Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket énekeltek a babátoknak?

Miket énekeltek a babátoknak?

Figyelt kérdés

Nálunk első perctől "sláger" az Egy kis malac, röf röf röf című gyerekdal (elsőre anno hirtelen ez jutott eszembe:D). Ezt bővítettük a Vukkal és a Hová mégy te kis nyulacskával. Meg én költöttem egy kis nótát. Ezeket éneklem neki, ha nyűgös, sírós és rögtön mosolyra görbül a szája. Imádom... :D

/Apa énekel neki fociindulót (nagy focidrukker), meg katona nótákat, persze csak ha azt hiszi, hogy nem hallom./


2010. febr. 16. 19:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindent, ami épp eszembe jut. Óvónő vagyok, így nagy a repertoár, klasszikusoktól a gyerekjátékdalokon keresztül a népdalokig bármi jöhet, a mai slágereket nem tudom, azokat hallgatják eleget a tesók, így ő is "ismeri" azokat is :))
2010. febr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
a lényeg hogy dallamos és nyugodt szám legyen:)
2010. febr. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a mamától tanulta meg minden dalt, amit énekelt a lánynak és szerette-már ujszülött korától. EGyiket sem ismertem...
2010. febr. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Amikor szigorúan egyéb közönség nélkül voltunk, a felsoroltakon kívül én musical slágereket is énekeltem,és saját koreográfiával adtam elő.:)))Rettentően élvezték,én meg annak örülök,h nem volt egy titkos kamera ami felvette volna anyát ahogy énekel és táncol,mint pl Micsel Rumli a Macskákból.:DDD
2010. febr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

hát a pumuklit :))))

noj

2010. febr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Most konkrét dalokat szeretnél tudni? Ötletnek?


Bújj, bújj, zöld ág...

Csigabiga gyere ki...

Katalinka szállj el...

Kiskarácsony, nagyk....

Tente baba...

Mókuska, mókuska...


Egyébként, youtube és "mondókák" és "gyerekdalok" és rengeteg minden fent van!!!!


Meg én francia dalokat énekelek neki.

2010. febr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! Néha még megy nálunk a Gumimacik, és a Hupikék törpikék, persze leginkább hétvégén, mikor megy a tvben. :D Ja, meg a Micimackó. :D


/Tudtátok, hogy a Gumimacik 1985-ös?/

2010. febr. 16. 19:50
 8/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Nem ötleteket akartam, csak érdeklődöm, hogy mások miket énekelnek a csemetéiknek. Az ő/ti picurjaitok mire nyugszanak meg, mi az, amin mosolyognak.

Az én fiam akár milyen nyűgös, sírós, ha éneklek neki, akkor rögtön vigyorog. Főleg, ha egy-két dalocskát elbohóckodom, vagy tornáztatom rá. Csak gondoltam feldobom a kérdésáradatot egy "semleges" kérdéssel, ami nem aggodalmas, és nem provokáló, vitaindító. :D

2010. febr. 16. 19:55
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Torna: Egy kis malac röf-röf-röf

Öltözés: Búj búj zöldág...

Altatás: Tente baba, és az Elmegyek :) nagyon szereti

Evés: Én elmentem a vásárba ... (már mindent megvettünk, nem férünk az állatoktól :D)


Ezek a cselekvéshez kötöttek. Egyébként sokféle gyerekdalt, és főként népdalt. Ja és mostanában a Füles mackó :D


Sokszor hallgatunk zenét is. Főleg magyar népdal feldolgozásokat, nagy kedvenc pedig Máté Péter a mély búgó hangjával. Sikongat rá. :)


Apa általában saját kitalációval és dallam "üdvözíti" a babánk :)

2010. febr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én már mikor pocaklakó volt a kisfiam, akkor énekeltem neki az Aladdint, Paff-ot, Vuk-ot, Süsüt, Hableányból, Oroszlánkirályból, Szépség és a szörnyetegből dalokat, Micimackót, Helikoffert és még sorolhatnám. Azóta is imádja ezeket a dalokat, velem énekli most 6 hónaposan.:)De hallgatni Vivaldi 4 évszakot is imádja.:)
2010. febr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!