Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a Marlon...

Mi a véleményetek a Marlon névről?

Figyelt kérdés

Férjem amerikai cégnél dolgozik és úgy jött haza az "üzleti útról", hogy Marlon legyen a fiúnk neve.

Először idegenkedtem tőle, de ahogy egyre jobban ízlelgetem ezt a nevet, kezd tetszeni.

Megnéztem, rajta van az Mta listán is.


Nagyon idegen szerintetek? A sok Noel, Benett és ki tudja milyen nevek között, talán nem üt el annyira.

Tudom Marlon Brando meg Marlon Wayans. De ez lényegtelen, a mai fiatalok nagy része nem tudja kik ők.


A férjem nagyob kampányol a név mellett, én is egyre jobban hajlok felé, de még van egy kis bizonytalanság...


2021. júl. 5. 13:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Itt, Magyarországon nagyon idegenül és esetlenül hangzik nekem. De persze ti tudjátok.
2021. júl. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Magyar vezetéknévvel hülyén hangzik.
2021. júl. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A vezetéknév mindegy, úgysem tipikus magyar. Maga a keresztnév a fontos most.
2021. júl. 5. 13:45
 4/21 A kérdező kommentje:

#1 először nekem is. De a Kevin, Nolen de még a régebbi Richárd is hasonló idegen hangzású. Azok most divatos nevek.


Érdekel a kritika is, csak próbálom a pro és kontrát...

2021. júl. 5. 13:48
 5/21 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem az egyik legnagyobb gond a becézése lenne, mivel ilyen hosszúságú neveknél még ha nem is direkt de úgyis valami becézés jön a szájra.. és a Marlont hogy lehetne? Mari? vagy Marl? szerintem egyik sem hangzik valami jól
2021. júl. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%
Amerikában eléggé nyuggernév, ez Marlon Brando korában volt fiatalos.
2021. júl. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
17%
Na a marlonnál még a kevin és a nolen is jobb. Nagyon idegenül hangzik, becézni nem lehet és ha megfigyeled a magyar azt szereti, ha mássalhangzó, magánhangzó váltakozik, ezért szebb a kevin a marlon-nál, bár a kevin is borzalmas magyarul.
2021. júl. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem szörnyű.
2021. júl. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%
Hirtelen azt hittem lánynév. Aztán eszembe jutott Marlon Brando. Szerintem itthon magyar vezetéknévvel röhejes, ahogy a Marian is.
2021. júl. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"ha mássalhangzó, magánhangzó váltakozik.."


András

Bence

István

Márton

Marcell

Sándor


Csak néhány név, ahol hasonlóan nem váltakozik...


A becézésen még nem gondolkodtam. Nem vagyunk nagy becézősek. Talán Marci itt is megállja a helyét, mint a Mártonnál (amihez szerintem nagyon hasonlít a Marlon).

2021. júl. 5. 15:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!