saját fejünk után mentünk természetesen, hanem orvos UTASÍTÁSA alapján cselekszünk így. (Nekem az öcsém cöliákiás egyébként, 6 hónapos kora óta KELL adnom a kisfiamnak glutén tartalmú ételeket.)

2010. aug. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azért, mert a családban van pár ekcémás, allergiás, és ahol ilyen előfordul ott nem ajánlatos bevezetni 1 éves korig.

Én EGYELŐRE nem adok neki, de attól még NEM fogom megvonni tőle (kb 10-11 hósan gondoltam bevezetni). Amúgy is sokat szopizik, szopi után adok neki napi 1-szer kajcsit. Szeretném addig szoptatni, amíg igényli, és a vitaminok bevezetése mellett szeretném ha ez maradna a FŐ táplálkozása 1 éves korig. Erről ennyit!

Köszönöm az első 2 válaszolónak a választ, a 3. válaszolónak az érdeklődést, de további ötleteket várok, és nem kérdéseket. Köszönöm

2010. aug. 26. 16:56
 5/12 anonim ***** válasza:

Hol laksz? Csak mert Budaörsön van egy élelmiszerallergia szaküzlet, ott lehet kapni mindenfélét. Van pl. reggeliző pehely-féleség, azt a Férjem nagyon szereti. (Ő lisztérzékeny).

A többi ilyen előre gyártott dolog nem igazán babáknak van gyártva. De lehet kapni pl. Milupa som nevű gyümölcsös pépet gyógyszertárban. Az szója alapú. Elég fura íze van, a lányom nem szerti.

Szerintem inkább te készítes neki valami nasialapot rizslisztből, vagy kukoricalisztől, az egészséges, adhatod a picidnek. A tobbi késztermék nem ilyen picinek való, de nézz körül egy ilyen boltban, és hátha találsz jót.

Azon a pehlyen kívül csokik, kekszek, stb. van LÉ-knek.

2010. aug. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Pécs....

Ok köszi a választ!

2010. aug. 26. 22:10
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy mertem kérdezni. Egyébként a második és a harmadik is én voltam. De ne haragudj, hogy itt mertem rontani a levegőt. :P Hü...
2010. aug. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Semmi gond, köszi a választ:) id..
2010. aug. 27. 11:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Ba...
2010. aug. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
kö...
2010. aug. 29. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!