Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék érzelmileg közelebb...

Szeretnék érzelmileg közelebb kerülni a fiamhoz. De mégis hogyan ? (Leginkább fiusapák véleményére lennék kiváncsi! ))

Figyelt kérdés

20hónapos a kisfiam jelenleg. Az anyukával elváltunk még mikor 8hónapos volt a fiam.

De a kapcsolatot ugyan ugy tartjuk ketten,nem voltam hajlandó le mondani rólla!

Szóval heti 3alkalommal lehetek vele és ebben pár órában ell is hozhatom őt magammal. Leginkább az érdekelne hogyan érhetném ell hogy kissé jobban kötödjön hozzám??

Sajnos azt is tapasztaltam hogy az ex feleségem jelenlegi párját jobban kedveli nállam sajnos.

Sőt neki mondja azt hogy apa! Szóval a kérdésemre komoly normális válaszokat kapni.


2021. ápr. 24. 08:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
Egyszerű: foglalkozz vele. Etet, itat, pelenkáz, játszik, nevel.
2021. ápr. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%
*nagy előny hogy már beszél. Ritka.
2021. ápr. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ahhoz kötődik jobban akit minden nap lát. Ő még kicsi. Nem igazán érti ezt a helyzetet. Annyit tudsz, hogy mikor ott van sokat foglalkozol vele, programokat csináltok és magadra apaként hivatkozol (elmegyünk apával ide, hozott apa inni...)

Majd ha nagyobb lesz és jobban érti, fog ez még alakulni

2021. ápr. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
35%

Bocsi, tudom hogy komoly választ vártál, de ez felett nem tudok elsiklani. A mostani párt hívja apának?! Hát az exed is egy fura lény lehet...

Nekem meghalt apukám, igaz 3éves korom óta nevelt nevelőapám. De soha az életbe nem hívtam apának. Anya nem is nagyon engedte volna. Nekem nem ő az apám... világ életeben a keresztnevén hívtam. És ha teszem azt, 2év mulva lecseréli azt az embert, akkor majd az új lesz az apa?! Számomra ez olyan gáz. Ismerősi körben is van ilyen, nem tudok azonosulni vele.



De caak hogy a kérdésedre is valszoljak. Ne eröltess semmit :)

Járjatok el játszótérre, kismotrozzatok, jatszatok benn is nagyon sokat. Annyi, hogy érezze a szereteted, hogy törődsz vele. Ha picit nagyobb lesz, együtt bütykölhettek, szerelhettek. Ha van valami hobbyd abba bevonhatod.

Szerintem neki most az a lényeg, hogy érezze, hogy vagy neki, hogy partner vagy mindenben (úgy értem, ha építeni akar, akkor építsetek. Ha rajzolni, akkor rajzoljatok).


Nekem kerek 2éves a fiam, igaz együtt vagyunk az apjával, de ő rengeteget dolgozik. Így amennsit csak tud a fiaval kettesben lenni, hagyom nekik. Na ők ilyenkor kocsit szerelnek, füvet vágnak, fát vágnak stb (fiunknam saját játék fűnyíró, stihl fürész) megy az apja után és élvezi.


Az a lényeg, ne eröltess semmit. Csak add magad :)

Remélem segítettem :)


28l

2021. ápr. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%
Az rá van erőltetve hogy neki mondja azt hogy apa! Nem a te hibád,a hónapok-évek alatt majd mutazsd ki neki a szereteted-törődésed többet fogsz jelenteni neki mint a mostoha hidd el:) Lehet már az anyuka addig vált is...
2021. ápr. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
13%
Sehogy. Ilyenkor a legfontosabb a kötődés kialakulásához a folyamatos napi kapcsolat. Az exed új párját mindig jobban fogja szeretni.
2021. ápr. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nincs lehetőség napi kapcsolattartásra.Kötödést szeretnék kialakitani,de ezt ilyen formában szinte már képtelenségnek érzem.

Első gyermekem. Úgy érzem nem vagyok mindennel tisztában és az ugy nevezett apai ösztönök sem jönnek annyira mint ahogy kellene. Viszont azt elismerem hogy a fiam. Nagyon szeretek vele és nagyon szeretem őt! Nem fogom más jött ment kezébe hagyni és föleg nem tartom egéségesnek hogy öt hivja vagy épp tekinti apukának!

2021. ápr. 24. 09:08
 8/17 A kérdező kommentje:

És még mielött valaki leirná. Nem. Nem lehetek többet a gyermekemmel.

Heti 3talán 4 alkalomnál(de a 4 az ritka) Azaz minden más nap. Erről nem én tehetek sajnos.

2021. ápr. 24. 09:10
 9/17 anonim ***** válasza:
98%

Nem kell semmi extrát tenned. Szeresd, gondoskodj róla. Majd ha nagyobb lesz érthetőbb lesz számára a helyzet.

Gondolom az exedben maradt egy kis harag h egy 8 hós babával egyedül maradt. Ezért nem zavarja gondolom h apának szólítja a párját a gyerek.

Nincs ezzel baj. Úgy csináljátok ahogy a gyereknek a legjobb

2021. ápr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Majd fog kötődni (legalább is eljátssza) majd ha nagyobb lesz és kell a zsebpénz tőled is.
2021. ápr. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!