Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent, ha a PKU-szűrésen...

Mit jelent, ha a PKU-szűrésen azt találták, hogy a biotinidáz aktivitás alacsony?

Figyelt kérdés
Rákerestem a neten, de csak azt találtam, hogy de jó, már ezt is szűrik, de hogy mivel jár, ha pozitív, sehol nem találtam. A dokim (van vagy 60 éves), azt mondta, hogy a prakszisában még nem volt ilyen. Amiket elmondott róla azok alapján nem látom betegnek a gyereket. De már kétszer levették a vért, és kétszer az jött ki, hogy pozitív. Állítólag a másodikat 3-szor megvizsgálták, és egyszer negatív lett, kétszer pozitív. Aztán kiküldték nekem a papírt, hogy pozitív a gyerek, de semmit arról, hogy most mi a teendő. A védőnővel telefonálgatunk mindenfelé, ez egy agyrém. Volt valakinek ilyen problémája? Mit kell neki adni, ha tényleg pozitív? Mennyire súlyos?
2008. dec. 9. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:

szia

pontosan nem tudom milyen anyagcserebetegség lehet. a kismama újságban vagy a kismama honlapján keresd meg a dr. Veres Gábort, ő jó gyermekgastroenterológus, vele kellene konzultálnod.

2008. dec. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet van köve hozzá:


Biotin:

Alapvető eleme az anyagcsere- és energiatermelő folyamatoknak, segít a fehérjék, folsav, pantoténsav és a B12 hasznosulásában, és egészséges hajat biztosít.

Hiányában túlzott kimerültség, álmosság, izomfájdalmak, étvágyvesztés, hajhullás, depresszió és szürkés bőrszín jelentkezhet.

2010. júl. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, szerencsére már közben kiderült, hogy semmi baja a gyereknek, csak elmértek valamit a laborban.
2010. júl. 15. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!