Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 4 hónaposan kezdem a...

Ha 4 hónaposan kezdem a hozzátáplálást, akkor ugyanaz a menete, mintha 6 hónaposan kezdeném?

Figyelt kérdés

Vagy pl. a 6hónapos korban ajánlott zöldség/gyümölcsöt csak akkor adjam majd neki, ha betöltötte azt a hónapot?!

Vagy esetleg lehet már előbb is kapnia?!


Bocsi, de azon kívül, hogy a gyerekorvos javasolta 3,5 hónaposan, hogy kezdjük el hozzátáplálni (nagyon székrekedéses és semmi nem hat neki, ami gyógyszer) nem nagyon mondott semmit, hogy ilyenkor hogyan kellene adni fokozatosan a dolgokat.

Jelenleg szombat 10 óra óta kap almát+tápszert, egy nap kétszer: tízóraira és uzsonnára + 90ml tápszer (ha csak tápszert eszik, akkor 150 ml megy le).


Holnap adhatok már neki esetleg őszibarackot is vagy azt hanyagoljam még hetekig?


2011. okt. 31. 09:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és egy nap 5× eszik, egy étkezésre 150 ml-t.
2011. okt. 31. 09:55
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha nem is hetekig, de szerintem még hanyagold. Még csak 3 napja táplálsz hozzá, nem?

Egyébként az alma húsa fog, a leve hajt.

A korai hozzátáplálásnál elvileg nem kellene korábban adnod a dolgokat.

Én is 4 hónaposan kezdtem a fiamnál, de 6 hónapos koráig nem is váltottunk ki étkezést, csak kóstoltattam vele.

2011. okt. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
4 hónaposan inkább még ne...ha lehet... jo a tápszer anyatej.Ha székrekedése van probáld ki a Lavecola szirupot nem gyógyszer és hatékony!
2011. okt. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Laevolactól kezdve a homeopátiásig mindent próbáltunk.


Nem mellesleg a Laevolac szirup miatt a lányunknak olyan hasgörcse volt... egyáltalán nem vált be és rosszabb lett tőle. Ráadásul, mikor elkezdett mindent vissza'hányni', akkor AR tápszert adtunk neki, csak ezzel az volt a gond, hogy olyan kemény volt a széklete, hogy szinte alig bírta segítséggel is kikakilni :/

Eközben meg semmilyen folyadékot nem ivott meg (se tea, se víz, se semmi)

2011. okt. 31. 10:01
 5/11 anonim ***** válasza:
:(nekünk bevált
2011. okt. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
En 5. Honapra kivaltottam egy etkezest, 6. Hora kettot. Még 6 es fel hosan is csak ezeket kapta: oszibarack, alma, sargarepa, cekla, krumpli, banan, korte. Utana kezdtem mast is.
2011. okt. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, es ebben a sorrendben adtam.
2011. okt. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5 fajta tápszert próbáltunk, de semmi sem segített csak szélcsővel volt széklete. Amióta adok neki egy kis barackot nincs ilyen gondunk. 4 és fél hónapos.
2011. okt. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi is 4 hónaposan kezdtünk hozzátáplálni, és nekünk úgy mondta a védőnő, hogy 4hósan a 6hós dolgokkal kezdjünk, 5hósan a 7hósakkal, 6hónaposan a 8 hónapos kajákkal,stb. Eszerint haladtunk, most 8 hónapos elmúlt, és most már csak az 1 éves korban adható élelmiszerek vannak hátra. Tehát most már szinte mindent eszik, kivéve a hüvelyesek, paprika, uborka, tojásfehérje, tejtermékek (joghurtot, sajtot, túrót evett eddig), méz, bogyós gyümik, meg ami még tiltva van 1 éves korig. Semmi baja nem volt soha semmitöl, imád enni :)
2011. okt. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22:58as vagyok. Az lemaradt, hogy már 3 étkezést kiváltottunk. CSak reggel és este iszik tápszert, többet nem is lehetne beletuszkolni.
2011. okt. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!