Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak 9 hónaposnak gluténe...

Mit adjak 9 hónaposnak gluténes gabonát, ha nem eszi meg a tejpépeket? (7 gabonás, kekszes) Csak a rizspépet, de az gluténmentes. Minden nap darálhatok kekszet a tápba, mert azt megissza? De mennyit?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért akarsz gluténmenteset adni? allergiás rá?

HA nem akkor adj akár kenyeret nyugodtan, ma már a glutént korán (6-7 hónap) ajánlják épp azért, hogy ne legyen allergiás.

2011. okt. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pont, hogy glutén tartalmút akar adni.

Adhatsz neki minden nap kekszeket (én babakekszet tettem neki minden nap a gyümölcsébe, eleinte 1 darabot, majd 2 darabot). A tejpépeket nem szerette ő sem.

Aztán kenyeret is szívesen elrágcsálta már, amikor már volt 2 foga.

2011. okt. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
keverj a rizspépbe a hétgabonásból, vagy kenyér, vagy kifli, vagy tejbegríz tápszerből
2011. okt. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En a husi vagy/es zoldseg vagy a gymolcs melle fozok rizst/hajdinat, zabpelyhet(vagy dm-es zabkorpa). Nagyon szereti es egeszseges is.
2011. okt. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

pontosan most én se értem. magát a glutént akarod adni vagy nem issza meg a tápit vagy van-e másmilyen gabonapép a felsoroltakon kívül? :)


ha csak a glutén a cél akkor adj neki kenyérbelet, ízleni fog neki. kekszet én nem tennék a tápiba, 9 hónapos, egye meg külön a kekszet, a tápi meg maradjon ital ne főétkezés :)

2011. okt. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! A lényeg, hogy glutént akarok valamilyen formában adni neki, de nem eszi meg a 7 gabonás, meg a kekszes tejpépet (gluténtartalmúak), csak a rizspépet, és a rizsben nincs glutén. Tehát a kérdésem az, hogy mivel helyettesíthetném a gluténtartalmú tejpépeket. Lehet akkor belekeverem a rizspépbe a 7 gabonást, mert még nincs foga, és ha valami nagyobb darab kerül a szájába, akkor kiköpi, tehát a kenyér, kifli még nem jó! Vagy belekeverek mindig kekszet a gyümölcsbe én is, ez jó ötlet! Köszi!
2011. okt. 14. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!