Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a szokasok kereszteleskor?

Mik a szokasok kereszteleskor?

Figyelt kérdés

Kulfodrol megyunk haza, mert keresztanyukaja leszek a baratnom 5 honapos fianak.

Semmit nem tudok. Hogy esetleg en mit allok, mit kell nekem intezni vagy venni? Az ajandekon kivul persze. Ajandekba sem tudom mit kellene. Lehet penz lesz. Osszeget nem tudok meg.. Olvastam ezust vagy arany nyaklancot. Akkor inkabb ezust. De mivan ha nem fogja kesobb hordani?

Koszonom a segitseget!


2021. júl. 19. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ezüstöt nem vennék semmiképpen, az arany ezzel szemben tartja az értékét. Ha nem hordja, akkor nem fogja hordani, de emlékének meg lesz. Miért szerinted a pénznek mi lesz a sorsa?

Egyébként nem kell neked állni ezen felül semmit, az a szülők dolga.

2021. júl. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen inkább arany, nem ezüst
2021. júl. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem kérdezd meg a szülőket. Bár valóban az aranyékszer a szokás, én nem feltétlen örülnék, ha a csecsemőmnek azt vennél, pláne, ha fiú, ki tudja, fogja-e az életben hordani. Persze lehet, hogy egyedül én vagyok ilyen fura. Nekem sincs a saját keresztelőmről aranyláncom, sosem éreztem hiányát.
2021. júl. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3. te minek örülnél a gyermeked keresztelőjére ajándékként? Hátha a Kérdezőnek is megtetszik az ötlet :)
2021. júl. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

Én a saját keresztfiam keresztelőjére 100ezer forintot szeretnék adni.

Azért pénzt, mert egy apró fiú gyereknek ékszer még nem ajándék, + töredékéért lehet eladni, úgyhogy max befektetési aranyat lenne értelme venni ha az értékállóság lenne a cél (el akartam adni a 80 ezer forintos karikagyűrűmet, hogy vegyek egy másikat és le voltam döbbenve mennyivel kevesebbet ér).

A pénzt a szülők arra tudják költeni, amire szüksége van a kicsinek (gondolkoztam rajta h esetleg egy rollert vagy valamit veszek még mellé, hogy játékot is kapjon - ő 4 éves).

2021. júl. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hat a 100 ezret en nagyon sokallom.. vagy joval kevesebb osszegre gondoltam, kb 30 ezer 😅 vagy lehet en gondolok tulsagosan keved osszegre, most kicsit meg ijedtem… egy idos az en fiam is, de mi meg varunk egy evet a keresztelovel es ugya ugy a baratnom lesz az en fiam keresztanyja is… es ok sosem tudnanak ennyi penzt meg engedni magunknak ha esetleg ok is azta adnanak, amit en nem is varnek el, de en ugy ismerem kellemetlenul erezne magat emiatt..


Hat akkor inkabb meg kerdezem mire lenne szuksege, csak olyan dolog meg elkopik es nem marad meg emleknek sem, ugyan ugy a penz sem.. ahh nem tudom..

Olvastam hogy a kereszt szulo veszi a keresztelos ruhat is ez mennyire hagyomany?

2021. júl. 19. 19:02
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vettem semmilyen ruhát a keresztlányomnak, igaz mi nem is vagyunk olyan nagyon vallásosak (pláne én) se hagyománytisztelők.

Tőlem arany fülbevalót kapott, igaz ő kislány, könnyebb a helyzet.

Nekem is megvolt az összes keresztelőre, konfirmációra, ballagásra, jelentősebb születésnapra kapott arany nyaklánc, karkötő, fülbevaló.

Az hogy nem ér semmit a tört arany azzal vitatkoznék. Mi ezen ékszereim beadásából vettünk tavaly karikagyűrűket. 130ezer Ft-ért számolták be és csak 30ezret kellett ráfizetnünk.

A konkrét ékszer már nincs meg, de így is velem “marad” a karikagyűrűmben.

Sőt akár abból is meg lehet csináltatni.

2021. júl. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Én aranyláncot, vagy bármilyen más ékszert biztosan nem vennék kisfiúnak...
2021. júl. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

aranylánc is simán mehet kisfiúnak, az érték lesz 20-30 év múlva is, mellé meg lehet venni egy fisher price vagy más márkásabb játékot, hogy mostani használatra is kapjon valakit. Valaki írta, hogy le akarta cserélni a karikagyűrűt, és milyen keveset ér, ő meg milyen drágán vette. Na a karikagyűrű pont az, ami úgy túl van árazva, ahogy csak lehet, tipikusan, ha esküvő, akkor 3xos az ár, a rózsacsokor is 3x annyiba kerül, ha menyasszonyi csokor lesz. De egy sima aranylánc az nincs túlárazva. Nálunk kereszt medállal szokták adni, ha már keresztelő, de nyilván aki nem annyira a vallásért tartja, annak ez nem opció. Meg gyerekbibliát is szoktak, de ez megint ugyan az.

Én biztos, hogy olyat adnék és olyannak örülnék, ami maradandó, amiről tudni fogja, hogy ezt meg azt kitől kapta a gyerek ajándékba

2021. júl. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
En is olyat adnek amit irtal utoljara csak nem tudom mit😅
2021. júl. 20. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!