Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 4 hónapos lesz és...

Kislányom 4 hónapos lesz és tápszeresek vagyunk. Szeretném neki elkezdeni a hozzátáplálást. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Én almára és banánra gondoltam kezdetnek amit eleinte mindig délben próbálnám neki odaadni. Ha az első két napban többet is megenne belőle mint egy-két kanál akkor is fokozatosan vezessem be nála vagy adjak neki ha megeszi? Mennyi idő után tudom igy kiváltani a déli tápszert gyümölcsre? Honnan tudom, hogy mennyi gyümölcsöt kell enni ahhoz hogy jóllakjon? Jó ha gyümölccsel kezdem a hozzátáplásást vagy próbáljak valami mást? Lányom 4 óránként eszik 4-8-12, ezért gondoltam a déli kiváltásra, ez így jó?
2008. dec. 9. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem az jó ha a délit váltod ki...az alma is okés de a banánnal még várj mert hasfogós...inkább barackkal lehet kapni bébiételbe...én annyit adtam neki amennyi jól esett, de kellett utána tápszer mert a gyümitől nem lakik jól pedig 250ml eszik...észre fogod venni ha jól lakik..ugyis kiköpi ha nem kell neki több...
2008. dec. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Almával kezdheted,először egy.két kanál valóban majd növelheted az adagot,én gyümölcslével kezdtem,célszerűbb.Én a levet egy hétig adtam,de amikor már belejöttünk a kóstoltatásba,3 nap kb egy új íznek,azalatt ki kell jönnie ha nem bírja.Eltelik egy kis idő,mire egy étkezést ki tudsz váltani,én is úgy tudtam csak ha kombinálom,pl alma -banán,sütőtök-répa stb.

Az a lényeg először amikor kóstoltatsz csak egyfélét,és ha már ismeri az ízeket keverheted.Majd valóban kitapasztalod,minden baba más.Az enyém mindent megeszik,és általában ki is bírja a köv evésig, de ha csak egy félét adok,pl alma akkor nem.

Én így kezdtem,alma-sütőtök-répa-krumpli-őszibarack-banán-szilva-sárgabarack.Most ezeket keverem.Uzsira meg tejbedarát.

Remélem tudtam segíteni.

2008. dec. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!