Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 15 hónap körüli gyermeketek...

15 hónap körüli gyermeketek hány dl folyadékot fogyaszt naponta? Mit iszik, teát, vizet? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Szerintem az én kisfiam nagyon kevés folyadékot fogyaszt. Reggel és este szopizik ezen kívül még kb. 5 dl-t iszik meg összesen,( de van hogy annyit sem) általában teát, néha vizet. A gyümölcsleveket egyáltalán nem szereti, tehéntejet még nem adok neki. Gyerekitalokkal próbálkoztam még, de mindet elutasítja.
2010. szept. 16. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ő tudja, mennyire van szüksége. Az enyém 18 hónapos, van, hogy alig iszik, ami nem tetszik persze. Van, amikor egy itatónyi csipketeát egy húzásra, vagy limonádét... Persze anyatejet szopizik, tejet, tejeskávét vagy kakaót vacsorára. Napközben ez előzőeket, plusz vizet, gyümölcslevet, paradicsomlevet. Sosem mérem, de mindig van előtte két teli itató: az egyikben tea v. gyümlé, a másikban víz. Ne Te add a kezébe, rakd ki elé, és időnként mutatsd neki. Talán jobb lesz. :)
2010. szept. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miből iszik?

Egy ennyi idős gyereknek még nem kell liter számra innia. Ha nincs szüksége annyi folyadékra,akkor nem fog többet inni. Éjszaka mi vizet iszunk,nappal tea -télen, szörp-nyáron.

1 éves korig 600 ml,2-3 éves korban 700 ml-nyáron amit inni szoktak.

De gondolom esztek levest,az is folyadék(mármint a leve). De ha kevesled, vehetsz neki sportkupakos inni valókat, meg szívószálast... az enyémek imádják! Lehet csin-csinezni is. Ha Te szomjas vagy,megkérdezheted Őt is,hogy nem e szomjas,ihattok együtt.

Üdv a 3éves Trixi és 14 hónapos Aniza anyukája:)

2010. szept. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kisfiam csak Jana babavizes és Kubu-s üvegből hajlandó inni. Régebben volt csőrös itatópohara de azt csak pár hónapig használta, cumisüvege soha nem volt. Mindig ott van előtte mindkét üveg egyikben tea, vagy gyümölcslé másikban víz, a vízből csak pár kortyot iszik. Éjjel vízzel kínálom, mert nem akarok neki olyankor édeset adni, de kb.8-10 kortyál több nem kell neki belőle.
2010. szept. 17. 12:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja,még annyit a folyadék szükségletről,hogy én felnőtt fejjel is mikor már dolgoztam (nem irodában csücsülős munka volt,hanem álló-menő munka) akkor csak napi fél litert ittam, + 2 pohár kávé naponta . (most,hogy nem dolgozom,hanem itthon vagyok a csajokkal is kb ugyan ennyit iszok-2 bögre tea naponta. kávét már nem iszok)
2010. szept. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!