Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek babája csak 9 hónapos kora után kezdett el mászni ill. kúszni? Felül magától, de nem mászik és nem is kúszik. Az orvos szerint majd elkezdi, de aggódom.

Figyelt kérdés
2010. aug. 28. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát az enyémek nem is tudtak mászni, csak amikor már önállóan jártak, akkor jöttek rá,hogy mászni is lehet.

Ne aggódj,majd ha lesz kedve elkezdi:)

2010. aug. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs okod aggodalomra Előfordul néha hogy a mászás ki is marad de előbb elkezd járni.
2010. aug. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha aggódsz miatta, miért nem viszed el gyógytornászhoz. Elmondja a véleményét, és ha kell jártok, ha meg nem, legalább megnyugodhatsz. Szerintem azért ennyi idősen már legalább kúszni kellene (tudom, van olyan gyerek aki nem kúszik,de szerintem érdemesebb tudni, van e gond, vagy ő is olyan, aki nem fog)
2010. aug. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Van akinél ez kimarad,nyugalom,azok a babák is egészségesek!

Az enyém,a 9. hónap vége fele,lehet már 10 is volt, kezdett el mászni, fordulni is 7-8 hósan kezdett. 11 hónaposan állt fel,rá 2 napra már az ágyba kapaszkodva lépegetett oldalra. Alig hogy betöltötte a 13. hónapot,elindult. Jövőhéten lesz 14 hónapos, és már egész sokat megy kint is egyedül.

2010. aug. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom nem kúszott, 10,5 hónaposan kezdett el mászni, kb 13 hónaposan járni. Ha fel tud ülni, akkor nem nagyon van baja, egyszerűen csak nem kapkodja el a dolgokat. :)
2010. aug. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az enyém 9 hónaposan ült fel először magától, 9 és fél hónapos volt, mikor először felállt kapaszkodva, mászni csak ezután kezdett el.

(7 hónapos koráig forgolódni se nagyon akart.)

Szerintem, ne aggódj, valahol azt olvastam, (lehet, pont ezen az oldalon írta valaki), hogy orvos mondta neki, nem baj, ha nem mászik, nem baj, ha nem kúszik, az sem, ha nem ül fel, a lényeg, hogy a 3-ból az egyiket csinálja.

2010. aug. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azért aggódom mert úgy hallottam, hogy ha a mászás kimarad akkor lehetnek tanulási nehézségek.

Járunk fejlődés neurológiára, szerintük sincs baj. Majd elkezdi.Van esetleg ebben valakinek valami tapasztalata?Mármint ha kimarad a mászás akkor lesz e gond később.

2010. aug. 28. 16:57
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam kúszni elkezdett 6,5 hónaposan, de féloldalasan kúszott, a bal oldalát használta inkább.

10 hónaposan még nem mászott. Elvittem dokihoz, azt mondta minden rendben vele, majd mászik. Így is lett, ahogy rendeződött a kúszása, elkezdett mászni, kb 11 hónapos korában.

A doki azt mondta ő is ismeri az elméletet, miszerint a mászás (vagyis a váltott kéz láb mozgás) kiamaradása tanulási zavart okozhat, de ő azt mondta hogy ezt az összefüggést pusztán a statisztikákból vonják le, vagyis a diszlexiás, diszgráfiás, stb gyerekek egy része nem mászott. De a konkrét összefüggést a kettő között még soha senki nem bizonyította. Illetve a másik csoportot, vagyis a "jól tanuló" gyerekeket nem vizsgálták, tehát ott nem nem kérdezik meg a szülőtől, hogy mászott e a gyerek.

2010. aug. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! A tanulási nehézséggel kapcsolatban egy kicsit szeretnélek megnyugtatni. Én nem tudtam pici koromban mászni. Sokáig csak ültem, pedig a család nagyon rajta volt a témán, hogy megtanítanak mászni. Azután felálltam a kiságyban, majd hamarosan el is indultam. A mászás kimaradt. A sulikban általában kitűnő tanuló voltam, elvégeztem két főiskolát, az egyik diplomámat német szakon, a másikat a külkeren szereztem, egy felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsgám van. Szóval nem voltak tanulási nehézségeim :-) Ja, a kisfiam 8 és fél hónapos, és még ő sem tud mászni... Üdv, és jó egészséget Nektek!
2010. aug. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. aug. 29. 10:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!