Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás anyukák, miért...

Kisbabás anyukák, miért használjátok ezeket a kifejezéseket?

Figyelt kérdés

A "nem aludtunk" még belefér nekem. Na de a többi? Mostanában a hónapos helyett hós az, amitől le tudom kaparni a falat. Mibe telik leírni, kimondani, hogy hónapos? De a ciciztünk, még szopizunk, bekakiltunk is elég hajmeresztőek számomra. Értem én, hogy az anyukák szinkronban érzik magukat a gyerekükkel, de ennyire? Meg amikor pöszén, affektálva, nyafogva beszélnek a gyerekhez. Minek?

Félre ne értsetek, én is most vagyok terhes, októberben várható a kisfiam, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy így beszéljek. Van itt olyan anyuka, aki szintén megfogadta ezt és aztán mégis rászokott az ilyen idegesítő anyaszlengekre?



2021. aug. 11. 11:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
49%

Ezek pont nem is gázak

A nem aludtunk

Ciciztünk nekem ok.. mert ebben benne van az anyuka id.

De a màr jàrunk, forgubk, kakilunk

Stb

Mèg a bilizübk is talán elmegy, mert ott asszisztálsz az elején mèg.


Kikészülök èn is egyébként, szerintem csak egy réteg használja..

Fura..

2021. aug. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Ó, tényleg, a cicizésbe így nem gondoltam bele, hogy végülis azt tényleg ketten csinálják. Köszi, hogy ezt leírtad! :)
2021. aug. 11. 11:49
 3/29 anonim ***** válasza:
85%

Igen a többesszámtól én is hülyét kapok. 8 hónaposak vagyunk, 74-es ruhát hordunk 🤣 anyukán megnézném. Ciciztetés.

Amúgy nem tudom, ez ilyen beanyucisodás, más szót nem találok rá. Mert még hogy a gyerekhez gügyög, de én azt nem értem mikor én felnőtt emberként szólok hozzá, és ugyan olyan stílusban válaszol mintha a gyerekéhez beszélne.

2021. aug. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%
Én a szepiszoritól fejeltem le múltkor a falat...
2021. aug. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
42%
Ezektől kaparod a falat? Szerencsés ember vagy. Sok mindenre van szabad kapacitásod. Én azt nem értettem soha, miért zavar másokat, hogy ki-hogy beszél? Érted, nem? Akkor hol a gond?
2021. aug. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
33%
Kétévesem, hathónaposom stb...
2021. aug. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Szepiszori? :O Én ezt szepaszorinak hallottam kutyás körökben még évekkel ezelőtt, de elsőre akkor is azt hittem, hogy ez valami egzotikus kajanév, aztán a kontextusból leesett, hogy nem.
2021. aug. 11. 12:11
 8/29 anonim ***** válasza:
76%
#5 engem azért zavar, mert felnőtt vagyok nem ovis, bölcsis. Miért nem lehet hozzám felnőtt nyelven szólni? Még akkor is ha értem.
2021. aug. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
95%
Én a Csajom kifejezéstől mászok falra,illetve tagja voltam szoptatós csoportnak. Na hát ott vannak aztán az agyhalott kifejezések pl.: a cicista, cicinátor, 😩🤮 valamint engem kiakaszt a pocaklakó szó is.
2021. aug. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
39%
Akik tobbesszam első személyben beszélnek a gyerekről, azok a helikopter/borostyán szülők. Abból is a rosszabb fajta.
2021. aug. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!