Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szélcső pukira?

Szélcső pukira?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisbabam 9 hetes,kakilás simán megy,puki napok óta egysem… tapszeres.. feszeng,ordit,sír,rangatja feszíti magat,huzza a labait,vörös a feje annyira ordit. Vettem biogaiat,infacol,komenytea minden minden van már itthon,az espumisannal kezdtük nem hatott most főztem neki komenyteat,torna minden minden van és nagyon nagyon keserves egy egy puki. Szerintetek probaljam meg a szelcsovet? Nem vettem még,de már mibdenki azt javasolja. Kaka minden nap van,puki nélkül… bufi egy evesnel egy nagy van.. szerintetek a szelcso segitene??
2021. aug. 8. 12:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Hozzateszem 6 hétig soha nem fajt a pocakja,ugyan azt a tapszert eszi.. de már egy másfél hete ezzel az iszinyatos orditassal küzdünk…. :( mikor novi ki? Milumil ha start tapszert eszik és szereti is hízik tőle,bukik egy keveset de az elenyeszo…
2021. aug. 8. 12:45
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Ne szélcső, barátnőm ugyan így kezdte.. Most 5 éves a lánya, miniklizmával tud csak kakilni.

Tapszer váltás, többször büfi.

Próbáljátok meg első sorban laktóz ha az sem segít teljes tejmentes tápszert

2021. aug. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Legvégső eset a szelcso,nem minden napos alkalomra akartam,csak hogy enyhuljon neki egy kicsit,végülis hasonló a lazmerohoz??! De akkor nem probalom inkább ki..
2021. aug. 8. 12:56
 4/14 anonim ***** válasza:
14%
Te jó ég! Szélcső? Ne is haragudj , de beszélj gyerekorvossal. Szegény gyerek:(
2021. aug. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Érdekes, hogy mindenki (aki eddig válaszolt) ördögtől való dolognak tartja, szerintem meg ezerszer jobb, mint ezek a csodacseppek, amit belenyomnak a pár hetes gyerekekbe. Fiamnál rendszeresen használtam az első 3 hónapban, amíg tartott a hasfájósság. Rengeteget segített, látszott rajta, ahogy megkönnyebbül, amikor kijött 1-2 nagyobb puki vele. És nem szokott hozzá, soha nem volt gond később a "segédeszköz" nélküli kakilással, már 5 éves.
2021. aug. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Ja, és nekünk pont a gyerekorvosunk javasolta a szélcsövet, reagálva a 4. válaszra. Hálás vagyok a mai napig neki 😃
2021. aug. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk pont a gyerekorvos ellenezte a szélcsövet. Tápszert váltottunk, az oldotta meg.

Tesómnál a védőnő is meg a gyerekorvos is eröltette a szelcsövet. 2 éves a lánya, lassan 3, a mai napig nem megy a kaki neki nélküle.

Ő nem 3honapig volt hasfájós, hanem 1 évig majdnem.


Egyebként én élből ellenzem, szerintem marhára nem jó dolog.

2021. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nos,ezaz hogy gyermekorvos annyit mond h faj a hasa cseppek stb.. lazmerozes akkor most nem tudok kimenni belole…
2021. aug. 8. 13:24
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Nekem másfél éves a gyerekem, és mi használtuk a szélcsőt, kb 2 hónapos korától kezdve talán úgy 4-5 hónapos koráig (sokáig volt hasfájós). Gyermekorvos ajánlotta. Nagyon sokat segített, ő is sokat sírt biogia és espumisan mellett is. A szélcsővel sokkal hamarabb megkönnyebbült, kijöttek a nagy pukik.

Nyilván nem agyba-főbe használtuk, de semmi gondot nem okozott. Semmi gondja nincs a kakival mostanában.

Amúgy nekem nem tűnik logikusnak, hogy az 5 éves gyerek problémáját a szélcső okozta volna, mivel azt csak az első pár hónapban szokták használni. Én úgy emlékszem, az is rá volt írva a dobozára, hogy naponta max 3-szor szabad alkalmazni.

2021. aug. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%
6# Igen, az orvos mondta, és nem magadtól csináltad.
2021. aug. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!