Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák akik énekeltek a...

Anyukák akik énekeltek a babátoknak, miket szoktatok énekelni?

Figyelt kérdés
Egyszerüen már nem tudok mit kitalálni neki,mondjuk nem is nagyon tudok sok gyerekdalt.A csip csip csókán és a Lencsilányon kívül egyik sem érdekli a 4 hónapos kiscsajom.
2010. aug. 27. 15:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én Hungáriát is szoktam neki énekelni, ha még táncolok is hozzá, odavan meg vissza. A Csavard fel a szőnyeget meg hasonlókat biztos ismered :)
2010. aug. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Bármit énekelhetsz, nem csak gyerekdalokat :)) Biztosan emlékszel még a suliból néhány népdalra... Ha mégsem jut eszedbe semmi, ajánlani tudom Forrai Katalin: Ének a bölcsődében és Ének az óvodában c. köteteit.Én ezeket szoktam elővenni, ha kifogyok a dalokból vagy a Zenehallgatás az óvodában c. kötetet. Csupa kicsiknek való mondóka és gyerekdal az egész, kevés módszertani útmutatóval. De a net-en is találsz jó oldalakat: [link]
2010. aug. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Én egyik gyereknek sem énekeltem. Az első gyerek amikor 2 éves lett,akkor kezdtem énekeket,mondókákat tanítani neki. Előtte nem láttam értelmét. Viszont Ossiant,Kárpátiát,Pokolgépet... már az első itthon töltött nap hallgattunk.:)
2010. aug. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

nálunk az Isztambul a sláger:) tudod óóúúóóúúóóú Isztambul:D

egyébként mindenféle népdalokat, amit iskolában tanultunk annó, meg zeneszámokat is, magyart és külföldit is, kb. bármit. Republicot, Rúzsa Magdit, Madonnát nagyon szereti, népdalok közül a Tavaszi szél vizet áraszt, és a Lassan, kocsis... a kedvencek. De vannak megzenésített versek is pl. Árnyak sora ül a réten, ezeket is szereti. Gryllus, Alma együttes is bejön neki, bár még kicsi, 7 hónapos így a szöveget nem nagyon tudja értékelni.

2010. aug. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

íme az én repertoárom, azon a kettőn kívül, amiket felsoroltál:

Mehemed és a tehenek, Ten green bottles, Hupikék törpikék, szóval bármi, ami eszembe jut. Hungáriát éppen nem éneklek neki, de most épp az Apácashow-ból megy az I will follow him. Gumimacik betétdalát magyarul és angolul is éneklem neki, régebben nagy kedvenc volt a Micimackó, Sehallselát Dömötör, Hová mész te kis nyulacska, Jár a toronyóra. Egész nap énekelhetnék neki, akkor sem fogynék ki az ötletekből. de azért nálunk is a Lencsilány a befutó, pedig nekem fiam van.

2010. aug. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

kocsiban rendszerint Nox-ot hallgatunk, itthon a Virágéknál és a Hej Dunáról megy a Noxtól.

Utolsó voltam

2010. aug. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi lányok,ez eszembe se jutott hogy másfélét is énekeljek neki:-)))Mondjuk mikor szól a zene akkor szoktam,csak arra gondoltam,mikor nyügösködik és az ölemben énekelünk:-)De kipróbálom akkor a jó magyar számokat is!
2010. aug. 27. 15:13
 8/19 anonim ***** válasza:
Én Süsüt, Hupikék törpikéket, Vukot, Pumuklit (nagyon tetszik neki) és ilyesmiket szoktam énekelni a fiamnak. Kedvence a párizsi cicamama, még úgy 20 éve tanultam egy táborozás alkalmával.
2010. aug. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ha a ritmusérzékét is akarod fejleszteni, akkor azért nem árt, ha néhány mondókát és gyerekdalt is "átismételsz":)

Amit korábban írtak: Forrai KAtalin Ének-zene a bölcsődében (vagy óvodában).

De van egy cd, amin sok-sok ismert és kevésbé ismert gyerekdal, mondóka van: Zeneovi a címe

[link]

Gyerekek énekelnek rajta, az én lányomnak 1 éves kora óta kedvence.

2010. aug. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nekem olyan fahangom van hogy nem szoktam neki énekelni:( Anyum viszont igen és nagyon élvezi. Tegnap is arra aludt el,hogy anyum énekelt neki.szegényke lázas volt.
2010. aug. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!