Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Papaverines szer?!

Papaverines szer?!

Figyelt kérdés
Hasfajos babamnak kaptam ezt a szert,doki írta fel minden etetes előtt fel mokkaskanallal..ma így adtam neki,nem sír nem volt nyugos…olyan mintha kicsereltek volna.. merjem neki adni továbbra is? Nincs ebben nyugtató? Nem szokik rá? Igaz nem lesz semmi baja tőle? Tudom h gyerek gyógyszer de akkor is furcsa nagyon.. :o 11 hetes… más is használta ? Most meg azért vagyok ideges hogy alszik tőle…
2021. aug. 19. 20:13
 1/5 anonim válasza:
100%

A papaverint nem opioid receptor agonista vagy nyugtató, tehát a görcsoldó hatása miatt nyugodott meg a kölök.


Az igazi opioidoktól sem lenne baja amúgy, a közhiedelemmel ellentétben orvosi adagban nem mérgezőek.

2021. aug. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy segít. Nem kell mindenben az ördögöt látni.
2021. aug. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen mert egyik baratnom azt mondta hogy opiat valamit tartalmaz ami olyan mint a drog hogy rá lehet szokni ezért kerdeztem toletek.. :)
2021. aug. 19. 20:57
 4/5 anonim válasza:
100%

Ópiát = Papaver somniferum-ban (mák) előforduló alkaloida.


Opioid = opioid receptor agonista, származástól függetlenül.


Drog = növényi kivonat


Nem minden ópiát opioid és nem minden opioid ópiát. Nem ördögtől való dolgok ezek. A barátnőd nem ért hozzá


Ha igazi opioid lenne akkor is kellene pár hét használat hogy fizikai függőség alakuljon ki.

2021. aug. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam Koszonom szepe :)
2021. aug. 19. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!