Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az Adriána név szerintetek is...

Az Adriána név szerintetek is cigányos?

Figyelt kérdés

2021. júl. 15. 02:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Viszont az Adrián miatt fiúra asszociálok egyből.
2021. júl. 15. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
nem, de szerintem nem szép. Tényleg mintha az Adrián mellé oda lenne bökve egy A betű. Semmi egyediség, csengés nem jön ki belőle.
2021. júl. 15. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem cigányos, meg ha nem tudnám, hogy van olyan név, hogy Adrián, akkor még azt mondanám, hogy okés. De így tényleg fura. Mármint ez olyan, hogy "van egy fiú nevünk, Adrián, csináljunk belőle egy lány nevet, rakjunk hozzá még egy "a" betűt." Szóval na, az Adrián név okés, de így maga az Adriánát én pl. a gyereknek nem adnám, túl erőltetett.
2021. júl. 15. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem nem cigányos. Szokatlan, de nekem tetszik. Igaz, hogy van Adrián fiúnév, de az is elég ritka, szóval nem hiszem, hogy zavaró lenne. Amúgy is sok ilyen fiúnév-lánynév pár van, sok közülük teljesen megszokott, szóval ez sem rosszabb, mint egy Gabriella, Roberta, Daniella. Sôt ennek a névnek a hangzása amúgy is lágyabb, lányosabb.
2021. júl. 15. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem cigányos csak nagyon hasonlít az Adrián fiúnévre
2021. júl. 15. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Tekintve, hogy olyan neveket is adnak már, hogy Leo...


Az Adriána még elmegy. Bár vannak ettől szebb nevek is.

2021. júl. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

"Mármint ez olyan, hogy "van egy fiú nevünk, Adrián, csináljunk belőle egy lány nevet, rakjunk hozzá még egy "a" betűt."


Hm. Ez olyan, hogy van egy lany nevünk, Adrienn, csináljunk belőle egy fiu nevet, cseréljük ki az e-t a-ra.



Nem, nem cigányos. Nekem van ilyen nevű munkatársam. Kedves, szép kishölgy

2021. júl. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Romániában rengeteg az Adriána. romános.
2021. júl. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem, miért jön mindenki ezzel, hogy fiúnévből “csinált” lánynév. Az ilyen névpároknál nem egyikből csinálták a másikat, hanem eleve párban alakultak ki, mert régen is voltak férfiak és nők. Julius-Julia, Augustus-Augusta, Claudius-Claudia, Paulus-Paula, Petrus-Petra, Felix-Felicia stb. Az, hogy a történelem többnyire férfiakat jegyzett csak fel, nem jelenti, hogy nők nem éltek ilyen nevekkel, és a női változat utólag lett “kreálva”. És nem a férfi névhez tettek hozzá egy “a”-t, hanem a latin nyelvben eleve nemek szerint más a ragozás, vagyis nők esetén “-a”-ra végződött ugyanaz a név, ami férfiaknál “-us”-ra. Aztán sok férfinévnél az évszázadok alatt az “us” lekopott, a nőinél az “a” pedig megmaradt.

Vagyis pl. a Paula nem a Paulból lett “csinálva” egy “a” hozzáadásával, hanem mindig is Paula volt, míg a Paul a Paulusból rövidült le.

Az Adrián név eredetileg Hadrianus, “Hadriából származó”. A női párja pedig Hadriana. Aztán a H lemaradt, a férfinévről pedig elhagyták az “us”-t, így lett Adrián. A nőin meg rajta maradt az “a”, így Adriána.

2021. júl. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon cigányos 🤷
2021. júl. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!