Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek utalhat-e valamily...

Szerintetek utalhat-e valamilyen problémára ha a 4 éves kisfiam az "enyém, tiéd" kifejezéseket rosszul használja?

Figyelt kérdés
Pontosabban az "enyém" helyett mindig azt mondja, hogy "tiém".Most töltötte be a 4 évet és csak 3 évesen kezdett el beszélni.
2011. aug. 6. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok gyerek csinál ilyet a beszédfejlődés kezdetén. Az én lányom pl mindig azt mondta: engünket - az engem helyett. Ki kell javítani és majd rögzül.
2011. aug. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, igen, mindig kijavítom, elismételtetem vele helyesen, de legközelebb ugyanúgy helytelenül mondja.

A "nincs" helyett pedig mindig azt mondja, hogy "nem van".

2011. aug. 6. 11:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Beszélgess el kisgyerekes anyukákkal, akiknek nemrég kezdett el beszélni a gyerekük: a nagy részük ezt mondja. Még nem értik a ragozást. Tiem, nem van, nincsen van, stb, ezek nagyon gyakoriak.
2011. aug. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

hiába javítod, sőt kimondottan tilos.

mert két eset van, nem veszi észre a hibát és ha javítod sem észleli, hogy javítod.-ergo felesleges amit csinálsz.

Ha meg érzékeli már a hibát és azt hogy javítva van, frusztrálni fogja és lehet még annyit sem fog beszélni mint korábban. Számtalan példa van rá felnőttek közt is, hogy vannak, akik inkább meg sem szólalnak, habár már helyesen beszélnek.

Úgyhogy javítani semmiképp ne javítsd ki, ne ismételtesd vele, ne hívd fel a figyelmét erre, hogy hibásan beszél, ha szerencséd van és nem vette még észre. Mert a nevében is benne van, az anyanyelvét elSAJÁTÍTJA az ember, nem tanulja.

Majd megtanulja, beszéljetek vele sokat és helyesen aztán menni fog, észrevétlenül.

Én kérdeztem fejlesztőt, azt mondta nem véletlen, hogy logopédus 5-6 éves korban kezd foglalkozni a gyerekkel, beszéddel, van ideje elsajátítani.

2011. aug. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

semmi baj nincs meg fogja tanulni helyesen használni ha még nem rég kezdett el rendesen beszélni akkor pláne nem baj


amúgy nálunk is tiem volt :-)))

2011. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az a lényeg, hogy ti mindig helyesen beszéljetek előtte, úgy meg fogja tanulni.
2011. aug. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is megy a "tiém" meg a "ez kiezé?"=kié ez?
2011. aug. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!