Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a terhesség végén...

Akinek a terhesség végén meghalt a babája, vagy nem sokkal szülés után, mit csináltak a babaholmikkal?

Figyelt kérdés

Tudom, érzékeny téma, nyilván az válaszoljon, aki elég erős hozzá. Van itt valaki, akivel megtörtént, hogy a terhesség utolsó heteiben, még a pocakban, vagy szülés után hamar meghalt a babája? Hogy már minden babacuccot megvettetek, kész volt a babaszoba, kisruhák a szekrényben, minden kész a fogadására... de aztán a kórházból baba nélkül tértetek haza?


Ti mit csináltatok a baba cuccaival? A babaszobával? Mikor pakoltátok el a cuccokat? Mikor rendeztétek át, hova tettétek a kiságyat, bútorokat? Megtartottátok a ruhákat, játékokat, stb, hogy majd jó lesz a következő babának, vagy inkább szabadulni akartatok tőlük?


Köszönök minden választ.


2021. júl. 5. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömnek 4. babája halt picivel a születése előtt. Ő kidobta. Úgy döntött, nem próbálkozik mégegyzser. Egyetlen ruhát tartott meg. Amiben haza szerette volna vinni a fiát.

Ha megbírod tartani, ne 'pazarolj', de ha nem könnyebb kidobni és nem szégyen. Sajnalom

2021. júl. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Hála Istennek, végül jól alakult a történet, de 3 hetes korában majdnem meghalt az egyik kislányunk. Beszélgettünk róla évekkel később a férjemmel, mindketten úgy gondoljuk, hogy meghagytuk volna úgy a szobáját, ahogyan volt, a következő babánknak.
2021. júl. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Nekem 5 héttel halt meg a fiam a születése után.

Pelenka, popsitorlo, pár db ruhát odaadtam az ismerosomnek. (pár nap van köztuk)

Babakocsit, kiságy, hordozo, ilyen nagyobb dolgokat elraktunk a következő babanak.

A személyes dolgait pl takaró, párna, ruha ami volt rajta (1x volt rajta saját ruha) cumi, cumisüveg elraktam egy emlék dobozba. 16-án lenne 2 éves a fiam 🖤😭

2021. júl. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Minden érintettnek részvétem🖤🖤


Szomszédban megtartották a szivárvànybabànak.

2021. júl. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Megtartottuk. A férjem pakolta össze, mire hazaértem a kórházból. Egy kisfiú, és egy kislány lett volna...


Szinte pontosan 1 évre rá megszületett a kislányunk, most pedig kisfiút várunk.

Szóval jó döntést hoztunk.

2021. júl. 6. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Unokaöcsém kisfia pár órát élt, UH-n nem derült ki, de komoly szívfejlődési rendellenessége volt. Azt kérte, menjünk, vigyünk el mindent a házból, mire ő meg a felesége hazamennek. :(

Mi egy helyi csoportban felajánlottuk.

2021. júl. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem halva született a kislányom a terhesség 34. hetében. Ez volt az egyik legszörnyűbb pillanat, ahogy hazaértünk és ott állt minden bútor és ruha összekészítve. Mi a nagyobb dolgokat szétszereltük (ágy,pelenkázó) és megtartottuk, a ruhákat és textíliákat is elpakoltam, de a kozmetikumokat, pelenkákat és apróságokat kidobtam. Mindent elraktunk szem elől, nagyon nehéz volt. 1 év se telt és született egy kislányunk. Az ágyat és a pelenkázót lefestettük más színre és vettünk neki pár új ruhát, de amúgy felhasználtuk az elrakott holmikat. A halott kislányunknak mi is készítettünk emlékdobozt.
2021. júl. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!