Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vèkony babáknak az anyukájukat...

Vèkony babáknak az anyukájukat kèrdeznèm, hogy èlitek meg?

Figyelt kérdés
Kislányom 3,6 kg született 52 cm, ès most 7,75 kg 72 cm kb. 9 hós kora óta alig hízott valamit kb. 100 grammot csak. Egèszsèges (legalábbis annak tűnik, orvos sem aggódik miatta) mászik, feláll, oldalazva lèpked kapaszkodás mellett, 8 foga van most jön a 9., Mozgèkony nagyon, szinte mászva szalad.. az ètvágya nagyon hullámzó van hogy tök jó ès mindent megeszik van hogy 4 kanállal eszik csak. Mèg cicis egyèbkènt. Azonban bennem mègis ott van hogy miert nem hizik olyan jól mint a többi baba? Nyilvan nyomás alatt érzem magam mikor körülettem lèvő babák hurkásabbak, de közben meg nem akarok ezen stresszelni se. Ti hogy èltètek ezt meg? Akinek ilyen vèkony a babája kiderült valami róla? Pl. Etelerzekenysèg ilyesmi, vagy hogy szimplán csak genetika . Èn 168 cm vagyok ès 52 kg. Mindig is vekony voltam. A fèrjem se magas 175 cm ès hát mióta együtt èlünk megszedte magát "apatest" de amugy vekony alkatú volt ő is mindig. 70 kg körül.

2021. júl. 10. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Engem nem érdekelt ez sosem. Sőt párszor amikor a védőnőnél voltunk, volt egy két olyan hurkás gyerek, hogy leesett az állam.


Ha jól fejlődik, nyugodt és kiegyensúlyozott gyerek, akkor nincs semmi gond.

Csak példa, hogy a nagyobbik fiam 17 kilósan ment 6 évesen általános iskolába, az utolsó volt a tornasorban, most 14 éves 180 centi.

A kisebb is ugyanez a testalkat.

2021. júl. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Tehát jól értem: nem sovány, hanem az a bajod, hogy nem kövér?

Egészséges, és azt írod, sokat mozog. Akkor mi a baj ezzel?

2021. júl. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Hány hónapos a kisányod? Azt nem írtad, csak azt, hogy 9 hónapos kora óta nem hízott. Nem mindegy, hogy most 10 hóbnapos, vagy 3 éves.
2021. júl. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat tènyleg kimaradt, most 10 hó+2 hetes :) abszolút nem sovány, vannak azèrt combok meg kis poci. Olyan kis csini baba ránèzèsre más is dicseri hogy jó husban van🙄 a számok zavarnak :( pedig tudom hogy nem kène ezzel foglalkozni
2021. júl. 10. 22:44
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Most megkerestem, a lányom 10 hónaposan 73cm és 7,6kg volt. Abszolút senkit nem érdekelt, az orvost sem, hiszen egészséges volt és látta, hogy mi milyen genetikával rendelkezünk...

Onnan probléma nekünk ez, hogy nadrágot hord, mivel marha nehéz megfelelőt találni... Pl most már 7,5 éves, hosszban 134es nadrág kell neki, derékban még jó a 104es is (bár ez már épphogy)

Teljesen feleslegesen idegesíted magad ezzel.

2021. júl. 11. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a fiam magas és vékony. Mind az én mind a férjem családjában anyai ágon magas vékony férfiak vannak. Apai ágon mindkettőnknél kis törpék mint én is lettem.


Én nem aggódok folyamatosan, mert láthatóan egészséges, de mikor kis pucéran rohangál, és látom itt ott a csontját... brr. Szabályosan kockás a hasa, annyira kevés rajta a zsír.


Pedig jó étvággyal eszik, oké kicsit válogatós, de nincs baj az evésével. Ha nem főétkezés vagy uzsi, tízórai van, akkor ő bizony rágcsál ezt azt amit él külön támogatok, mert kis soványka. Van egy alkalmazás ahol nyomon tudom követni, a magassága a felső vonalon, a súlya meg átlagos a korához, viszont így a BMI-je soványra jön ki.

14 hónapos, folyamatosan szaladgál, nem pihen.

2021. júl. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a helyzetben vagyok a lányommal mint te csak annyi hogy ő koraszülött volt alig másfél kiloval született. Most 10 honapos (korrigáltan 8,5) es 6800 gramm 68 cm. Infatrini tápszert is eszik (magasabb kalória tartalmú) és igy sem hizik olyan sokat. Nagyon mozgékony ő is már masfél hónapja feláll, most már lépeget a butoroknál. Orvos szerint rendben van mert a saját görbéjén halad szépen, de parszor már megkaptam hogy milyen vékony ez a baba. Szerintem hiába kicsi a súlya attól még nem vékony mert hurkásak a lábai, kezei és pocija is van azért.
2021. júl. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez a normális súly. Örülj neki, hogy nem kövér.
2021. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem az összes gyerekem vékony volt, vékonyan is született (3 kg alatt, az utolsót kivéve időre jöttek).

Mostanra már nem annyira vékonyak, nagyobbik lányom elég husis (még nem kövér), kisebbik lányom normál alkatú, a fiam most 3 hetes, ő még hízókúrán van mert az amúgy is vékony testéből még fogyott sajnos mióta hazajöttünk a kórházból :(

De egyébként én is vékony vagyok, tesóim is azok. Exem meg párom nem, de én kifejezetten a nagy, pocakos férfiakat szeretem, szóval lehet tőlük is örökölnek majd valamit a gyerekek, ki tudja:D


Ja és mindegyikük egészséges, semmire nem allergiásak, nem betegesek :)

2021. júl. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

a súlya 24 percentilis, ami tökéletes. 3 alatt van gond


[link]

2021. júl. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!