Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első vagy a második babával...

Első vagy a második babával aludtatok kevesebbet? Melyikkel voltatok kimerültebbek?

Figyelt kérdés
2021. aug. 21. 14:28
A kérdező szavazást indított:
Elsővel
Másodikkal
Ugyanannyira
20 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
3.pedig 20 év van köztük,. Úgyhogy nem a 3 volt sok hanem a kicsi más
2021. aug. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Másodikkal


De azért mert az első is kelt még..

2021. aug. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a másodikkal.

Az elsőhöz órát lehetett volna állítani. 3 óránként evett nagyokat napi 5x napközben, délután aludt egy nagyot (2, néha 3 órát is) egész nagycsoportig, és az éjszakát is átaludta 3 hós korától.

A kicsi össze-vissza csinált mindent, evés, alvás, sosem tudtam kiszámítani, másfél évesen már nem aludt délután és még 3 évesen is kelt éjszaka 2-4x.

(De személyiségre is teljesen más típusok. Pl. a nagy hasfájós volt, a kicsi nem, a nagyot megviselte a fogzás, a kicsit nem, a nagy nem volt annyira szeparációs szorongós, a kicsi igen, a nagy durván dackorszakos volt, a kicsi nem, a nagy kitartó, a kicsi szétszórt, a nagy távolságtartó, a kicsi érzelgős... stb.)

Viszont egy szavazásból nem tudod megjósolni, a tieid milyenek lesznek, mert ismerek családot, ahol a testvérek nagyon hasonlóak, és olyat is, ahol az első gyerek volt a rosszalvó, a második meg a nyugis.

2021. aug. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az elsővel. Hasfájós volt, volt olyan, hogy fél óránként kelt éjjel. Az első 4 hónapban alig aludtunk valamit. Semmit nem csináltam mellette, mert ha aludt én is aludtam, ha ébren volt, csak kézben volt el. De 6 hónapos kora után ő is nagyon jó baba lett és jó alvó is a mai napig (5 éves).

A második nagyon nyugodt, első perctől kezdve nagyon jó alvó. Órát lehetett volna állítani hozzá, éjjel is csak egyszer kelt enni. Napközben ha nem aludt, akkor is elnézelődött nyugalomban a kiságyban vagy a játszószőnyegen. Az első gyerek után azt hittem csak legenda, hogy vannak ilyen nyugodt babák😅

2021. aug. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mind a négyen aludtak, mint a bunda, sosem voltam kialvatlan miattuk.
2021. aug. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!