Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a következménye, ha...

Mi lehet a következménye, ha egy 9 hónapos baba nem fogyaszt naponta 500 ml anyatejet/tápszert?

Figyelt kérdés
Fiam lassan 9 hónapos. Eddig csak anyatejes volt. Pár hete már csak reggel és este volt hajlandó szopizni. Mostanság már este sem. Próbáltam a tápszert, de azt sem issza. SZerintem olyan 200 ml körül szopizik/iszik meg egy nap. Ja, és a tejpépet sem díjazza. Igaz, azt nem is erőltetem.
2010. aug. 29. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én lányom dettó!!!!!! Mondjuk ő 7 hónapos koráig szopizott, és majdnem egy éves koráig tápszert evett, de azóta semmilyen tejterméket nem fogyaszt (se sajt, se joghurt, semmi)! Nekünk a dokinéni azt mondta, nem baj, mivel szépen fejlődik, a kalciumot persze pótolni kell, úgyhogy kap egy negyed pezsgőtablettát naponta. Ez már több, mint egy éve...
2010. aug. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Próbálj teát vagy sima vizet itatni vele, vagy több gyümölcsöt etetni, abban is van folyadék.

A 400-500ml az egészséges emésztéshez szükséges, na meg persze a kiszáradás ellen.

2010. aug. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Iszik még mellette egy kis vizet is, de úgy tudtam, hogy az 500 ml-nek tej alapúnak kell lennie (kálcium miatt) + más folyadék, de akkor lehet, hogy rosszul tudom.
2010. aug. 30. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!